Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Na Ostrove celoslovenský turnaj Grand Prix A v bedmintone

V športovom centre M – Sport na Ostrove v Trenčíne konal najvyšší celoslovenský turnaj Grand Prix A dospelých v bedmintone, ktorý bol zároveň posledným kvalifikačným turnajom pred májovými majstrovstvami Slovenska 2006.

Organizátor - bedmintonový klub M – Sport zrealizoval tento turnaj už tretí rok po sebe. V tomto roku, ako aj po minulé, to bol najkvalitnejšie obsadený turnaj hlavne vďaka ideálnym podmienkam a krásnemu prostrediu. Zúčastnila sa ho celá špička SR, reprezentanti SR. V bojoch o zlaté medaily najlepšie uspel klub M – Sport Trenčín, ktorý má členov reprezentantov SR a z možných 5 víťazstiev vyhrali 3 disciplíny.

Je nimi Michal Matejka, 140. hráč svetového rebríčka a Eva Sládeková, 115. hráčka svetového rebríčka, spolu sú v zmiešanej štvorhre na 53. priečke svetového rebríčka.
Michal Matejka mal najťažšieho súpera vo dvojhre v semifinálovom stretnutí Mariána Šulka (Spoje Bratislava), kde vo vyrovnanom zápase vyhral 15:11 a 15:14. Finále s Lukášom Navrátilom (Spoje Bratislava) vyhral suverénne 15:6, 15:2. So štvorhrovým partnerom Tomášom Lobotkom (CEVA Trenčín) sa stretli už v prvom kole so 7-násobnými Majstrami Slovenska Pavlom Mečárom (Žilina) a Mariánom Šulkom (neskoršími víťazmi turnaja) a tak odhorali „predčasné“ finále, kde prehrali 9:15, 9:15. S oddielovou kolegyňou ešte len 16-ročnou Ingridou Sekerešovou prešli v zmiešanej štvorhre do 2. kola.

Eva Sládeková štartovala v dvoch disciplínach - zmiešanej štvorhre a štvorhre žien, ktoré spolu so svojimi partnermi Mariánom Šulkom a Barborou Bobrovskou (Lokomotíva Košice) vyhrala. S M. Šulkom sa im podarilo po šiestich rokoch „vládnutia“ skoliť 6-násobných Majstrov Slovenska Pavla Mečára a Barboru Bobrovskú v najdlhšom finálovom zápase 15:10, 17:14. Spolu s B. Bobrovskou nemali vo štvorhre žien žiadnu konkurenciu. Eva neštartovala vo svojej najsilnejšej disciplíne – v dvojhre, v ktorej je Majsterka Slovenska. Dôvodom boli Majstrovstvá Európy ženských družstiev tzv. Uber cup, na ktoré odchádzala hneď po odohraní finále ako slovenská jednotka reprezentácie v tejto disciplíne. Víťazkou sa stala Kvetoslava Orlovská (BC Prešov).

Michal aj Eva sú členmi Top Teamu SZBe, a sú najväčšími ašpirantmi SR na účasť na OH Peking 2008. V apríli 2006 ich čakajú Majstrovstvá Európy jednotlivcov konajúcich sa v Holandsku (Haag) a septembrové Majstrovstvá sveta jednotlivcov v Španielsku (Madrid).