Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Novomešťania v „mokrej“ premiére získali svoj prvý bod v súťaži!

V sobotu mali svoju premiéru na domácom ľade hokejisti Strojstavu Nové Mesta nad Váhom, ktorí sa po prvýkrát v tejto sezóne predstavili na zrekonštruovanom Zimnom štadióne.

Ich duel s ŠKP Trenčín však neprialo vôbec počasie, nakoľko počas celého zápasu husto pršalo, čo zapríčinilo dosť nekvalitný ľad. Za aké-také prekvapenie možno označiť víťazstvo BT Transport Škorpion Trenčín na ľade rezervy Pov. Bystrice.

VÝSLEDOK 11. KOLA:

ŠKP Trenčín - Sl. Trenčianske Teplice 2:7 (0:1, 2:1, 0:5)
V prvej polovici to bol pomerne vyrovnaný duel, v ktorom sa víťazstvo lídra z kúpeľov zrodilo až v poslednom dejstve. Po dvoch tretinách bol stav totižto nerozhodný a málokto očakával, že nakoniec domáci prehrajú až takým výrazným rozdielom. Bol to vzrušujúci duel, v ktorom sa pekné momenty striedali na oboch stranách a nechýbalo ani žiadúce korenie v podobe gólov. Pre policajtov je to pomerne krutá, ale pravdepodobne poučná prehra.
Góly: Bernát, Habánik - Mravík 2, Stránsky 2, Macák 1, Rehák 1, Nosek 1. Presilovky 1:1, vylúčení 4:5 na 2 min, Petrík (Tr. Teplice) 10 min+OK. Pred 40 divákmi rozhodovali Krist a Ťažký.

VÝSLEDKY 12. KOLA:

Považská Bystrica B - BT Transport Škorpion Trenčín 2:7 (2:1, 0:1, 0:5)
Domáci začali tento duel s patričnou chuťou a nasadením a už v 7. min viedli 2:0. Všeobecne sa očakávalo, že to bude pre nich prechádzka ružovým sadom. Húževnatí hostia však nehodili flintu do žita, postupne zvyšovali obrátky a upravovali skóre zápasu. Definitívny zlom prišiel v záverečnej dvadsaťminútovke, kedy sa hostia naplno presadili aj po streleckej stránke a piatimi gólmi (po chybách obrany) rozhodli o tom, kto zvíťazí v tomto meraní síl. V poslednej časti zápasu domáci akoby „odišli“ z ľadovej plochy a taktovku hry udávali nebojácni Trenčania.
Góly: Pavlus, Mičúch - Jambor 3, Masár 2, Korienek 1, Havier 1. Vylúčení 3:1 na 2 min, pred 40 divákmi rozhodovali Lokšík a Kozák.

HK Strojstav Nové Mesto - ŠKP Trenčín 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
Nakoľko išlo o premiéru Novomešťanov na zrekonštruovanej ľadovej ploche, predchádzalo tomu schválenie patričnou komisiou zväzu ľadového hokeja Trenčianskeho kraja na čele s predsedom R. Jurisom. Škoda-preškoda, že tomuto zápoleniu neprialo počasie, lebo všetci aktéri počas vytrvalého dažďa zmokli až do nitky. Patrí im však vďaka, že aj napriek tomu - hráči, rozhodcovia, diváci, funkcionári, urobili všetko pre hladký priebeh tohto náročného zápasu.
Domáci nesmierne po 10 odohraných kolách túžili po víťazstve a podriadili tomu svoju celú taktiku. Vsietili vedúci úspech a veru veľa nechýbalo a mohli aj zvíťaziť, ale dve minúty pred záverečnou sirénou inkasovali vyrovnávajúci gól a stanovili konečný výsledok na 2:2. Bol to zaujímavý súboj dvoch tímov z nižších poschodí tabuľky, ktorý skončil pravdepodobne spravodlivou deľbou bodov.
Góly: Miklo, Černý - Meravý, Guga.

Stretnutie Pivrnec Púchov - Ravenous Ilava sa nehralo, hostia sa nedostavili. O osude zápasu rozhodne riadiaci orgán súťaže.

Zápas Gladiators Nemšová - Hermes Dubnica sa skončil až po redakčnej uzávierke.

PROGRAM 13. KOLA (27. - 29. 1.):
Púchov - Nemšová, Ilava - Trenč. Teplice, ŠKP Trenčín - Pov. Bystrica B, Škorpion Transport Trenčín - Hermes Dubnica. Strojstav Nové Mesto n/V. má voľno.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.