Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

FUTBAL / III. liga Západ

Nové Zámky - Nemšová 3:2 (2:0)
Góly: 40. a 64. Zsák, 44. Lovász - 85. Suchý, 88. Jančovič.
V zápase dvoch mužstiev z dolnej polovice tabuľky sa hral prvých tridsať minút veľmi slabý futbal a hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Prvú akciu videla hŕstka najvernejších divákov v 38. min., keď Dobrý vysunul Lovásza, ale jeho strelu brankár hostí kryl. O chvíľu si na rohový kop najvyššie vyskočil Zsák a domáci viedli. Vzápätí však tento skúsený obranca „vyrobil“ hrúbku, ale samostatný nájazd útočníka hostí bravúrne zneškodnil debutant v domácej bráne, dorastenec Szapu. O tom, že sa do kabín pôjde za stavu 2:0, rozhodol pohotovým gólom po rohu Lovász. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci mali prevahu a hralo sa prevažne pred bránou Nemšovej. V 64. min. zvýšil peknou hlavičkou opäť Zsák a zdalo sa, že je rozhodnuté. Domácej obrane však začal robiť nemalé starosti skúsený A. Suchý. V 76. min. jeho dobrú príležitosť ešte brankár zneškodnil, ale päť minút pred koncom mieril už tento skúsený harcovník presne. Domáci po góle znervózneli a keď dve minúty pred koncom hosťujúci Jančovič znížil na rozdiel jediného gólu, FKM sa musel strachovať o výsledok až do posledného hvizdu rozhodcu.
Rozhodoval Formel, ŽK: Guldan, Dobrý - Jančovič, 200 divákov.
SLOVAN: Bobot - Krchňavek, Sabatka, Šmelko, Verchola, Kiačik (53. Suchý), Ďuriš, Laco, Ďuďák, Valachovič (70. Vavruš), Naňák (33. Jančovič). Tréner M. Albrecht.
ROMAN GULIŠ

Bánovce - Vrbové 2:1 (0:1)
Góly: 57. a 80. Buchel - 8. Uváčik.
Domáci nastúpili s veľkým odhodlaním, od prvých minút sa zahryzli do favorita a vybojovali si niekoľko rohov. V 8. min. však vyrobili už obligátnu chybu v obrane a hosťujúci Uváčik nemal problém vsietiť - 0:1. Tento moment nadlho otriasol sebadôverou Bánovčanov. Domáci kazili množstvo prihrávok, očividne ich ovládla nervozita. Ich obranu v týchto chvíľach podržali najmä Filin a Senko. Do druhého polčasu však nastúpilo úplne iné mužstvo. Zvýšilo nasadenie, bojovnosť a dôraz v osobných súbojoch, rozohralo sa k veľkému výkonu. Hostia sa za polovicu ihriska dostávali iba po brejkoch, ktoré zakončovali nepresnými strelami. Marek Igaz sa vyznamenal najmä v 64. min. po nájazde Kubiša a v 73. min., kedy končekmi prstov vytlačil bombu Koyša. Množstvo pekných akcií našlo odozvu aj v potlesku divákov, ktorí vycítili, že hráči chcú a svojimi hlasivkami im v ich úsilí pomáhali. Po trme-vrme v 57. min. sa najlepšie zorientoval v 16-tke Buchel a vyrovnal na 1:1. V 80. min. opäť Buchel zakončil peknú kombinačnú akciu po ľavej strane. V závere mali oba tímy ešte niekoľko príležitostí, gól však už nepadol.
Rozhodoval Černek, ŽK: Buchel - Vlado, 150 divákov.
PETER BULÍK

Eldus Močenok - Myjava 2:0 (0:0)
Góly: 59. M. Pavlovič, 78. P. Andrášik.
Domáci sa po anglickom týždni rozbiehali len ťažko a v úvodnej dvadsaťminútovke boli nebezpečnými iba prienik Bernátha, ktorý odvážne zmaril Gučík, a strely Hejčíka s Pavlíkom, ktoré zase zneškodnil pozorný Michálek. Hostia defenzívnou kvalitou potvrdili, že patria k mužstvám, ktoré málo inkasujú, kým v protiútoku hrozili iba Mrázom a Šarudim. Obrana Eldusu dirigovaná brankárom Košovanom a stopérom Štefankom im toho však veľa nedovolila. V druhom polčase, a zrejme aj po dohovore v kabíne, začali domáci zostra, keď mali príležitosti Pavlík a Pavlovič, ale brankár hostí bol vždy pozorný. Líder súťaže v 59. min. po rohu Čambala šiel konečne do vedenia, ktoré zariadil nekompromisne hlavou Pavlovič. Kopaničiari sa síce Mrázom a Černým snažili o vyrovnanie, ale Eldus potvrdil, že doma dostáva góly iba ťažko. Zaslúžené víťazstvo poistil v 78. min. Andrášik, ktorý po desiatom rohu opäť hlavou prekonal Micháleka. V závere mohli víťazstvo prikrášliť Nozdrovický s Pavlíkom, ale gól už nedali.
Pred 280 divákmi rozhodoval Panák, ŽK: Andrášik, Krbúšik - Zverec.
SPARTAK: Michálek - Manák, Kumančík, Neoveský, Viselka - Zverec, Zríni, Gučík, Černý - Mráz, Šarudi (69. Pekník).
JOZEF SKLENÁR

AFC Nové Mesto - KFC Majorka Komárno 6:0 (4:0)
Góly: 13. a 79. Balcír, 16. Kostelán, 20. P. Šupka, 43. Omasta, 74. Volešák (11 m).
Na vynovenom novomestskom štadióne sa predstavili hostia s takmer celou zostavou v dorasteneckom veku. Najstarším hráčom bol iba 23-ročný Kökényesi. Od úvodných sekúnd sa hralo iba na polovičke Komárna a bolo iba otázkou času, kedy padne prvý gól. Po troch nevyužitých príležitostiach sa v 13. min trafil spoza šestnástky Balcír a bolo -1:0. O tri minúty neskôr sa preháčkoval do šestnástky Šumaj a presne prihral na nohy Kostelánovi, ktorý už číhal pred brankárom - 2:0. V 20. min to skúsil z diaľky Balcír, no trafil iba do žrde. Odrazenú loptu však dobre vystihol P. Šupka a pohodlne zvýšil do opustenej brány na 3:0. Za sedem minút inkasovali hostia tri góly. Za celý zápas sa dostávali iba sporadický na polovičku domácich a zmohli sa iba na odkopávanie lôpt do bezpečia. Tie sa však ihneď vracali v rýchlych brejkoch a hostia sa snažili ich zastavovať aj za cenu faulov. Domáci sa striedali v zahadzovaní ďalších a ďalších šancí a niekoľkokrát opečiatkovali konštrukciu brány. V 43. min sa zaskvel rybičkou Omasta a zvýšil na polčasových 4:0. Druhý polčas sa odohral vo vlažnom tempe a hostia sa viac sústredili na bránenie. Až v 74. min vnikol do pokutového územia striedajúci Rojko, ktorého obrana zastavila iba nedovolene. Keďže dovtedy si veľa nezahral brankár Volešák, postavil si loptu na značku bieleho bodu a práve on zvýšil na 5:0. O dve minúty neskôr - po faule na Omastu prekvapil Balcír z priameho kopu brankára Herka, ktorý si loptu sám vrazil do siete - 6:0.
Pred 250 divákmi rozhodoval Otrubčák. ŽK: Slatina, Kökényesi, Agg.
AFC: Volešák - Ježík (54. Rojko), Otočka, Šumaj (77. Osuský), A. Šupka, P. Šupka, Gábriš, Balcír, Omasta, Balocký, Kostelán. Tréner M. Lintner.
BORIS OSTRENKA

Ostatné výsledky: Púchov B - Topoľčany 0:0, Dol. Vestenice –Jasl. Bohunice 3:1 (2:1), Vráble - Led. Rovne 3:1 (1:0), Štúrovo - Prievidza 4:0 (2:0).

1. Močenok 13 11 1 1 29:5 34 (+16)
2. Nové Mesto 13 8 2 3 21:8 26 (+8)
3. D. Vestenice 13 7 5 1 19:9 26 (+8)
4. Vrbové 13 7 4 2 30:13 25 (+4)
5. Štúrovo 13 8 0 5 33:14 24 (+3)
6. Led. Rovne 13 7 1 5 30:19 22 (+1)
7. Vráble 13 6 2 5 21:16 20 (+2)
8. Topoľčany 13 5 4 4 16:11 19 (+1)