FUTBAL / V. liga Sever

Hôrka n/V – Horná Streda 5:1 (2:1)
Domáci sa s chuťou pustili do súpera, ktorý okupuje posledné miesto v tabuľke. Už v 1. minúte nebezpečne vystrelil Kováč a v 15. min Ševcech nastrelil brvno hosťujúcej brány. Ale boli to hostia, ktorí sa pri svojej prvej vážnejšej akcii ujali gólom Pavloviča vedenia 1:0. Domáci potom zatlačili súpera a po rohovom kope v 27. minúte vyrovnal hlavou J. Koritina. V 36. minúte bol v šestnástke hostí faulovaný Horniak, ale J. Koritina penaltu nepremenil. Po následnom rohu P. Koritinu však Jozef Koritina svoju chybu napravil a opäť hlavou vsietil druhý gól. V 62. minúte po ďalšom rohovom kope zvýšil Zmeko na 3:1. V 76. minúte upravil striedajúci Jaroš už na 4:1. V 78. minúte sa zrodila azda najkrajšia akcia zápasu, ktorej aktérmi boli Horniak a Jaroš, ten ju však gólovo nezakončil. Nepresadil sa ani v 78. minúte, keď prehlavičkoval prázdnu bránu. Po krásnej samostatnej akcii zavŕšil výsledok na 5:1 Hrabovský. S prehľadom rozhodoval Šípoš.
Góly: J. Koritina 2, Zmeko, Jaroš, Hrabovský – Pavlovič.
ŽK: 0 – 5. Rozhodoval Šípoš, 80 divákov.
Hôrka n/V: Turovský – Zmeko, Ševcech, Škoda, Mikuška, Hujík, P. Koritina, J. Koritina, Huna, Horniak, Kováč, striedali Jaroš, Hrabovský, Némethy.
Horná Streda: Mráz – M. Miklovič, Domin, Madunický, Šupka, Ľ. Miklovič, Petráš, Mikuš, Patrnčiak, Pavlovič, Lúščik.
(rš)

Trenč. Jastrabie – Pov. Bystrica 0:4 (0:1)
Domáce mužstvo po minulotýždňovej nešťastnej prehre vsadilo všetko na útočnú hru. Hostia sa spoliehali na ojedinelé brejky do slabo zabezpečenej obrany domácich. Mužstvo hostí premenilo svoje útoky na šťastné góly. Prítomní diváci za predvedenú hru domáce mužstvo napriek nepriaznivému výsledku odmenili skandovaným potleskom.
Góly: Kostelanský 2, Ondrička, Hedera.
ŽK: Pavlo, Panák – Melicherík. Rozhodoval Golha, 250 divákov.
Trenč. Jastrabie: Lobotka – M. Glasa, Janči, Doktor, Bročko, Kožej, Kyselica, Pavlo, Panák, R. Glasa, A. Piláthy.
Pov. Bystrica: Bartek – Kardian, Bednár, Ištók, Melicherík, Ondrička, Gáborík, Hedera, Raninec, Kostelanský, Gáborík.Július Glasa

Podolie – Prievidza „B“ 6:1 (4:0)
Domáci od úvodu spustili na bránu hostí uragán a už v 5. minúte po góle najmladšieho hráča v drese domácich Križáka sa ujali vedenia. Druhý gól domácich pridával Kališ, keď využil nedorozumenie hosťujúcej obrany s brankárom. V 35. minúte Križák zvýšil už na 3:0. Štvrtý gól dosiahol hetrikom zase Križák. V druhom polčase hra domácich trochu upadla, ale v závere sa opäť presadili domáci futbalisti strelecky – Kališ a Hrušovský zvyšovali už na 6:0. V samom závere sa dočkali čestného úspechu aj hostia a znížili na konečných 6:1.
Góly: Križák 3, Kališ 2, Hrušovský – Pánis. Rozhodoval Špaček, 150 divákov.
Podolie: Pisca – Hrušovský, Marek, Kališ, Križák, Havrlent, Červeňanský, Krajčík, Ivana, Ostrenka, Lednický.
Prievidza „B“: Hrunák – Karek, Pánis, Jurek, Škríp, Kováč, Švikrík, Eliáš, Fekete, Chrenko, Mášik.
DORAST: Podolie – Mel.-Lieskové 2:1.
Peter Srnec

Brezová p/B – Malé Lednice 4:1 (3:0)
Góly: Šimek 2, Pavlík, A. Nemec – J. Vančo.

V. Uherce – Bošany 1:0 (1:0)
Gól: 20. Čangel.
Domáci začali aktívnejšie, keď už v 2. minúte Kráľ vysunul Bartoša, ale ten zo 7 metrov len tesne minul bránu. Hostia pohrozili v 7. minúte, keď strelu Rybanského v poslednej chvíli zablokoval Hulka. V 20. minúte vyšiel domácim priamy kop a Čangel poslal domácich do vedenia. Na konci polčasu hostia pritlačili, ale gólovo zakončiť sa im nepodarilo. V druhom polčase prevzali iniciatívu opäť domáci, avšak dve čisté gólové šance Bučka neznačili gól. Hostia ešte v závere nepremenili priamy kop, a tak si domáci odnášajú zaslúžené víťazstvo. R Hagara, 320 div.

Sverepec – Prečín 2:1 (2:1)
Góly: 6. a 10. M. Pavlík – 17. Almasy.
Domáci mali raketový nástup a už v 6. min dali kuriózny gól. V 6. min M. Pavlík kopal od autovej čiary trestný kop, brankár podbehol loptu, ktorá sa od žrde odrazila do siete. V 10. min bolo 2:0, keď Popelka, hrajúci po zápasovej pauze unikol a jeho ideálnu prihrávku premenil osamotený M. Pavlík na 2:0. Briestenského únik v 14. min nikto nepochopil a v 16. min Popelka hlavičkoval do Múčkových rúk. O minútu zabudla domáca obrana na I. Birošíka, ktorý prešiel cez obranu a Almasy hlavou nedal Minarechovi šancu. Hra sa vyrovnala a hralo sa medzi šestnástkami. V 45. min 200 divákov vzrušil Patykov únik, no skóre sa nemenilo. Druhý polčas sa podobal prvému, kedy domáci búšili do obrany a súper sa snažil vyrovnať hru. V 56. min Záhradník a v 59. min Patyka neuspeli, v 63. min zmrazil divákov trestný kop J. Oravíka, ale skóre sa nemenilo. Pokusy Záhradníka v 65. a 68. min zlikvidoval Múčka. V 70. min Sádecký hlavičkoval tesne vedľa a o tri minúty M. Pavlík priamo z rohu skúšal šťastie, ale Múčka bol pozorný. V 74. min delovku Almasyho z priameho kopu zastavil múr. Hostia mohli o dve minúty vyrovnať, keď I.Birošík bol sám pred bránou, ale Klužák mu loptu s námahou vypichol a v 82. min Michel zdiaľky neuspel. V závere Prečín tlačil a Poliček v 85. min tesne minul bránu. Najlepší hráč domácich M. Pavlík ešte v 90. min z trestného kopu trafil iba Múčkove nohy.
A. Demáček

H. Poruba - Pov. Teplá 1:1 (1:0)
Góly: 18. Kozík – 58. Hlušek.
V poslednom jesennom zápase sa zrodila remíza a s bodom môžu byť obaja súperi spokojní. V 4. min mal prvú šancu hosťujúci Jankejech, ktorý bránu tesne minul. Potom Janech zlikvidoval šancu Kozíka, ale v 18. min sa Kozík prezentoval presnou strelou k ľavej žrdi – 1:0. V 25. min Muchovi vybehnutím zmaril gólovú šancu D. Staňo. O štyri min zahodili domáci najväčšiu šancu, keď P. Puček, inak brankár, ale teraz hrajúci v útoku, z päťky prestrelil. V 41. min Lašček trafil iba hlavu domáceho obrancu stojaceho na bránkovej čiare. V 58. min sa dočkali aj hostia, keď po trestnom kope vyrovnal Hlušek na 1:1. Porubania pritlačili, ale hrali bezhlavo, no hostia ani jeden z brejkov nedotiahli do úspešného konca.
H. Poruba: D. Staňo – Hofierka, P. Živčic, J. Staňo (M. Živčic), Krajči, Solík, Kozík, Jozefovič, A. Staňo, P. Puček (Suchomel), M. Staňo st..
Pov. Teplá: Janech – Meheš, Barenčík, Hlušek, Abík, Slaninka, Mucha (Hrubo), Lašček (Sárinec – Lutišan), Jankejech, Repáč, Urík.
(sta)

Zemianske Kostoľany – Oslany 8:1 (4:1)
Góly: Rolinec 3, Duda 2, A. Oršula, V. Mokoš, Paukeje – Cifrík z 11 m, rozh. Šmidovič, 200 divákov.
Domáci nastúpili do derby stretnutia s jediným cieľom – zvíťaziť, od začiatku boli lepším tímom, ujali sa vedenia pekným gólom, keď Rolinec z priameho kopu Bartošovi nedal šancu. Z víťazstva sa však neradovali dlho, o niekoľko minút hostia založili rýchly protiútok, ktorý domáca obrana zastavila v pokutovom území faulom a Cifrík bezpečne jedenástku premenil. Futbalisti Zemianskych Kostolian však pokračovali v dobrom tempe, čo sa odzrkadlilo na výsledku. Na 2:1 zvyšoval Duda po peknej akcii a výsledok do polčasu upravil Rolinec dvomi gólmi. Oslančania si v prvom polčase vážnejšiu gólovú šancu nevypracovali. V druhej časti hry domáci pokračovali v dobrom výkone, na 6:1 zvýšil Duda dvomi gólmi, čo hostí úplne zložilo. Domáci boli do konca stretnutia jednoznačne lepším mužstvom na ihrisku. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom, kostolianski futbalisti mohli zvíťaziť aj vyšším gólovým rozdielom.
ZEMIANSKE KOSTOĽANY: Rybnický – R. Zvalo, J. Oršula, Adamec, Záhon, Duda, Rolinec, Paukeje, V. Mokoš, A. Oršula, Baláž, str.: M. Mokoš, Humaj, A. Zvalo.
OSLANY: Bartoš – Ivanka, Čavoj, Varačka, Šándrik, Černák, Kolár, Sliepka, Cifrík, Néč, Oršula, str.: Košiak, Volf, Hýroš.