Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

FUTBAL / V. liga Sever

Hôrka n/V – Oslany 3:0 (2:0)
Domáci od úvodu zatlačili hostí a po niekoľkých nepremenených šanciach v 41. minúte z pokutového kopu otvoril skóre J. Koritina. O minútu na to bol faulovaný v gólovej šanci domáci útočník, za čo bol hosťujúci hráč Gaži vylúčený. Domáci vzápätí odpovedali Jozefom Koritinom po peknej akcii gólom na 2:0, čo hostia psychicky neuniesli a hosťujúci Ferjanec strelca gólu domácich zozadu fauloval, za čo bol taktiež vylúčený. Rovnako za odplácanie bol v tej istej minúte vylúčený aj domáci Farkaš. Po nervóznom závere prvého polčasu sa druhý polčas akoby len dohrával, domáci futbalisti však v 69. minúte po krásnej samostatnej akcii Kováča peknou strelou k žrdi zvýšili na 3:0. A keďže potom domáci nevyužili ešte zopár šancí na prikrášlenie výsledku, zápas sa nakoniec skončil zaslúženou trojgólovou výhrou domácich.
Góly: J. Koritina 2 (1 z 11 m), Kováč. ŽK: 1 – 1. ČK: 1 – 2. Rozhodoval Marcinát, 80 divákov.
Hôrka n/V: Turovský – Zmeko, Ševcech, Škoda, Farkaš, Hujík, Mikuška, J. Koritina, Némethy, Horniak, Jaroš, striedali P. Koritina, Kováč, Huna.
Oslany: Bartoš – Ivanka, Čavo, Volf, Gaži, Černák, Kolár, Sliepka, Cifrík, Náč, Ferjanc.
(rš)

Horná Streda – Bošany 0:6 (0:2)
V hodovom zápase domáci držali krok s hosťami len do 37. minúty. Najskôr Šupka mohol hlavou poslať do vedenia domáci Spartak, na druhej strane však dvakrát pohrozili i hostia. V 37. minúte Hodál išiel sám na brankára domácich, ktorého efektne preloboval – 0:1. Domácich definitívne zlomil gól do šatne v 44. minúte, ktorý si domáci obrancovia zrazli sami do vlastnej siete. V druhom polčase hostia už len pridávali ďalšie góly. Hornostredania pred domácimi divákmi predviedli jeden z najslabších výkonov a vôbec tak nenadviazali na svoje solídne výkony z predchádzajúcich zápasov.
Góly: Hodál 2, Papranec, Železník, Kontúr, vlastný. Rozhodoval Miko, 150 divákov.
Horná Streda: Mráz – M. Miklovič (Domin), Petráš, Madunický, Šupka, L. Miklovič, Bielik, Mašán, Kusovský, Pavlovič, Lúštik.
Bošany: Tvrdík – Kalamár, Vrábel, Taraba, Rybanský, Hodál, Kostelný, Železník (Kontúr), Papranec, Husár, Šesták.
Roman Markech

Trenč. Jastrabie – Prievidza „B“ 7:3 (4:1)
Domáci po vlažnom úvode, ktorý bol spôsobený zmenami v základnej zostave pre choroby hráčov, sa prebudili až po inkasovanom góle. Po vyrovnávajúcom góle zo štandardnej situácie však zatlačili hostí do defenzívy a spustili útočný uragán na bránu hostí. Postupne sa strelecky zaskveli Doktor, M. Glasa, Panák a M. Kyselica (alias Španiel). V druhom polčase pokračoval dobrý výkon domácich, ale aj festival zahodených šancí z ich strany. Strelecky sa opäť zaskvel líder tabuľky strelcov súťaže Alexander Piláthy, ktorý po dvoch krásnych samostatných akciách a gólom z jedenástky uzavrel čistý hetrik. Góly hostí boli len kozmetickými úpravami divokého výsledku. Za zmienku stojí fakt, že dlhoročné opory domácich R. Glasa a inventár jastrabského futbalu M. Bročko nastúpili pre chorobu až v druhom polčase.
Góly: A. Piláthy 3, Doktor, M. Glasa, Panák, M. Kyselica – Škríp 2, R. Pánis.
ŽK: Ďuriš, Kováč. Rozhodoval A. Štrba, 150 divákov.
Trenč. Jastrabie: Lobotka – M. Glasa, Kožej, Doktor, Fodrek, Cintula, Kyselica, Pavlo, Panák, Sádecký, A. Piláthy, striedali R. Glasa, Bročko, Koňušík.
Július Glasa

Podolie – Pov. Teplá 3:1 (1:1)
V zápase sa ujali vedenia domáci už v 3. minúte, keď sa presadil Radošinský. Domáca obrana v 15. minúte nezvládla situáciu pred vlastnou bránou a hostia Ferenčíkom vyrovnali na 1:1. Potom sa hra presunula do stredu ihriska a vážnejšie šance sa nevyskytli. V druhom polčase začali domáci tlakom, ktorí korunovali v 66. minúte gólom Kališa. Hráči Podolia aj naďalej hrali nátlakovou hrou a donútili svojho súpera opäť inkasovať v 88. minúte, keď sa po centri presadil opäť Kališ
Góly: Kališ 2, Radošinský – Ferenčík. ŽK: Abík, Slaninka. Rozhodoval Šimon, 150 divákov.
Podolie: Pisca – R. Hrušovský, Marek, Krajčík, M. Hrušovský, R. Havrlent, Červeňanský, Koritina, Ivana, Radošinský, Ostrenka, striedali Lednický, Kališ.
Pov. Teplá: Janech – Kostelanský, Barenčík, Šimík, Abík, Lutišan, Mucha, Slaninka, Jankeje, Repáč, Sárinec, striedali Urík, Lašček, Chudovský.
ŽIACI: Podolie – Drietoma 5:0.
Peter Srnec

Zemianske Kostoľany – Považská Bystrica 3:4 (2:1)

Sverepec - M. Lednice 4:0 (1:0)

H. Poruba - Brezová 1:2 (0:1)
Góly: 52. J. Staňo – 23. Pavlík, 77. Michalica.
V zápase dvoch vyrovnaných súperov z popredia tabuľky sa šťastie priklonilo na stranu hostí. Navrch mali obrany a šancí diváci veľa nevideli. Zápas ovplyvnila 23. min, kedy hosťujúci Pavlík z ofsajdovej pozície otvoril skóre. V 32. min mohli domáci vyrovnať, keď brankár Vajaš ďaleko vybehol, ale Prostinák netrafil prázdnu bránu. V 52. min Meliš kopal trestný kop a J. Staňo z päťky umiestnil loptu do siete – 1:1. V 62. min bol po druhej žltej karte vylúčený domáci Prostinák, no napriek tomu sa Porubania snažili o strelenie rozhodujúceho gólu. Nestalo sa, lebo hosťom vyšiel jeden protiútok a v 77. min Michalica po chybe brankára dal druhý gól Brezovanov. Hostia výhru udržali, hoci od 89. min dohrávali bez vylúčeného Pavlíka.
H. Poruba: D. Staňo - Hofierka, P. Živčic (Meliš), Buchta, Krajči, J. Staňo, Jozefovič, Mráz (Suchomel), Prostinák, Solík (M. Živčic), M. Staňo st.
Brezová: Vajaš – Michalička (Kavecký), Šido, Miča, Marík, Dobrovodský, Pavlík, Šimek, Kutlák, Sadloň (Nemec), Šarudi (Michalica).