Trenčania sa ako-tak prebúdzajú zo streleckého útlmu a začínajú vyhrávať

Ho

9. KOLO (27. 9.):

HC Košice - Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 25., 27. a 37. M. Lažo, 51. Bartoš - 23. Zlocha, 54. Kóňa.
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 3:1, oslabenia 0:0. Pred 1900 divákmi rozhodovali D. Konc - R. Bednár, M. Grečko.

DUKLA: Hála - Ďurčo, Urban, Homer, Sekeráš, Kuchyňa, J. Liška, Hriňa, Gabriš - Melichárek, Kóňa, Micka - Nemec, Pojlaček, Zlocha - Lelkeš, Sikorčin, Sivák - Hanták, Mrena, Šafarik. Tréner: M. Hovorka.

Domáci, už pod vedením staronového trénera Jána Selveka sa chceli predstaviť v tom najlepšom svetle a preto sa snažili čím skôr rozhodnúť o výsledku tohto duelu. V prvom dejstve však sľubné príležitosti na oboch stranách zostali gólovo nezúžitkované. Prvý presný zásah vsietili Trenčania zo Zlochovej hokejky, ale hostia sa netešili príliš dlho, nakoľko o dve minúty nato Košičania vyrovnali na 1:1. Tento gól dal domácim jednoznačne krídla, nakoľko v 27. min už vyhrávali - 2:1. Východniarom s jedlom naďalej rástla chuť a strelecký disponovaný útočník Lažo zaznamenal v 37. min čistý hetrik a po dvoch tretinách bol stav - 3:1. V záverečnom dejstve sa Trenčania snažili o kontaktný gól, ale tutové príležitosti Kóňu či Melichárka zostali trestuhodne nevyužité. Výsledok pečatil v 51. Bartoš a hostia v závere už iba kozmetický prikrášlili stav.
(kď)

Ostatné výsledky: Poprad - Slovan 3:1, Žilina - Nitra 1:3, L. Mikuláš - Zvolen 4:3, Martin - Skalica 1:1.

10. KOLO (30. 9.):

MHK 32 Lipt. Mikuláš - Dukla Trenčín 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 6. Rich. Huna, 38. Fatyka - 7. Homer, 22. Zlocha, 26. Kóňa.
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 3346 divákmi rozhodovali Baluška - Galamboš, Kubuš.

DUKLA: Hála - Ďurčo, J. Liška, Homer, Sekeráš, Kuchyňa, Urban, Mikuš, Gabriš - Melichárek, Kóňa, Micka - Nemec, Húževka, Zlocha - Lelkeš, Pojlaček, Sivák - Hanták, Sikorčin, Šafarik. Tréner: M. Hovorka.

Trenčania, vedomí si dôležitosti tohto zápolenia, začali nebojácne a v úvode si vytvorili zopár šancí na otvorenie gólového účtu. Nedáš-dostaneš sa naplnilo, keď domácich dostal do vedenia Rich. Huna, ale o niekoľko sekúnd bolo vyrovnané na - 1:1. Veľmi dôležitým momentom pre hostí bola skutočnosť, že v priebehu šiestich minút druhého dejstva vsietili dva góly a bolo 1:3. Liptáci znížili na rozdiel góla tesne pred koncom 2. tretiny. V poslednej dvadsaťminútovke búšili oba kolektívy do plných, ale bez gólového efektu. V záverečných sekundách vsadili domáci všetko na jednu kartu, odvolali brankára, ale ich snaha o vyrovnanie vyšla nakoniec nazmar a kapitulovali. Hokejisti Dukly teda získali cenné víťazstvo, ktoré aspoň dúfajme viacerým hráčom vrátilo tak trochu stratené sebavedomie.
(kď)

Ostatné výsledky: Slovan - Skalica 4:1, Martin - Zvolen 2:4, Košice - Nitra 0:2, Žilina - Poprad 1:3.

11. KOLO (2. 10.):
Dukla Trenčín - MHC Martin 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Góly: 3. Mikuš, 11. Hanzal, 25. Kóňa, 25. Zlocha, 27. Hanzal, 52. Zlocha.
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Pred 2098 divákmi rozhodovali Ország - Grečko, Kubuš.

Ostatné výsledky: Žilina - Slovan 1:1, Poprad - Košice 2:0, Nitra - L. Mikuláš 4:1, Zvolen - Skalica 4:1.