Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

FUTBAL / II. trieda Sever

Bobot – Ivanovce 3:0 (3:0)
Na hodovú nedeľu sa na Bobote hral futbal plný šancí s peknými zakončeniami. Domáci od úvodného hvizdu pôsobili futbalovejšie a to bolo poznať i na ich hre. Po spolupráci otca a syna sa o úvodný gól domácich postaral mladý Jonis. Z nadriadenej jedenástky sa v 40. min nemýlil Masár. Gól do šatne pridal Matuška efektnou hlavičkou. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu, avšak napriek tomu zostal výsledok bez zmeny. Domáci zaknihovali víťazstvo a cenné tri hodové body ostali na Bobote.
Góly: Jonis L., Masár, Matuška. Rozhodoval: Kyška, 70 divákov.
Žiaci: Bobot – Mn. Lehota 1:2
(bm)

Tr. Turná – Zamarovce 7:0 (3:0)
V dnešnom meraní síl sa stretli celky z opačných pólov ligovej tabuľky. Im far desiatkam divákov, ktorí prišli napriek priamemu prenosu z davis capu, bolo od úvodu jasné, kto bude hrať druhé husle. Favorizovaní domáci rozohrali symfóniu útokov a v 19. min bolo vymaľované – 3:0. A to nebol koniec! Cez prestávku sa ako správny dirigent prejavil Martin Chorvát, ktorý nenastúpil kvôli disciplinárnemu trestu, a vyburcoval kabínu k efektívnejšej koncovke. Skóre utešene narastalo a zanieteným fan čoskoro nestačili pri počítaní gólov prsty jednej ruky. Po dlhej odmlke sa k slovu opäť dostal inventár klubu Jozef Kadák, ktorý doplnil trénerovu skladačku v obrane. Pätnástym gólom v sezóne sa blysol zlaté dieťa turnianskej futbalovej liahne Patri Chorvát.
Góly: Lacko, Častulin, Sivák M., Kalaba P., Bulko, Chorvát P., vlastný. Rozhodoval: Malec, 90 divákov.
(wčp)

Tr. Teplice – TTS Trenčín 2:3 (1:1)
V priemernom stretnutí odohrali obe mužstvá vyrovnanú partiu a v prvom polčase vsietili hostia aj domáci gól z pokutového kopu. V druhom polčase sa prejavila lepšia kondícia hosťujúceho mužstva a hosťujúci hráči si zaslúžené víťazstvo už nedali vziať, hoci desať minút pred koncom opäť z penalty vyrovnával Belák.
Góly domácich: Belák 2. Rozhodoval: Zemko, 60 divákov.
(rm)

Svinná – Horňany 6:0 (2:0)
Zápas mal jednoznačný priebeh a bolo len otázkou času, kedy sa domáci presadia gólovo, pretože tento ročník sa im moc strelecky nedarí. Diváci boli s hrou domácich spokojní, ale nie s výsledkom. Hostia za celý zápas neohrozili bránu domácich.
Góly: Mliečko 3, Mutňanský 2, Podhorský. Rozhodoval: Burian, 200 divákov.
(jh)

Záblatie – V. Bierovce/Opatovce 2:1 (1:0)
Diváci videli futbal, ktorý sa musel páčiť. Útoky sa striedali na oboch stranách, často sa strieľalo. Hostia patria medzi najväčších bojovníkov v súťaži, ale v tomto zápase sa im domáci v bojovnosti vyrovnali a v hernej kvalite ich predčili. Diváci si zatlieskali po góloch tri krát, v 8. min Vallo viedol loptu od polovice a po jeho strele lopta skončila v ľavej šibenici brány hostí. Hostia hrozili najmä zo štandardných situácii, ale bez gólového efektu. Druhý gól pridali domáci v 70. min po priamom kope – skrátenom rohu, Vallo hlavou zvýšil na 2:0. O desať minút hostia napodobnili domácich, ktorí ani na tri krát neodvrátili ich priamy kop a Vachánek z desiatich metrov preveril pevnosť siete v pravej šibenici domácej brány. Hostia mali dosť času vyrovnať, ale domáci obetavou a taktickou hrou priviedli zápas k víťazstvu a hosťom pripravili prvú prehru v súťaži.
Góly: Vallo 2 – Vachánek. Rozhodoval: Bušo, 100 divákov.
Dorast: Záblatie – Svinná 8:1. Žiaci: Záblatie – Drietoma 9:1.
Ján Šťastný

Drietoma – Neporadza 4:1 (1:1)
Diváci čakali od úvodu určite dobrý zápas, lebo sa stretli dve mužstvá z popredia. No ale prvých dvadsať minút sa toho veľa neudialo ani na jednej strane. V 21. min sa diváci predsa dočkali prvého gólu, jeho autorom bol Bariš. Potom ešte dve akcie oslnili, ale to bolo od domácich do polčasu všetko. V 43. min hosťujúci hráč využil chybu domáceho kapitána a po prihrávke na jeden dotyk Rasťo Lašo upravil polčas na 1:1. Do druhého polčasu domáci nastúpili s veľkým elánom a už po desiatich minútach dostal Sokolovič domácich do vedenia. O ďalších päť minút excelentne z 25-metrov napriahol Cingel a bolo 3:1. V 65. min po faule na Bariša zvyšoval na 4:1 z jedenástky domáci brankár Meravý. Hostia akoby sa zmierili s výsledkom a v slušnej hre zápas už len dohrali.
Góly: Bariš, Sokolovič, Cingel, Meravý – Lašo R. Rozhodoval: Kováč, 100 divákov- ŽK: 0:1.
Dorast: Ladce – Drietoma 6:1