Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Súboj na ostrie noža vyhrali dravejšie hráčky Štartu

1. liga v hádzanej žien - 14. kolo: Štart Trenčín - HK Nitra 30:28 (20:15)

V sobotu podvečer si v chladnom prostredí trenčianskej športovej haly (ešteže aspoň zahriali pekné góly), zmerali sily dva najkvalitnejšie kolektívy najvyššej súťaže žien na Slovensku - Štart Trenčín a HK Nitra, ktoré vedno susedia v tabuľke na čelných miestách. Líder ligy - hráčky Štartu mali pred týmto duelom sľubný trojbodový náskok pred druhou Nitrou, ktorá prišla pod Matúšov hrad s tichým predsavzatím prerušiť úspešnú sériu Trenčaniek, ktoré zatiaľ ani raz neokúsili v súťaži horkú príchuť prehry.

Už úvodné minúty jasne naznačili, že to bude veľmi náročný duel dvoch vyrovnaných družstiev, ktoré jasne ukázali, že patria medzi špičku súčasnej ligovej tabuľky. Oba kolektívy sa striedali vo vedení a o rýchle herné kombinácie s presnou koncovkou nebolo núdze. Diváci boli stále vo vare a rozhodne sa bolo na čo pozerať. Boli chvíle, že raz viedli domáce hráčky, potom sa to zvrtlo a do vedenia sa dostali hostky. Proste, bolo to ako na hojdačke...
V 19. min bol stav napríklad nerozhodný 11:11, o štyri minúty neskôr bolo zasa 13:14 a v 25. min bol na ukazovateli skóre výsledok 16:14. Nakoniec sa domácim dievčatám podarilo ešte v prvom polčase získať šesťgólový náskok (20:14), čo bolo dobrou východzou pozíciou do druhého polčasu.

Po zmene strán Trenčianky pokračovali v streleckom koncerte a viedli už 22:16 a o ich víťazstve už nebolo pochýb, lenže...

Možno práve takéto výrazne víťazstvo nad zdatným súperom ich predčasne uspokojilo, čiastočne poľavili v hernom nasadení, Nitrianky sa chopili šance a postupne korigovali nepriaznivý stav. V 50. min bolo už 27:25 a tréner Štartu P. Sabadka, vidiac reálnu pohromu si vyžiadal potrebný oddychový čas. O dve minúty na to bolo vyrovnané - 27:27 a na palubovke začal bratovražedný súboj. Na oboch stranách pribudlo nervozity, nielen hráčky, ale aj obaja tréneri dostali žlté karty a dráma mala svoje nervy drásajúce vyvrcholenie, takmer na ostrie noža. V 56. min bol stav 28:28 a čakalo sa, kto z koho. V závere zápasu, za stavu 29:28 bola ešte vylúčená domáca Petríková, ale Trenčiankam sa podarilo streliť veľmi dôležitý poisťovací gól a nakoniec získali cenné víťazstvo a udržali si v súťaži svoju neporaziteľnosť. Tým sa koľko-toľko priblížili aj k reálnemu postupu do medzinárodnej česko-slovenskej súťaže WHIL.

Pochváliť treba brankárku A. Grandtnerovú, ktorá zneškodnila niekoľko tutoviek húževnatého súpera. Zápas sa príliš nevydaril rozhodcovskej dvojici, ktorá kopila rôzne chyby a vyslúžila si nevôlu takmer 150 prítomných divákov.
Zostava a góly ŠTARTU: Grandtnerová, Babicová - Uhliarová 8/2, Útla 3, Petríková 5, Z. Bahýlová 4, Filipovičová, Trebichalská, Hollá 4, Kováčiková, Žideková, Kovaličková 6. Tréner: P. Sabadka.

Vylúčené: 5:3, sedmičky 3:5. Nepresne rozhodovali Kozák a Dubaiová z Bratislavy. Delegátom stretnutia bol D. Oslej z Piešťan.

V nasledujúcom 15. kole sa v sobotu 1. apríla sa hráčky Štartu predstavia na palubovke súpera - AŠK Inter Bratislava.

Ostatné výsledky: Topoľčany - Púchov 36:22, Zlatná - Inter 26:18, Čadca - Banská Bystrica B 26:25, Močenok - Nové Zámky 22:19.