Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Dolná Poruba – Dubodiel 4:0 (1:0)
Domáci po dobrom výkone z minulého kola opäť nastúpili sebavedome a už v 4. minúte otvorili skóre Doričkom. Do polčasu domáci ešte nepremenili dve tutovky a len vďaka dobrému výkonu hosťujúceho brankára sa skóre do polčasu nemenilo. Po zmene strán musel hosťujúci brankár po zranení odstúpiť, ale kľúčovým momentom bolo aj tak striedanie domáceho Korčeka, ktorý v 56. minúte zvyšoval na 2:0, v 59. minúte vynikajúco naservíroval J. Suchému na 3:0 a v 90. minúte sám upravil skóre zápasu na konečných 4:0.
ŽK: Horniak – Hostačný, Malec. Rozhodoval Ondrušek, 100 divákov.
Dol. Poruba: Masaryk – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Uhlárik, Dorička, J. Suchý, Martinák, Rast. Suchý, Horniak, D. Suchý, striedal Hrbáček, Korček, Bližniak.
Dubodiel: M. Petrík – Juraj Červený, Koreň, Mikula, V. Malec, Kúdela, Michal Červený, R. Hostačný, Knoll, T. Petrík, B. Malec, striedal Hromník.
Milan Suchý

Veľká Hradná – Ľuborča 0:3 (0:2)
Súboj druhého mužstva s tretím predpokladal vyrovnaný a najmä kvalitnejší súboj oboch mužstiev. Skvele začali domáci a za päť minút si vypracovali dve veľké príležitosti. Najmä tá Čačkova priam volala po góle. V 15. minúte sa dostavila ďalšia príležitosť, opäť bez gólového efektu. Hostia do 40. minúty vôbec neohrozili bránu domácich. Až prišla 41. minúta a po chybe obrany sa hostia ujali vedenia. Po góle a následnej diváckej veľkej nevôle na hlavu asistenta rozhodcu, sa domáce mužstvo z tejto situácie nevedelo spamätať a do polčasu inkasovalo ďalší gól. Každý veril, že domáci sa spamätajú, no až do konca zápasu nedokázali ohroziť bránu hostí. Je to už tretia prehra domácich za sebou. Ostáva na zodpovedných za hradnianský futbal, ako sa z tej situácie dostať von. Domácim navyše stále chýba zranený Juraj Kováč a v tomto zápase i vykartovaný Peter Kováč.
Góly: Ľ. Koníček 2, Belko. Stretnutie sledovalo 130 divákov.
František Kováč

Kľúčové – Horné Srnie 1:1 (0:1)
V derby zápase vyťažili hostia z minima maximum, keď J. Šimko strelou z dvadsiatichpiatich metrov vymietol pavučinu domácej brány. Domáci aj keď mali prevahu, nedokázali dopraviť loptu do brány. Aj keď už bol brankár prekonaný, hostia dokázali vykopnúť loptu z bránkovej čiary. V druhom polčase domáci pridali na aktivite, avšak stále nedokázali prekonať vynikajúco chytajúceho Riečičiara. Až po prieniku Papiernika a faule Kresánka premenil pokutový kop Michal Vavruš. Domáci mali potom ešte ďalšie šance, ale skórovať sa im už nepodarilo.
ŽK: P. Šimko. Rozhodoval Kyška, 300 divákov.
Kľúčové: D. Vavruš – Papiernik, Vykopal, M. Vavruš, A. Kiačik, P. Kiačik, L. Vavruš, Sabadka, Vydrnák, Gajdošík, Mikušinec, striedali P. Vavruš, Pe. Kudlík, Pa. Kudlík.
Hor. Srnie: Riečičiar – Šimák, Sekula, P. Šimko, Kresánek, B. Cíbik, M. Cíbik, Vydrnák, Kebísek, Vandžala, J. Šimko, striedali Schiszler, Ďuriš, M. Šimko.
Patrik Kiačik

Stará Turá – Trenč. Teplá 2:0 (2:0)
Tradične slabší začiatok domácich – hostia začali zápas aktívnejšie a už v prvých minútach dvakrát vyskúšali domáceho brankára a v 5. minúte dokonca spálili čistú šancu. Domáci sa dostali do šance až v 10. minúte, hlavička Maroňa tesne minula bránu hostí. V 20. minúte sa rútil útočník hostí sám na brankára, domáci gólman Viskup však zachránil. V 30. minúte sa domácim podaril rýchly protiútok, ktorý zakončil gólom Tóth. O päť minút zachytil Tóth nepresnú prihrávku hostí a svoje sólo premenil - 2:0. V druhom polčase boli zase viac aktívni hostia a pokračovali v tom prakticky až do konca stretnutia. V mužstve domácich pribúdala nervozita, čo ich stálo dve žlté karty. V 55. minúte mal domáci Peterka čistú šancu a tretím gólom by bol určite ukľudnil hru. V 62. minúte mali čistú šancu aj hostia, domáci brankár však opäť bravúrne zachránil. V 75. minúte bol po druhej žltej karte za faul vylúčený Juraj Bohuš. Hostia ešte viac pritlačili a fanúšikovia sa začali obávať o víťazstvo. Trápenie mohol ukončiť v nadstavenom čase Peterka, ktorému zrejme nebolo súdené streliť gól. Výsledok domácich potešil opäť viac ako samotná hra.
Góly: Tóth 2. ŽK: 2 – 0. ČK: 1 – 0. Rozhodoval Stračiak, 130 divákov.
Jaromír Štefánik

Horná Súča – Mel.-Lieskové 2:1 (1:1)
Za ideálneho futbalového počasia sa hral futbal priemernej úrovne. Domáci mali veľkú šancu už v prvej minúte, keď Mikušinec sám pred brankárom prestrelil. To isté si zopakoval i v 5. minúte, až prišla 15. minúta, domáci zahrávali rohový kop a Bartek dostal domácich do vedenia. Ale dlho sa netešili, keď taktiež po rohovom kope vyrovnal za hostí Vendžúr. Po tomto góle domáci znervózneli a hostia hrozili rýchlymi kontrami. Dostávali sa i do šancí, ale domácich v týchto chvíľach podržal brankár Balaj. Druhý polčas sa začal opatrne na oboch stranách, až prišla 75. minúta, obranca hostí zahral v šestnástke rukou a penaltu bezpečne premenil Vlado Jurica. V závere mohli domáci ešte zvýšiť, ale to by museli mať útočníci viac pokoja a šťastia v zakončení. A tak si domáci zaknihovali v šesťbodovom zápase víťazstvo. Pred 200 divákmi rozhodoval Klimčík.
Góly: Bartek, V. Jurica (11 m) – Vendžúr. ŽK: 1 – 2.
Horná Súča: Balaj – Bartek, M. Dohnan, M. Lukšo, M. Machara, P. Častulín, V. Jurica, Košút, A. Častulín, M. Mikušinec, Horváth, striedali F. Guga, Országh, J. Machara.
DORAST: 4:5 (1:2). ŽIACI: Horná Súča - Modrová 3:0.
Ladislav Štefánek

Selec – Soblahov 4:2 (2:1)
Za pekného jesenného počasia nastúpili obe mužstvá bez niekoľkých hráčov základnej zostavy. Od začiatku bolo vidieť, že sa s tým lepšie vysporiadali domáci hráči. Už v 12. minúte trafil loptu hlavou Puček, tá sa od hráča hostí odrazila a skončila v sieti. Ďalšie strely domácich hráčov Masaryka a Punu iba tesne minuli bránu hostí a strely Miloša Hrbasa a Pučeka vyrazil hosťujúci brankár. Hostia sa tiež snažili, ale na ich pokusy by nestačili ani rugbyové brány. Dočkali sa však vyrovnania, a to v 38. minúte, keď si centrovanú loptu nešťastne tečoval do vlastnej siete Michal Hrbas. Na konci polčasu, v 43. minúte, hosťujúci obranca v čistej šanci zrazil Lazara a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Miloš Hrbas, čím upravil polčasový výsledok na 2:1. Do druhého polčasu nastúpili hostia so snahou vyrovnať, ale v 54. minúte ich zmrazil Ondriška, keď využil pekný center Masaryka. Po tomto góle sa zápas odohrával väčšinou medzi šestnástkami bez väčšej gólovej príležitosti. Tá prišla v 72. minúte, keď odcentroval Puček, Ondriška priťukol loptu Lazarovi, pre ktorého už nebol problém doraziť loptu so siete. Navyše v 74. minúte rozhodca vylúčil hosťom Markovského a od tohto momentu sa zápas už iba dohrával. Hostia až v 80. minúte prvýkrát trafili domácu bránu, ale hlavičku hosťujúceho útočníka perfektne zneškodnil domáci brankár Tunega. Hosťom sa nakoniec podarilo skrášliť výsledok v 90. minúte, keď sa presadil Halgoš. Selčania tak ani v poslednom zápase jesennej časti nenašli premožiteľa. Pred 120 divákmi rozhodoval Jančo.
ŽK: Oravec, Beleš. ČK: Markovský.
Selec: Tunega – Mich. Hrbas, Vavruš, Hlavatý, Horňák Mil. Hrbas, Puček, Ondriška (J. Puna), Lazar (Godál), Masaryk, Ľ. Puna.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, P. Rehák, Markovský, Kyselica, Halgoš, Talian, T. Rehák (Gerbel), Oravec, Beleš.
Ľuboš Masár

Dolná Súča – Čachtice 1:0 (0:0)
V prvom polčase obe mužstvá bojovali o každú loptu, hra sa prelínala väčšinou len medzi šestnástkami. Domáci hráči postupne získali územnú prevahu. V 18. minúte nebezpečne vypálil Hlávek, no brankár hostí vytlačil jeho strelu na roh. V 35. minúte vystrelil R. Pleva, no trafil iba brankára hostí. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 55. minúte vznikla najkrajšia akcia zápasu, keď R. Pleva vysunul svojho brata Tona, ten potiahol akciu po pravej strane, presne prihral pred bránu voľnému Hlávkovi a ten zoči-voči brankárovi s prehľadom skóroval. Hostia sa nevzdávali, snažili sa vyrovnať, no vážnejšiu akciu si nevypracovali a tak sa zrodilo zaslúžené víťazstvo dolnosúčanských chlapcov, ktorí si pripísali do tabuľky dôležité tri body. Pred 100 divákmi rozhodoval Bušo.
ŽK: Fábik – Stacho.
Dolná Súča: Šedivý – Hlávek, Masteš, Kišš, Kramár, Blaško, A. Pleva, R Pleva, Slezák, Sedláček, Fábik.
Čachtice: Zemka – Ďuriš, Balala, Moravčík, T. Imriška, Herák, Selecký, Novotný, D. Imriška, Stacho, Opatovský.
DORAST: 5:4 Góly za domácich: Krajčo 2, Oliš 2, Dobo. ŽIACI: Dolná Súča - Trenč. Turná 4:0. Góly: Sirotný 4.