Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

FUTBAL / III. liga Západ

Bánovce - Nové Zámky 4:0 (2:0)
Góly: 6. Slovák, 45. Šebo, 66. Kolieska, 90. Guniš.
Zásluhou oboch mužstiev sa hral v Bánovciach zaujímavý treťoligový futbal. Domácim chvíľku trvalo, kým sa zbavili nervozity, čo hostia takmer využili na strelenie gólu. Potom už po väčšinu zápasu sa útoky striedali na oboch stranách. V 6. min. zakončoval Slovák peknú kombináciu strelou nad bránu, vzápätí po ňom rovnako zahodil Stano. Vzápätí Šebo vyhral osobný súboj v stredovom kruhu, zbehol po pravej strane a jeho center usmernil hlavou do protipohybu brankára Slovák - 1:0. Šance si vytvárali obe mužstvá najmä po rýchlych kontrách do otvorených obrán. V závere prvého polčasu dlhý pas Koliesku na Šeba hosťujúci gólman podbehol a pre Šeba nebol problém zasunúť loptu do brány - 2:0. Hostia už v nadstavenom čase prvého dejstva dali opäť vyniknúť Marekovi Igazovi, keď dobrú strelu do šibenice vytlačil mimo bránku. Obraz hry v druhom polčase sa nezmenil. V 66.min. pekne ušiel po ľavej strane Valach a jeho spätný center na hranicu šestnástky zakončil prízemnou strelou Kolieska na 3:0. Potom šancu dostala spartakovská omladina - Guniš, Buchel a Malina. Premiérový gól v 90. min. strelil Guniš.
Rozhodoval Laco, ŽK: Stano, Hrubý - Štofko, Klučka, 200 divákov.
SPARTAK: Marek Igaz - Martin Igaz, Stano, Senko, Filin, Kolieska, Mezovský, Slovák, Valach (74. Buchel), Šebo (86. Guniš), Hrubý (90. Malina). Tréner J. Jurkovič.
PETER BULIK

D. Vestenice - Led. Rovne 2:0 (2:0)
Góly: 7. a 41. (11 m) Árgyusi.
Do Dolných Vesteníc zavítal súper, s ktorým zápasy vždy bývali vyrovnané. Domáci od úvodu išli za svojím cieľom - za víťazstvom. Tlak korunovali v 7. min peknou hlavičkou Árgyusiho po dobre zahranom trestnom kope Masaroviča. V 10. min pokus Petruša z tímu hostí kryl Jurenka. Ďalšie strely domácich Árgyusiho, Kermieta, Šorca zlikvidoval Minarech. V 28. min sa vo veľkej šanci ocitol Grendel z Lednických Rovní, no mieril tesne vedľa žrde domácej brány. V 41. min hostia faulovali v 16-tke Šorca a z nariadeného pokutového kopu Árgyusi bezpečne zvýšil na 2:0. V 43. min dostal veľmi dobre hrajúci Árgyusi druhú žltú kartu a následne červenú. Dolnovestenickí futbalisti v druhom polčase aj napriek oslabeniu skoncentrovali svoje sily, futbalový kumšt a nedovolili kvalitnému súperovi rozvinúť tlak vyplývajúci z prevahy o jedného hráča. Strelecké pokusy hráčov Led. Rovní Detka, Petruša a vyložená príležitosť Basilu v 77. min neskončili v domácej bráne. Nakoniec futbalisti Vegumu svojou disciplinovanou hrou, za výdatnej podpory fanúšikov, udržali dvojgólové vedenie z prvého polčasu a zaslúžene zvíťazili.
Pred 450 divákmi rozhodoval Kalčík. ŽK: Árgyusi, Šorec, Kermiet - Petruš, Meliš, Šatka, ČK: Árgyusi.
VEGUM: Jurenka - Zimmer, Katrena (58. Raučina), Kermiet, Šorec (84. Cíger), Jandák, Néma, Kotula, Kytka, Masarovič (66. Miklaš), Árgyusi. Tréner V. Oršula.
CRYSTAL: Minarech - Meliš, P. Martinka, Molnár (73. Holeščák), Šatka, Basila, Detko, Kadlec, Grendel, Petruš, J. Martinka (83. Mišík). Tréner V. Kalecký.
MILAN VÁŽAN

Nové Mesto - Nemšová 3:1 (2:1)
Góly: 8. Omasta, 18. Balcír, 56. P. Bogora - 31. Suchý (11 m).
Stretnutie sa hralo od prvých minút vo svižnom tempe, na čom sa podieľali obe mužstvá. V 8. min po štandartnej akcii sa najlepšie zorientoval Omasta a domáci viedli - 1:0. Hostia sa dostávali taktiež do šancí a najväčšiu mali v 18. minúte. Platilo však nedáš - dostaneš a z následného protiútoku Balcír nekompromisne z 20 metrov zvýšil na - 2:0. V 31. min stretnutia obrana domácich zahrala v 16-tke neúmyselne rukou a nariadený pokutový kop Suchý premenil. Začiatok druhého polčasu opäť lepšie vyšiel hráčom AFC. Novomešťania hrali útočne, čo využil Patrik Bogora a po peknej akcii a následnej presnej prihrávke Omastu v 56. min na strelenie tretieho gólu domácich. Ani po dosiahnutí troch úspechov Nového Mesta, tempo hry neupadlo. Do pekných akcií sa dostávali i hráči Nemšovej, ktorí však nevyužili množstvo šancí, z čoho nebol určite nadšený ich tréner M. Albrecht. Nemšovania boli v týchto fázach stretnutia v 16-tke domácich doslova bezzubí. Hráči AFC mali v závere taktiež niekoľko sľubných príležitosti na strelenie gólu, konkrétne Omasta a P. Bogora, ale neboli úspešní a tak 420 divákov odchádzalo zo stretnutia spokojných nielen s konečným výsledkom, ale i predvedenou hrou oboch mužstiev.
Rozhodoval Hádek, ŽK: Ďuriš, Šmelko, Batelka, Laco.
AFC: Volešák - Ježík (83. Šumaj), Otočka, Gardian, A. Šupka, P. Šupka, Omasta, Balcír, Kostelán, (70. Gábriš), Balocký, P. Bogora. Tréner M. Lintner.
SLOVAN: Zubo - Krchňávek (83. Jančovič), Jakúbek, Šmelko, Laco, Batelka (65. Vavruš), Ďuriš, Schlessinger, Ďuďák, Valachovič, Suchý (87. Kiačik). Tréner M. Albrecht.
ROMAN BAJČÍK

Štúrovo - Myjava 5:0 (1:0)
Góly: 34. a 65. Kušpál, 89. (11 m) a 90.+ Tárnyik, 75. Maršal.
Úvod stretnutia nenaznačoval debakel. Na trávniku sa stretli dva vyspelé kolektívy. Hra prebiehala medzi šestnástkami oboch mužstiev. Postupne sa guľatá častejšie zjavovala na domácich kopačkách. Hneď prvú vážnejšiu šancu premenili domáci na gól. Prišiel po obrovskej chybe dvoch hosťujúcich bekov a brankára Myjavčanov. Nenápadný center spôsobil zrážkou všetkých troch a lopta sa dostala až ku Kušpálovi, ktorý už nemal problém zakončiť. Druhé dejstvo poznačila tvrdá hra Štúrovčanov, na ktorú doplatil domáci Harhovský, keď sa po druhej žltej porúčal z ihriska. Paradoxom je, že práve vylúčenie domácich vzpružilo a hostí zaskočilo. Hoci hostia vycítili šancu na dobrý výsledok, ich pokusy končili buď mimo alebo u výborne chytajúceho gólmana Prochászku. V 65. min skončila rýchla kombinácia po centri Tárnyika na hlave Kušpála a bolo 2:0. Tesne pred záverečnou prišiel faul v pokutovom území Myjavčanov na Tárnyika a ten svoju možnosť z bieleho bodu pečatil na gól. Už v nadstavenom čase sa vybral na „vandrovku“ obranca Jurga a po jeho sóle uzatváral skóre hlavičkou Tárnyik.
Rozhodoval Kravárik, ŽK: Maršal, Vrtiel, Harhovský - Manák, ČK: 61. Harhovský, 300 divákov.
JCP: Prochászka - Jurga, Maršal, Harhovský, Vrtiel, Gavroň, Tárnyik, Kamas, Mankovecký (46. K. Balász), Slezák (60. Hanák), Kušpál (86. G. Balász). Tréner L. Totkovič.
SPARTAK: Solnička - Kumančík (46. Mráz), Bruško, Manák, Neoveský, Zverec, Zríni, Gúčik, Černý (69. Coufalík), Viselka, Šarudi. Tréner Š. Potúček.
JÁN ORAVEC

Ostatné výsledky: Prievidza - Komárno 2:0 (1:0), Púchov B - Vrbové 1:1 (1:0), Eldus Močenok - Vráble 2:0 (0:0), J. Bohunice - Topoľčany 0:2 (0:1).

1. Eldus Močenok 9 8 1 0 21:1 25 (+13)
2. Vrbové 9 5 4 0 25:8 19 (+4)
3. Nové Mesto 9 6 1 2 13:6 19 (+7)
4. Led. Rovne 9 5 1 3 25:14 16 (+1)
5. D. Vestenice 9 4 4 1 10:7 16 (+4)
6. Štúrovo 9 5 0 4 17:11 15 ( 0)
7. Vráble 9 4 2 3 14:11 14 (+2)
8. Myjava 9 4 2 3 13:13 14 (-1)