Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

FUTBAL / II. trieda Sever

V. Bierovce/Opatovce - TTS Trenčín 5:1 (1:0)
V hodovom zápase domáce mužstvo privítalo súpera, ktorého hra mu príliš nesedí, čo hostia aj v prvom polčase predviedli, rýchlo kombinovali behali, našťastie okrem jednej nastrelenej žrde strelecky boli neefektívny. Domáci naopak jednu šancu v prvom polčase premenili Horňákom na 1:0. V druhom polčase úvod vyšiel domácim, keď Horňák znova využil príležitosť na 2:0. Hostia sa však nevzdali a vzápätí znížili na 2:1. Potom však prišiel domáci uragán, keď prakticky skoro každý protiútok hrozil gólom. ˇVistý hetrik na 3:1 potvrdil Horňák. Ďalšie dva góly má na svedomí P. Bulko, keď najskôr jeho perfektný center doklepol priemerovým gólom nováčik Žucha a tesne pred koncom P. Bulko zavŕšil svoje sólo nechytateľnou strelou na 5:1. Domáci predčili síce pekne a technicky hrajúce ale neefektívne hrajúce mužstvo hostí svojou bojovnosťou a perfektným premieňaním streleckých príležitostí, keď prakticky každá druhá príležitosť skončila gólo, Diváci mohli byť s predvedenou hrou oboch mužstiev spokojní.
Góly: Horňák 3, Žucha, Bulko P. - Šlezár. Rozhodoval: Malec, 150 divákov. ŽK: 1:3. ČK: 0:1.
Peter Oravec

Horňany - Mn. Lehota 0:3 (0:1)

Záblatie - Neporadza 1:5 (0:3)
Domáci sa rpesvedčili, že futbal sa nehrá na krásu a potom čo boli nedôrazní a nerozhodní vo svojich šanciach udreli hostia, keď po ich rohovom kope následný nevydarený center skončil na všeobecné prekvapenie v domácej bránke. Ďalšie dve individuálne chyby domácich hráčov potrestali hostia rýchlymi protiútokmi s gólovým zakončením a do kabín a sa odchádzalo za stavu 0:3. Po polčase daroval rozhodca domácim penaltu, z ktorej znížili na 1:3, ale ani to ich nenaštartovalo k lepšej efektivite. Naopak hostia z efektivity zakončenia naďalej školili, hrali s nimi aj tyče domácej bránky, skóre narástlo na 1:5 a ich výkon a efektivita strelby pripomenula víťazstvo nášho zástupcu v lige majstrov.
Góly: Zverbík z pok. kopu - Richtárech Jozef 2, Richtárech Ján, Dlábik, Laco. 100 divákov.
Dorast: Záblatie - Zamarovce 9:2. Žiaci: Tr. Turná - Záblatie 1:3 Góly hostí: Gašparovič 2, Chorvát.
Ján Šťastný

Svinná - Zamarovce 7:1 (3:0)
Domáce mužstvo potvrdilo vynikajúce výsledky z posledných ôsmych kôl, keď sa pokúša dohnať stratu zo zlého vstupu do sezóny. Bola to jednostranná záležitosť, domáci ešte nepremenili niekoľko ďalších šancí. Hostia sa napriek nepriaznivému stavu neznížili k zákerným faulom a zápas so cťou dohrali. Rozhodca odpískal po jednom pokutovom kope na každej strane, ale hostia ho žiaľ nepremenili. Diváci vyprevádzali domácich hráčov po zápase potleskom.
Góly domácich: Hošek 3, Mutňanský, Belák, Podhorský, Jandák. Rozhodoval: Klimčík, 200 divákov.
(jh)

Chocholná-Velčice - Ivanovce 2:1 (1:0)

Tr. Turná - Tr. Teplice 3:1 (0:0)
Po pohlade do ligovej tabuľky nikto nepredpokladal, že Teplice budú až takým tvrdým orieškom. Po bezgólovom prvom polčase domáci zlomili odpor hostí už v 51. min, keď sa individuálne presadil domáci ostrostrelec Patrik Chorvát. Ani to nezlomilo sympaticky hrajúcich hostí, ktorí o päť minút na to vyrovnali gólom Tomáša Krivdu. Turňania však dosiahli očakávané víťazstvo po góloch Chorváta a Lapšanského.
Góly: Chorvát P. 2, Lapšanský - Krivda T. Rozhodoval: Maráz, 100 divákov.
Dorast: Tr. Turná - Omšenie 5:1.
(wčp)

Bobot - Drietoma 1:1 (0:1)
Tatran Bobot, resp. „Miestny ochotnícky krúžok“ ďakuje Tr. Turnej za prejav uznania, ale iba veľké osobnosti dokážu prehrávať so cťou a neznížia sa k urážkam súpera a osočovaniu rozhodcu. V poslednom domácom zápase jesene privítal Bobot na svojom ihrisku tabuľkového suseda z Drietomy. Hra bola od úvodného hvizdu plná emócií a tvrdých súbojov, o čom svedčí aj počet rozdaných kariet na oboch stranách. V prvom polčase bola hra vyrovnaná a prelievala sa zo strany na stranu. V 25. min sa domáca obrana dopustila hrubej chyby vo svojej šestnástke a hostia sa tak ujali vedenia gólom prakticky do prázdnej brány. Do druhého polčasu Bobot nastúpil s odhodlaním pobyť sa o víťazstvo. Celá hra sa niesla v réžií domácich a svoj tlak vystupňovali v 60. min, keď Kňaze excelentnou hlavičkou vyrovnal. Domáci naďalej pokračovali s obrovským odhodlaním a tlačili súpera do defenzívy. Víťazný gól im však nebol súdený, a tak sa súperi rozišli zmierlivou deľbou bodov.
Góly: Kňaze - Tomáš. Rozhodoval: Sokol, 50 divákov. ŽK: 3:3.