Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Hokejoví juniori Dukly Trenčín obhájili zlato, dorastenci sú bronzoví!

Majstrovský ročník 2005/2006 extraligovej súťaže juniorov a dorastencov v hokeji sa do kroniky trenčianskeho športu zapíše rozhodne zlatými písmenami. Oba mládežnícke tímy Dukly si totižto rovnako - ako aj v predchádzajúcej sezóne zaknihovali cenné medail


ové umiestnenia.

Vysoko treba hodnotiť najmä zlatú majstrovskú obhajobu juniorov, ktorí suverénne vyhrali aj základnú časť súťaže a potvrdili svoje nesporne kvality. Summa-sumárum treba napísať, že juniori Dukly titul (staro)nového majstra Slovenska získali zaslúžene a na zisk tohto kovu mali veľmi blízučko aj dorastenci, ktorým však chýbalo aspoň kúsok povestného športového šťastíčka. V priebehu minulého týždňa sa teda lámal medailový chlieb, z ktorého si odlomili poriadný kusisko najmä trenčianski juniori a o čosi menší kus získali zasa v mladšej vekovej kategórii aj dorastenci. Zápasy nadstavbovej časti - play-off sa hrali na dve víťazné stretnutia.

Skryť Vypnúť reklamu

JUNIORI - FINÁLE:
1. ZÁPAS (NEDEĽA 19. 3.)
Dukla Trenčín (1.) - HK 36 Skalica (2.) 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
STAV SÉRIE - 1:0
Góly: T. Záborský, Doskočil, Sojčík, Lelkeš, Trefný - M. Hrtús. Zápas sledovalo 800 divákov.

2. ZÁPAS (UTOROK 21. 3.)
HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
STAV SÉRIE - 1:1
Góly: J. Mikúš, Hollý, Lušňák, Škadra, Mikušovič - T. Záborský, Lelkeš, B. Lobotka. Zápas sledovala vo vynikajúcej atmosfére skvelá návšteva - pozoruhodných 2450 divákov!

3. ZÁPAS (ŠTVRTOK 23. 3.)
Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
KONEČNÝ STAV SÉRIE - 2:1
Góly: T. Záborský 3, O. Mikula, Sojčík - Šátek, M. Hrtús. Stretnutie sledovalo 1000 divákov.

Prvé dejstvo zápasu bolo vzácne vyrovnané a nebojácní Záhoráci zúžitkovali svoje nasadenie na vedúci úspech z hokejky Šáteka. Do druhej tretiny nastúpili srdnatí Trenčania s vedomím pokúsiť sa o zvrat a tento úmysel sa im podarilo na ľade aj postupne zrealizovať. V 24. min nebojácný O. Mikula sa postaral o vyrovnávajúci úspech na 1:1, keď dostal ideálnu prihrávku od Škultétyho. Domáci po tomto presnom zásahu dostali krídla a vynikajúco hrajúci T. Záborský sa pričinil o druhý gól Dukly, keď mu pohotovo prihral Ružička - 2:1. Práve v čase, keď ďomáci boli v laufe a pri streleckej chuti mal tutovku na hokejke Ružička, ktorý sa sám rútil na gólmana hostí, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhal a do neba volajúcu šancu nepremenil...

Skryť Vypnúť reklamu

Chlieb sa nakoniec lámal v poslednej dvadsaťminútovke, kedy zvádzali oba kolektívy súboj na ostrie noža - s peknými hokejovými momentami, rýchlymi kombináciami a utešenými gólmi. V 52. min Sojčík vsietil dôležitý tretí úspech Dukly a výsledok 3:1 posunul Trenčanov bližšie k zlatým métam.

Lenže draví Skaličania nehodili ani za tohto stavu povestnú flintu do žita a v priebehu minúty sa im Hrtúsom podarilo znížiť na rozdiel gólu - 3:2.

S pribúdajúcimi minútami hra výrazne gradovala, hráči bojovali na plné obrátky, proste bol to hokej, ktorý znesie najvyššie kritéria. Zlomová bola pravdepodobne 57. minúta stretnutia, kedy všadebol T. Záborský zaznamenal veľmi dôležitý a uspokojujúci štvrtý presný zásah do skalickej brány a necelé trí minúty pred záverečným klaksónom bol stav 4:2.

Skryť Vypnúť reklamu

Čo teda v danej situácii zostávalo hosťom? Jedine zariskovať, odvolať brankára a pokúsiť sa o nemožné - vyrovnať dvojgólový rozdiel. Preto v čase 58,30 min odvolali brankára a to robiť jednoducho nemali, lebo nezmar T. Záborský s prehľadom poslal v čase 58,50 min puk do opustenej svätyne a stanovil konečný rezultát na - 5:2.

O zisk majstrovského titulu sa počas celej sezóny zaslúžili títo hráči: Peter SOJČIK, Tomáš ZÁBORSKÝ, Richard LELKEŠ, Jozef KUBRICKÝ, Jakub FERANEC, Branislav LOBOTKA, Ivan ŠKULTÉTY, Peter TOMÁŠEK, Lukáš RUŽIČKA, Peter HUBINSKÝ, Dušan HINĎOŠ, Ján BABIC, Martin KLUČÁR, Stanislav DOSKOČIL, Juraj ĎURKECH, Vlastimil KALAFUT, Milan HORNÍK, Radovan TREFNÝ, Ondrej MIKULA, Juraj MIKUŠ, Oliver ĎURIŠ, Martin FILO, Eduard HARTMANN, Marián ONDRÁČEK, Ján JARÁBEK, Martin BARÓN, Peter KOPECKÝ, Jakub ŠIMÍČEK, Tomáš VYLETELKA, Tomáš BEŇOVIČ, Tomáš ŠIMONEK. Brankári - Vladimír KOVÁČ, Tomáš HIADLOVSKÝ, Matej GOLAN, Tomáš PORUBSKÝ.

TRÉNER: Júlis PENZÉŠ, asistent Juraj JAKUBÍK, vedúci mužstva Emil HORNÍK.

OČAMI KORMIDELNÍKA:

Aký bol prvý dojem trénera J. PENZÉŠA po vyhratom treťom finálovom zápase?
„Poviem pravdu, že boli rozhodne veľmi emotívne. Otvorene sa vyznám, že to bol od samého začiatku veľmi náročný zápas. Na ľade bolo vidieť, že obe mužstvá sú vzácne vyrovnané a bude záležať najmä na tom, kto bude mať viac síl. Duel sme začali so štyrmi útokmi, rovnako ako predtým v Skalici a práve na túto kartu sme vsadili našu taktiku. V play-off sme mali o trochu aj viac voľna ako náš finálový súper, lebo štvrťfinálovú a semifinálovú sériu sme vyhrali na dva zápasy. Všetky zápasy nadstavbovej časti mali rozhodne svoju kvalitu a pred každým duelom som aj s mojim asistentom hráčom zdôraznoval, aby hrali naplno, bez ohľadu na to, s akým súperom hráme. Lebo iba vďaka tomu sa mohli v každom meraní síl iba zlepšovať a verím, že niektorí talentovaní jednotlivci sa postupne aj presadia v extraligovej súťaži seniorov v kádri Dukly.

Celá súťaž mala rozhodne svoju úroveň a kvalitu a hoci to možno tak ani nevyzerá, hoci sme počas celej náročnej sezóny prehrali iba štyri zápasy!
Bolo to však preto, že sme mali široký hráčsky káder a v každom zápolení, sme mali k dispozícii štyri až päť formácii.

Sezóna 2005/2006 teda skončila pre nás opäť veľmi úspešne, nakoľko sme obhájili titul majstra Slovenska. Čo bude ďalej uvidíme, naďalej však budem pôsobiť v Dukle Trenčín, v akej funkcii to teraz ešte neviem...

Z juniorského kádra prechádza polovica mužstva do seniorského veku, čiže hráči sa budú musieť presadiť v extraligových alebo ligových kolektívoch. Že vôbec obhájime titul majstra SR som začal veriť až v III. tretine tretieho zápasu so Skalicou, za stavu 4:2...“


DORASTENCI - O 3. MIESTO:

1. ZÁPAS (20. 3.)
Dukla Trenčín (3.) - HK 99 Ružinov (5.) 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Góly: O. Mikula 4 - M. Horváth 2.
STAV SÉRIE - 1:0

2. ZÁPAS (22. 3.)
HK 99 Ružinov - Dukla Trenčín 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
KONEČNÝ STAV SÉRIE - 0:2
Góly: Kemény - O. Mikula 3, M. Filo 2, Zemko

O zisk bronzových medailí v sezóne 2005/2006 sa zaslúžili títo hráči Dukly: Eduard HARTMANN ml., Ondrej MIKULA, Jakub ŠIMÍČEK, Oliver ĎURIŠ, Tomáš VYLETELKA, Martin FILO, Štefan KUTLÁK, Juraj MIKUŠ, Peter KRAVEC, JuraJ ZEMKO, Tomáš MARCINEK, Martin BARÓN, Peter KOPECKÝ, Jakub GAŠPAROVIČ, Róbert BALGA, Ján JARÁBEK, Tomáš BEŇOVIČ, Emil HORNÍK, Erik BEDNÁR, Radoslav TYBOR, Máriou TITURUS, Peter FABO, Adam ORIEŠEK, Marek RICHTER, Peter PAŠKA, Tomáš BOKROŠ, Maroš GROŠAFT, Andrej OROLÍN, Tomáš LIPTÁK, Martin KUFFA. Brankári: Matej GOLAN, Tomáš PORUBSKÝ.
Tréner: Eduard HARTMANN, asistent Miroslav KUBIS.

OČAMI TRÉNERA:

Ako hodnotí uplynulý ročník dorasteneckej hok. ligy kormidelník mužstva Eduard HARTMANN?

„Nakoľko samotná príprava na práve skončený ročník nebola celkom dobrá, tak som mal trošku obavy z toho, aký bude priebeh celej sezóny. Zo začiatku naše mužstvo neukázalo tú svoju pravú tvár, ale aj napriek tomu sme mali veľmi dobrý vstup do súťaže.

Chcem predovšetkým vyzdvihnúť najmä výkony našich brankárov - na čele s Tomášom Hiadlovským, ktorí mužstvo neraz podržali a práve vďaka ním sme vyhrávali zápasy. Postupne, v priebehu súťaže sa nám vykryštalizovali dve silné päťky. Do koncepcie celého mužstva nám vážne zasiahli zranenia dvoch kľúčových hráčov (centrov) a museli sme začať improvizovať. Naším najväčším problémom bolo, že počas celej sezóny sa nám nevyhýbali zranenia, najmä počas stretnutí play-off, keď sme potrebovali mať mužstvo v kompletnom zložení. V záverečných zápoleniach nám dokonca chýbalo šesť až sedem hráčov zo základneho kádra, ktorí nemohli hrať kvôli vážným zraneniam.

Nadstavbová časť súťaže nám nevyšla podľa našich predstáv, lebo takmer po celú základnú časť sme sa držali na prvom mieste tabuľky a až v závere sme sa prepadli na druhé a tretie miesto. Pri zaváhaniach súperov sme mali niekoľkokrát príležitosť prinavrátiť sa opäť na prvú priečku, ale ani ľahké zápasy sme nakoniec nedokázali vyhrať a tým pádom sme sa po základnej časti zostali na 3. mieste. Treba však podotknúť, že iba jeden bodík za Nitrou a Slovanom Bratislava. Z hráčov sme rozhodne vyťažili maximum a mužstvo pri troške šťastia mohlo byť ešte vyššie, ale reailta v podobe zisku bronzových medailí potešila.

V našom kádri ma jednoznačne potešil výkon brankárov a vyzdvihujem najmä T. Hiadlovského, ktorý mužstvo neraz v sezóne podržal. Z hráčov hodno spomenúť výkony O. Mikulu, O. Ďuriša, E. Hartmanna, J. Mikuša, T. Beňoviča, ktorí naozaj ťahali celý tím a boli lídrami tohto mužstva.

Po skončení ročníka sme chlapcom spravili posedenie s grilovačkou a rozlúčili sa s nimi. Niektorí hráči odchádzajú so slovenskou reprezentáciou na majstrovstvá sveta do 18 rokov a verím tomu, že sa dostanú do užšej nominácie. Tým pádom sa pre dorastencov sezóna 2005-2006 skončila a niektorí jednotlivci budú preradení do juniorky. To však už bude úloha pre nového trénera, nakoľko ako som už avizoval, že s trénovaním chcem kvôli ďalším povinnostiam skončiť. Uvidíme však, ako sa ešte vykryštalizuje situácia v A-čku, aké budú ďalšie posuny trénerov.

To všetko by malo byť definitívne známe do konca apríla...
Rozhodne však veľmi potešili medailové umiestnenia našich mládežníckých tímov, rovnako tomu tak bolo aj v predchádzajúcej sezóne.“

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 9. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 2. Väčšina fajčiarov dalo deťom cigarety, ak si vypýtali
 3. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 5. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 10. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 736
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 13 696
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 717
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 645
 5. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 235
 6. Aká je chémia vôní 9 126
 7. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 633
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 576
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 024
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 8 003
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Dukla porazila Slovan aj bez bratov Shoreovcov

Trenčania predviedli zodpovedný výkon a dokázali využiť šance.

V Tipos extralige nateraz pandémia koronavírusu nezasiahla iba dva tímy - Duklu Trenčín a Zvolen.

FOTO: Klub Lúč sa sťahuje na Mierové námestie

Dočasný domov mu poskytne objekt Vážka

Klub Lúč sa dočasne sťahuje do objektu Vážka na námestí

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na stanici v Nitre napadli muža po tom, ako upozornil na rúško

Incident sa stal v čakárni na autobusovej stanici.

Zdravotná sestra z Čadce prekonala COVID-19: Myslela som si, že zomriem

Pri pociťovaní príznakov sa začala liečiť sama. Bola to chyba.

AKTUÁLNE: V Čadci našli ďalších utečencov

Ich strastiplná cesta sa skončila na Kysuciach.

Aktualizované o vyjadrenie Park Snow Donovaly a predsedu NR SR

Na Donovaloch otvorili lyžiarsku sezónu. Nie je jasné, ako dlho potrvá

Minister Doležal konštatoval, že minimálne do pondelka (7. 12.) môžu byť otvorené všetky lyžiarske strediská. Na pandemickej komisii očakáva vecnú a konštruktívnu diskusiu o osude tohtoročnej lyžiarskej sezóny.

Už ste čítali?