Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Florbalisti Trenčína sa vrátili bez bodu

ATU Košice - 1. FBC Trenčín 8:6 (3:2, 1:3, 4:1)
Góly 1. FBC: Pavlus 2, Kovalčík, Filadelfi, Matušinec a Šedivý.

Už v 27. sekunde sa presadil Kovalčík, ktorý sa najlepšie zorientoval po strele obrany 1.FBC v priestore pred bránkou a nedal Hloušekovi v bráne ATU Košice šancu - 0:1. Do 7. minúty si vypracoval trenčiansky nováčik hneď niekoľko gólových šancí, ktoré na svoju škodu nedokázal premeniť. Neskôr sa potvrdilo pravidlo „nedáš, dostaneš“ a už v 8.min. sa dostali do protiútoku Košičania a Kender vyrovnal - 1:1. O 40 sekúnd neskôr sa presadil opäť ten istý hráč a posunul východniarov do vedenia - 2:1. V 13. min. sa opäť radovali hráči 1.FBC, keď po asistencii Podperu vyrovnal Pavlus - 2:2. V závere prvej tretiny sa dostali do vedenia opäť Košičania, keď v 18. min. Slavomík nedal obrane nováčika a ani brankárovi Královi, žiadnu šancu a zvyšoval na 3:2.

Do 2. tretiny nastúpili Trenčania úspešne. Ich tretia formácia dokázala premeniť šance, ktoré si vypracovala. Už v 4. min. sa presadil Filadelfi, ktorý po asistencii Matušinca dostal loptičku za chrbát Hloušeka - 3:3. O pár sekúnd neskôr prešprintoval obranu 1.FBC Petruška a opäť viedli Košičania 4:3. Presnú streleckú mušku predviedol vzápätí obranca Matušinec, keď po asistencii Matejku príklepom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 4:4. Hra v strednej časti zápasu mala vysoké tempo. Viac z hry mal nováčik z Trenčína, ktorý mal aj v tejto časti množstvo gólových príležitostí. Presadil sa až Pavlus v závere tretiny, keď strelou poslal Trenčanov do vedenia - 4:5. V 45.min. ideálne našiel Podpera Šedivého a nováčik už viedol 4:6.

V priebehu 49. - 50. min. využili Košičania zbytočné chyby v obrane nováčika. Za 120 sekúnd otočili zápas a viedli 7:6. Trenčania neskladali zbrane, ale ich žalostná koncovka rozhodla o tom, že Košičania zdolali nováčika z Trenčína 8:6. Nováčika naviac mrzí zranenie ďalšieho hráča Juraja Matejku, ktorý si poranil koleno a nedohral stretnutie.

1.FBC Trenčín – Hurikán Bratislava 5:10 (2:6, 0:2, 3:2)
Góly 1 .FBC: Podpera 2, Skrutek, Mičko, Šedivý.

Na druhý zápas nastúpili Trenčania s odhodlaním napraviť si reputáciu, čo sa im však nepodarilo. Už v 30. sekunde síce dal o sebe vedieť Filadelfi, ktorý ideálne uvolnil Podperu - 1:0, ale to bolo zo strany našich florbalistov všetko. Strelecky sa súper dokázal lepšie predviesť a Bratislavčania si poľahky poradili s obranou 1.FBC. Už do 13. min. strelili Trenčanom 6 gólov - 1:6! Hra bola nervózna. Rozhodcovia svojimi verdiktami k tomu prispeli značnou mierou. Nepremieňanie gólových príležitostí, chyby v obrane, vylúčenia, nevyužité presilovky – to všetko znamenalo stop lepšiemu výsledku. Mužstvu nepomohlo ani vylúčenie jedného zo skúsených hráčov Kovalčíka, ktorý videl červenú kartu.
Trenčania podali protest na výkon rozhodcovskej dvojice. K tejto veci zasadne disciplinárna komisia.