Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

FUTBAL / III. liga Západ

Nemšová - Led. Rovne 2:1 (0:1)
Góly: 48. Ďuďák, 90. Jančovič - 3. Grendel.
Mužstvo domáceho Slovana nastupovalo s odhodlaním jednoznačne bodovať, avšak snaha akoby zostala kdesi v kabíne, keď domáci útočníci takmer neohrozili za celý prvý polčas bránu hostí. Naopak, boli to hostia, ktorí v 3. min otvorili skóre, keď hosťujúci Grendel nepochopiteľne ľahko prešiel cez dvojicu stopérov a skóroval. Zdalo sa, že domáce mužstvo sa vzchopí, avšak bránu hostí ohrozovalo iba zo štandartných situácii. Strely Ďuriša, Ďudáka a Suchého smerovali nad bránu. Polčasový dohovor trénera a manažmentu klubu do radov hráčov znamenal vyrovnanie najlepším hráčom na ihrisku - Ďuďákom, ktorý krížnou strelou vyrovnal - 1:1. Druhý polčas hostia napodobnili výkonom domácich, keď bránu ohrozili iba Detko, Basila, Grendel a hostia sa sústredili viacmenej na remízu. Snaha domácich rozhodnúť zápas vo svoj prospech bola korunovaná v poslednej minúte, keď hosťujúci kapitán Šatka prehral súboj s Jančovičom, ktorý prehodil inak spoľahlivého hosťujúceho brankára. Pred 200 divákmi rozhodoval Marinčák. ŽK: Verchola, Vavruš, Jančovič - Molnár, Kaplán.
FKS: Bobot - Krchňávek (72. Schlessinger), R. Sabatka (46. Jakúbek), Šmelko, Verchola, Vavruš (74. Jančovič), Ďuriš, Bahno, Ďuďák, Valachovič, Suchý. Tréner M. Albrecht.
CRYSTAL: Hrnčiarik - Meliš, P. Martinka, Molnár (90. Mišík), Šatka, Basila, Detko, Kadlec, Grendel, Kaplán, J. Martinka (57. Holeščák), Tréner V. Kavecký. JOZEF RAUČINA

Nové Zámky - Myjava 3:0 (1:0)
Góly: 12. a 49. Lovász, 56. Dékány.
Aktívnejšie začali hostia. Niekoľkými rýchlymi akciami sa dokázali dostať za chrbát domácej obrany, ale vyťažili iba šancu Šarudiho, ktorý v dobrej pozícii zaváhal. Novozámčania sa prvýkrát dostali pred bránu hostí v 10. min., ale hlavička Polgára šla nad. V 12. min. rozohrali domáci peknú akciu a po centri efektnou hlavičkou k bližšej žrdi skóroval Lovász. Po vedúcom góle domáci poľavili, hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami a pred oboma bránami bolo veľmi málo vzruchu. Hostia mohli vyrovnať, keď sa v sľubnej šanci ocitol Zríni, ale jeho hlavička bol nedôrazná. Druhý polčas začali lepšie Nové Zámky, súpera prakticky nepustili na svoju polovicu a podarilo sa im svoje vedenie zvýšiť. Stalo sa to po centri z pravej strany, keď strela Dékánya ešte nebola úspešná, ale následná dorážka Lovásza už skončila za chrbtom bezmocného Solničku. Hostia mali príležitosť znížiť v 51. min, ale trestný kop z hranice šestnástky dokonale spackali. O niekoľko minút nato zákonite udrelo na druhej strane, keď svoje sólo zakončil strelou k vzdialenejšej žrdi Dékány. Za daného stavu už hostia prakticky rezignovali. Mali síce ešte niekoľko príležitostí na skorigovanie výsledku, ale tie zostali vďaka nedôraznej koncovke nevyužité. FKM sa tak rozlúčil s jesennou časťou súťaže presvedčivým víťazstvom. Rozhodoval Divéky, ŽK: Guldan, Vadkerti - Neoveský, Zríni, Vojtek, 200 divákov.
FKM: Szapu - Hlavačka, Čaplák (64. Klučka), Zsák, Guldan, Mach, Dékány, Vadkerti, Polgár, Lovász, Dobrý. Tréner Polák.
SPARTAK: Solnička - Manák, Kumančík, Neoveský, Viselka (69. Vojtek), Zverec, Zríni, Gučík, Černý, Mráz (85. Adamec), Šarudi (76. Pekník). Tréner Potúček.
ROMAN GULIŠ

Nové Mesto - Prievidza 1:0 (0:0)
Gól: 65. Balocký.
Domáci nastúpili bez svojej brankárskej jednotky Volešáka, ktorý náhle ochorel. Od úvodných minút sa zahryzli do súpera a počas celého zápasu si vytvorili tlak, ktorý však stroskotával na dobre organizovanej obrane hostí, na čele s dobre chytajúcim brankárom Furkom. Hostia od úvodných minút pôsobili ako kompaktné a vyspelé mužstvo, ktoré sa od zápasu k zápasu stále zlepšuje. Nevedeli sa však presadiť v útoku a prvú strelu na Palkecha, ktorý nemal v tomto zápase veľa práce, poslal až v 23. min Píš. Novomešťania rovnako hľadali celý prvý polčas recept, ako sa gólovo presadiť, no po vypracovaných akciách im chýbalo finálne zakončenie. V 34. min to skúsil spoza šestnástky Balcír, no Furka stál na svojom mieste a potvrdzoval svoje kvality. Počas druhého polčasu sa hráči AFC opäť usadili na polovičke hostí. V 54. min sa zastreľoval Balocký, keď hlavičkoval nad bránu. S ojedinelého brejku pohrozili aj hostia, keď v 56. min z ľavej strany prenikal hosťujúci Rybár, no jeho strela tesne minula cieľ. Jediný a víťazný gól sa zrodil v 65. min, keď Kostelan vybojoval loptu, okamžite poslal z pravej strany prízemný center cez celú šestnástku, kde si nabehol kapitán Balocký, ktorý ešte v minulej sezóne obliekal dres Prievidze - 1:0. V samom závere prievidzská obrana nedovolene zastavila v pokutovom území prenikajúceho Omastu a hlavný arbiter správne nariadil pokutový kop. Loptu si postavil Balocký, avšak Furka jeho úmysel vystihol a tak sa skóre zápasu už nemenilo. Pred 400 divákmi rozhodoval Mizerák. ŽK: Šlosár.
AFC: Palkech - Ježík, Otočka, Gardian, A. Šupka, P. Šupka, Gábriš (60. Rojko), Balcír, Omasta, Balocký, Kostelan (90. Šumaj). Tréner Lintner.
MFK: Furka - Píš, Šnirc, Pekár, Rybár, Pavlovkin, Halaška, Cserge, Vurčík (73. Barborka), Hrubina, Šlosár (73. Lúčan), Tréner Mikloško.
BORIS OSTRENKA

Bánovce – Jasl. Bohunice 0:3 (0:0)
Góly: 59. Boháčik, 73. Paštiak, 88. Jakáb.
Domáci po sérii dobrých výsledkov pripravili svojim fanúšikom sklamanie. Hostia boli po celý zápas futbalovejší, domáci sa trápili. Keď sa k tomu pridalo už obligátne škrípanie v zadných radoch Spartaka a záloha bola úplne mimo, navyše ani brankár Igaz nemal zrovna svoj deň, pohroma bola na svete. Góly hostí padali ani nie tak po vypracovaných kombinačných akciách ako po hrubých chybách domácich. Pri prvom góle v 59. min. po rohovom kope lopta plachtila vysokým oblúkom do päťky, hosťujúcemu Boháčikovi sa obrancovia iba prizerali ako mu lopta obtrela čelo a od zeme sa odrazila do opačného rohu brány, než stál Igaz. Pri druhom góle v 73. min. zasa pomerne ľahký odkop hostí takmer zo stredu poľa púšťali stopéri po zavolaní brankára na odkop jemu, no ten na prekvapenie všetkých zluftoval a dobiehajúci Paštiak nemal najmenší problém loptu pohodlne zasunúť do siete. Tretí gól Bohuničanov sa zrodil v 88. min. po ich rýchlom brejku. Spartakovci si okrem niekoľkých streleckých pokusov z diaľky ani nevypracovali jasnú gólovú príležitosť. Zaslúžené víťazstvo hostí mohlo byť ešte vyššie.
Rozhodoval Peťovský, 180 divákov, ŽK: Hrubý – Boháčik, Ohrablo.
SPARTAK: Igaz - Malina (87. Jurčák), Stano, Senko, Filin, Kolieska, Mezovský, Slovák (64. Guniš),Valach, Šebo, Buchel (46. Hrubý). Tréner J. Jurkovič.
ŠK BLAVA: Horný - Pecko, Gajarský, Boháčik, Greguška, Kubiš, Ohrablo, Jakáb, Mačica (76. Urban), Karol, Paštiak. Tréner J. Jarábek.
PETER BULÍK

Ostatné výsledky: Eldus Močenok - Komárno 12:0 (5:0), Štúrovo - Topoľčany 2:1 (0:0), Vráble - Vrbové 3:1 (2:1), D. Vestenice - Púchov B 2:0 (0:0)

1. Močenok 15 12 2 1 42:6 38 (+17)
2. Nové Mesto 15 10 2 3 24:8 32 (+11)
3. Štúrovo 15 10 0 5 38:16 30 (+6)
4. D. Vestenice 15 8 5 2 22:11 29 (+8)
5. Vrbové 15 7 5 3 32:17 26 (+2)
6. Vráble 15 8 2 5 26:18 26 (+5)
7. Led. Rovne 15 8 1 6 33:22 25 (+1)
8. Nemšová 15 6 3 6 25:25 21 ( 0)