AS Trenčín - Spartak Trnava 0:0

Pred 6480 divákmi rozhodovali Olšiak (Sluk, Balko), žlté karty: Štyvar, Seman.
AS: Hodál - Štyvar, Palša, Mičenec, Seman, Pastva (82. Piroška), Velický (78. Amrich), Kubala, Prekop, Fabuš, Kamenský. Tréner: L. Hudec.
Spartak: Lipčák - Kotula, Hrabal, Poljovka (64. Husár), Čvirik, Ďuriš, Ujlaky, Kopúnek, Juhász, Kožuch, Kriss. Tréner: J. Adamec.

Za skvelej diváckej kulisy boli Trenčania rozhodnutí neprerušiť sériu troch ligových zápasov bez prehry a jednoznačne nadviazať na túto úspešnú bilanciu. To sa im nakoniec aj podarilo, aj keď veľa nechýbalo a na svoje konto si mohli pripísať plný bodový zisk. Už v 3. min Kamenský nezúžitkoval veľmi sľubnú príležitosť a na kopačke mal čistú tutovku. O šesť minút neskôr opäť agilný Kamenský netrafil do čierneho. Pekné momenty sa striedali na oboch stranách a diváci sa rozhodne mali na čo pozerať. V 28. min uderili aj nebojácni Trnavčania, ale umiestnenú delovku Ujlakyho Hodál reflexne vyrazil. Vzápätí sa vyznamenal aj gólman hostí Lipčák, ktorý chytil Kubalovú strelu do „koša“. Hodálove kvality vyskúšal aj Čvirik, ale ten sa nenechal opäť zaskočiť a exceloval.

Po prestávke bojovný a rýchly futbal mal svoje ďalšie pokračovanie a Palša v 54. min hlavičkoval nad bránu. V čase, keď sa rýchle akcie prelievali na oboch stranách, z ničoho nič zahrmelo pred Lipčákom a Kamenského delovka opečiatkovala brvno. Dá sa povedať, že na hracej ploche sa zápolilo pomerne športovo, ale oveľa horšie to bolo v sektore priaznivcov Trnavy, kde si museli neraz vysúkať rukávy aj kukláči a policajti, aby udržali patričný poriadok nielen na štadióne, ale aj mino neho. Vytúžený gól, znamenajúci víťazstvo nakoniec nevsietil ani jeden kolektív, hoci domáci najmä v prvom polčase boli aktívnejší, ale bolo pre nich problémom trafiť presne medzi žrďe.

OČAMI TRÉNEROV:

J. Adamec (Trnava): „Myslím si, že diváci videli dravý zápas a obe mužstvá chceli hrať futbal s dobrým nasadením. Trenčania boli kombinačnejší, naši hráči sa zamerali najmä na pozorné vychádzanie z defenzívy. Zápas splnil očakávanie, snáď až na góly, keď oba kolektívy umne bránili a vytvorili si po jednej-dvoch príležitostiach. Bol to behavý zdravý futbal, trošičku slabší bol u nás útok, ktorý nezahral tak, ako som zvyknutý, čo nakoniec rozhodlo, že sme nedali gól. S remízou som z nášho pohľadu spokojný.“

L. Hudec (Trenčín): „Najviac ma mrzí, že z tohto zápasu máme mínus dva body, pretože sme odohrali na domácej pôde v tejto sezóne jeden z najlepších zápasov. Možno víťazstvo nám uniklo v prvom polčase, kedy sme boli útočnejší a mali viac gólových príležitosti. Potrebovali sme dať prvý gól, ktorý by v tomto zápase znamenal veľa. V druhom polčase sme sa stále snažili, návšteva bola dobrá a potrebovali sme trošku šťastia. V tomto stretnutí sme si zaslúžili vyhrať.“
(kď)

Ostatné výsledky: Artmedia - Žilina 1:1, Ružomberok - Púchov 3:1, B. Bystrica - Nitra 2:0, Inter - Dubnica 0:3.

PROGRAM 14. KOLA:
Sobota 22. 10. o 14. h Dubnica - Artmedia, Púchov - B. Bystrica, Nitra - Trenčín, o 17.30 h Žilina - Ružomberok, Trnava - Inter.

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

V Bánovciach nad Bebravou sa počet poslancov nezmení

Záujmy obyvateľov bude v mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Bánovciach nad Bebravou zastupovať nasledujúce štyri roky rovnaký počet poslancov ako doteraz.

Na festivale budú piť z vratných pohárov a separovať odpad

Organizátori štvordňového festivalu v Trenčianskych Tepliciach chcú znížiť množstvo odpadu. Plastové poháre budú vratné za symbolický poplatok.