FUTBAL / V. liga Sever

Hôrka n/V – Bošany 3:3 (2:1)
V slušne hranom zápase sa hostia ujali vedenia už v 5. min po chybe domácej obrany, keď sa presadil Hodál. V 20. minúte domáci vyrovnali Hujíkom, ktorý využil zaváhanie hosťujúcich stopérov. V 39. minúte išli domáci do vedenia po góle Jozefa Koritinu. V 56. minúte po rýchlom protiútoku vyrovnal Mišeje. V ďalšom priebehu si obe mužstvá vytvorili niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, ale bez streleckého efektu. Domáci sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, až napokon v 86. minúte bol v šestnástke faulovaný Horniak a z nariadenej jedenástky s prehľadom zvýšili opäť J. Koritina. Hostí to však nezlomilo a ihneď z protiútoku a následne zahranom rohovom kope sa v skrumáži najlepšie zorientoval Mišeje a uzavrel na konečných 3:3.
Góly: J. Koritina 2 (1 z 11 m), Hujík – Mišeje 2, Hodál.
ŽK: Koritina – Taraba, Hodál, Papranec. Rozhodoval Šípoš, 100 divákov.
Hôrka n/V: Turovský – Zmeko, Ševcech, Škoda, Farkaš, Hujík, Mikuška, Koritina, Némethy, Horniak, Jaroš, striedal Kováč.
Bošany: Tvrdík – Kalamár, Rybanský, Taraba, Mišeje, Hodál, Kostolný, Želeník, Papranec, Husár, Moravčík.
(rš)

Horná Streda – Prečín 4:2 (2:1)
Do zápasu vstúpili razantnejšie hostia a na prvých desať minút pritlačili domácich na ich polovicu. Hra sa však postupne vyrovnávala a už prvú veľkú šancu domácich zahodil Lúštik, keď nepotrestal brankárovu chybu. Vzápätí na to, nedokázal nikto z domácich doraziť do hosťujúcej siete strieľaný center. V 25. minúte sa však už domáci ujali vedenia Bielikom. Hosťom stačilo na odpoveď len tri minúty, keď vyrovnával Birošík. Tesne pred koncom prvého polčasu, v 44. minúte, sa domáci opäť ujali vedenia 2:1 Bielikom. Po zmene strán hostia v 51. minúte vyrovnali na 2:2 Micheľom. Vtedy to už opäť raz vyzeralo, že domáci tento zápas neprivedú do úspešného konca. V 60. minúte po urputnej snahe domácich však Lúštik vsietil vedúci gól Spartaka a keďže zo záverečného tlaku hostia nevyťažili nič, domáci nielenže tento výsledok ubránili, ale v 89. minúte pridali ďalší gól do hosťujúcej brány. Skončila sa síce 40-zápasová séria bez víťazstva, no tá ukázala, že domáci v posledných zápasoch pokračujú, hlavne na domácom ihrisku, v zlepšených výkonoch. Aj keď sa hovorí, že jedna lastovička leto nerobí, všetci v Hornej Strede dúfajú, že táto výhra zdvihne sebavedomie hráčom Spartaka a tí budú pokračovať v zlepšených výkonoch z posledných kôl.
Góly: Bielik 2, Lúštik 2 – Birošík, Micheľ. Rozhodoval Štefanec, 100 divákov.
Hor. Streda: Mráz – Mar. Miklovič, Madunický, Šupka, Bílik, Mir. Miklovič, Petráš (87. Patrnčiak), Mikuš, Bielik, Lúštik, Ošváth.
Prečín: Múčka – Mojžišík, Sádecký, Políček, Hvozdek, Almássy, Kopáč, I. Orávik, Blaško, Birošík, J. Orávik.
Roman Markech

Trenč. Jastrabie – Pov. Teplá 5:1 (3:0)
Domáce mužstvo po minulotýždňovej prehre vrhlo všetky sily do zápasu, čo sa prejavilo na výsledku. Diváci s predvedenou hrou oboch mužstiev mohli byť spokojní.
Góly: A. Piláthy 3, Fodrek, Doktor – Mucha.
ŽK: Meško, Lutišan, Urík. Rozhodoval Blažek, 100 divákov.
Trenč. Jastrabie: Lobotka – M. Glasa, Janči, Doktor, Fodrek, Kožej, M. Kyselica, Pavlo, Panák, R. Glasa, A. Piláthy, striedali Sádecký, M. Kyselica, Koňušík.
DORAST: Trenč. Jastrabie – Podolie 0:1. ŽIACI: Trenč. Jastrabie – Mn. Lehota 10:2.
Július Glasa

Podolie – Brezová p/B 0:0
V zápase priemernej úrovne sa najskôr ukázali hostia, ktorí mali dve šance, tie však nepremenili. V druhom polčase začali domáci náporom, ale ich šance boli len sporadické, ktoré ku gólu neviedli. Postupne sa nepresadili ani Ostrenka a ani Radošinský, a tak sa zápas skončil spravodlivou deľbou bodov.
ŽK: Ivana – Šimek. Rozhodoval Kolena, 150 divákov.
Podolie: Pisca – R. Hrušovský, Krajčík, Kališ, M. Hrušovský, R. Havrlent, M. Červeňanský, Helbich, Ivana, D. Radošinský, Ostrenka.
Brezová p/B: Vajaš – Michalička, Šido, Miča, Marík, Dobrovodský, Pavlík, Šimek, Kutlík, Ondrejkovič, Šarudi.
DORAST: Trenč. Jastrabie – Podolie 0:1. ŽIACI: Podolie – Trenč. Teplice 16:0.
Peter Srnec

V. Uherce - M. Lednice 1:1 (1:1)
Góly: 29. Zeleník – 8. Bielik.
Hostia si zo začiatku stretnutia vypracovali tlak, ktorý už v 8. min. premenili na gól, keď premenili hneď svoju prvú príležitosť. Domáci vyrovnali už v 29. min., keď sa presadil Zeleník. V prvom polčase diváci gól už nevideli. V druhej časti sa domáci snažili rozhodnúť a strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im však už nepodarilo a po priemernom výkone domácich sa zrodila remíza. Rozhodoval Jakubač, 150 divákov.
V. UHERCE: Kašiak – Čangel (Maťaše), Gupka, Hudok (Vlčko), Svrček, Zeleník, Birka, Kuzma, Král, Kováč, Bartoš (Kopál).
M. LEDNICE: Rybárik – Meluš, P. Vančo, J. Vančo, Vanič, Bielik, M. Vančo (Hulina), Všelko, Galko, Čerňanský, Levický.

Zemianske Kostoľany – Prievidza B/Nováky 3:1 (1:0)
Góly: Bajgar 2 (1 z 11 m), Duka – Iliaš z 11 m, rozh.: Ďakto, 100 divákov.
Derby stretnutie sklamalo návštevou fanúšikov aj výkonom. Obe mužstvá nastúpili do zápasu opatrne, hralo sa medzi 16-tkami. Prvú vážnejšiu situáciu zaznamenali hostia, keď po chybe domáceho stopéra išli sami na brankára, ale svoju príležitosť nevyužili. Zemianskokostoľanci sa ťažko presadzovali cez zhustenú obranu hostí. Ujali sa vedenia z 11 m kopu, keď prenikajúceho Dudu musel zastaviť faul v pokutovom území. Nariadenú jedenástku Bajgar úspešne premenil. Do konca prvého polčasu sa hral nervózny futbal, v oboch mužstvách bolo veľa nepresností, ani jedno si nevypracovalo vážnejšiu gólovú príležitosť. Druhá časť hry pokračovala v rovnakom tempe. Hostia vyrovnali takisto z jedenástky, keď brankár domácich Rybnický nedovolene fauloval a Iliaš nariadený pokutový kop bezpečne premenil. Remízový stav netrval dlho, asi o 5 min Bajgar šikovnou tečovanou strelou zvýšil na 2:1. Domáci si poistili víťazstvo, keď hosťujúci brankár Gendiar nezvládol v súboji s Bajgarom situáciu a Duda pohodlne skóroval do prázdnej brány. Hostia sa pokúšali skorigovať výsledok, dostali sa však len do jednej gólovej šance, strelu R. Škrípu však zastavila žrď.
J. Záhon

Pov. Bystrica – Oslany 5:0 (3:0)

B&B Sverepec - H. Poruba 1:2 (0:1)
Góly: 60. Biel - 22. Kozík, 75. Buchta.
V šlágri videli diváci boj o stred poľa, kde nikto nechcel chybovať. Už v 2. min nedočiahol loptu Klužák, v 12. min sa Patyka zle zorientoval a v 15. M. Pavlík mieril iba do brankárových rúk. Prvá strela hostí v 22. min znamenal vedúci gól a o dve minúty dal Kvasnica ďalší, lenže ten pre údajný ofsajd neplatil. V 46. min M. Pavlík z uhla mieril iba do nôh výborného Staňa a v 58. min ho Patyka síce prekonal, no trafil žrď. O dve minúty dostal loptu Biel a po úniku vyrovnal povedľa vybiehajúceho gólmana. Nasledoval v 70. min trestný kop z 30 m, ktorý poslal M. Pavlík len do Staňových rúk. Na druhej strane Minarecha zo 40 m prekvapil priamy kop Buchtu a bolo 1:2. V 84. min Mikušíkovi zabránil odkopom v skórovaní Buchta a zúfalý nápor Sverepca vyrovnanie nepriniesol, keď 88. min Záhradníkovu strelu D. Staňo s námahou vyrazil.