Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

FUTBAL / II. trieda Sever

V. Bierovce/Opatovce – Bobot 4:0 (2:0)
Domáci, ktorí v posledných stretnutiach nevedeli streliť gól nastupovali na stretnutie s obavou. Začiatok stretnutia bol rozpačitý, hostia pomerne dosť tvorili a nebezpečne strieľali. Domáci po dvadsiatej minúte hru vyrovnali a začali sa presadzovať netradiční strelci, keď najskôr kapitán Zhaňač odrazenú loptu po rohovom kope zo šestnásť metrov napálil do brvna a do zeme a skončila v sieti a o desať minút nováčik v domácom drese Horňák po perfektnej prihrávke Petra Bulku hlavičkou efektne zavesil na 2:0. Do konca polčasu 100% šance zahodili Novotka a Zhaňač. Hosťujúce mužstvo ohrozovalo strelami z diaľky, ale brankár Hrušovský ich zneškodnil. Úvod druhého polčasu bol z domácej strany veľmi dobrý, ale vďaka brankárovi hostí a nemohúcnosti útočníkov domácich bolo stále 2:0. V posledných dvadsiatich minútach sa domáci presadili, keď najskôr Horňák svojim druhým gólom zvyšoval na 3:0 a potom predviedol perfektnú akciu Barták po sóle cez celú obranu a prestrelil brankára a zvyšoval na 4:0. Hostia v druhom polčase ohrozovali najmä strelami z diaľky, z ktorými si brankár poradil. Stretnutie prebiehalo v slušnej atmosfére. Najlepším fanúšikom domácich bol bývalý dlhoročný hráč Gary Lineker, ktorý počas celého zápasu domácich neustále povzbudzoval a hnal za víťazstvom.
Góly: Horňák 2, Barták, Zháňač. Rozhodoval: Vl. Mrázik, divákov 80. ŽK: 1:1.
Dorast: V. Bierovce/Opatovce – Beckov 3:1 (3:0) Góly: Svatík, Ondrášek, Mikolášek.
Peter Oravec

Horňany – Záblatie 1:3 (0:3)

Mn. Lehota – Svinná 0:0

Neporadza – Tr. Teplice 6:3 (3:1)
Po sérii dvoch prehier začali domáci tlakom, z čoho vyústil rýchly gól. Po vedúcom góle sa domáci uspokojili a po chybe obrany hostia vyrovnali. Vyrovnávajúci gól domácich prinútil k väčšej intenzite a dvoma rýchlymi gólmi sa dostali do dvojgólového vedenia. Po zmene strán hostia znížili stav. Gól hostí nevyviedol domácich z rytmu a v rozpätí dvoch minút strhli víťazstvo na svoju stranu. Domáci aj hostia výsledok prikrášlili. Za predvedený výkon si vysoké víťazstvo domáci zaslúžili.
Góly: Dlábik 2, Richtárech 2, Laco, Puna – Červený, Krivda T., Krivda P. Rozhodoval: Marcinát, 80 divákov.
Žiaci: Neporadza – Tr. Jastrabie 1:2.
(mk)

Zamarovce – Drietoma 3:3 (3:1)
Po výkone oboch mužstiev je deľba bodov zaslúžená.
Rozhodoval: Puna, 80 divákov.
Dorast: Zamarovce – Záblatie 5:1. Žiaci: Zamarovce – Handlová 1:2.
Ľuboš Minárik

Ivanovce – Tr. Turná 1:5 (0:3)
Domáci nastúpili s veľkým rešpektom, čo v pohode hrajúci Turňania využili a v 10. min vyhrávali už 2:0. Scenár zápasu sa opakoval aj v druhom polčase a zase v rozpätí desať minút pridali ďalšie dva góly a o zápase bolo rozhodnuté. Na záver jedna otázka pre kompetentných: Prečo niektoré mužstvá majú na zápasy vonku delegovaných dvoch rozhodcov plus inštruktora a niektoré sa musia uspokojiť len s jedným rozhodcom?
Gól domácich: Kopunec. Rozhodoval: Stračiak, 100 divákov.
Žiaci: Ivanovce – Dolné Srnie 4:1 (1:0) Góly domácich: Fabián M. 2, Bielik, Letaši.