Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

FUTBAL / V. liga Sever

Brezová p/B – Horná Streda 6:0 (2:0)
V zápase slabšej úrovne sa ujali domáci vedenia už v 9. minúte, keď sa presadil A. Nemec. O päť minút na to zvýšil už na 2:0 Beňo. Domáci pozahadzovali niekoľko vyložených príležitostí. V druhom polčase domáci pridali na snahe, presadili sa aj strelecky, herne sa však vyrovnali slabému súperovi. Mohli vyhrať oveľa vyšším rozdielom, veľa šancí však zostalo nevyužitých.
Góly: A. Nemec 2, Beňo, Kavecký, Orth, Sadloň. Rozhodoval Vyskočil, 250 divákov.
Brezová p/B: Vajaš – Šido, Miča, Michalička, Marík (Kavecký), Michalica (Ondrejkovič), Beňo, Šarudi, Škoda (Orth), Sadloň, A. Nemec.
DORAST: Brezová p/B – TTS Trenčín 6:0 (starší) a 4:1 (mladší).
ŽIACI: Brezová p/B – Piešťany 4:0 (starší) a 1:1 (mladší).
Eduard Hegeduš

Prievidza B/Nováky – Bošany 1:6 (1:1)
Góly: 12. Chrenko – 19. a 85. Papranec, 77. a 88. Železník (oba z 11 m), 31. Moravčík, 79. Mišeje, 150 divákov, rozhodoval Kusý.
V stretnutí začal hneď od začiatku „úradovať“ hlavný rozhodca, už v 5. min neodpískal pokutový kop po faule na Švirika. V 8. min domáci brankár Pospiš zabránil gólu, keď zoči-voči vychytal Papranca. V 12. min sa domáci ujali vedenia, keď Chrenko trafil z voleja z hranice šestnástky. Hostia vyrovnali v 31. min Moravčíkom, keď nevrátili loptu po ošetrení domáceho hráča. V 49. min po rýchlom protiútoku Papranec upravil na 2:1 pre hostí, v 77. min Železník po pokutovom kope zvýšil na 3:1. Od tohto okamihu sa domáci zlomili a hostia tromi ďalšími gólmi upravili na konečných 6:1.
PRIEVIDZA B/NOVÁKY: Pospiš – Jankeje, Škríp, Fakla, Pánis, Kováč, Švirik, Karak, Iliaš, Chrenko, Jurek.
BOŠANY: Tvrdík – Kalamár, Vrábel, Rybanský, Mišeje, Ladislav Hodál, Kostolný, Železník, Papranec, Husár, Moravčík, str.: Taraba, Kontúr, Lukáš Hodál.
(Ľ. Ďurech)

Oslany – Podolie 2:2 (1:0)
Góly: Čavoj 2 (1 z 11 m), Kolár – Kališ 2 (1 z 11 m), 120 divákov, rozhodoval Mráz.
Od začiatku, v studenom počasí, to bol svižný a rýchly futbalový súboj. Už v 9 min Néč z tridsiatich metrov padáčikom takmer prekonal hosťujúceho brankára. O päť minúť rýchli hostia nastrelili žrď a vzápätí z ľavej strany strela lízala celú bránkovú čiaru. V 27. min Černákovu prudkú strelu s námahou vyrazil brankár súpera Pisca. Vedúci gól Oslančanov padol v nadstavovanom čase (45+) z 11-metrového kopu za ruku v šestnástke hostí. V 2. polčase nastal zvrat stretnutia. Už v 49. min bolo vyrovnané, opäť z jedenástky, nemýli sa Kališ. Tento hráč v 57. min využil prihrávku z pravej strany a dostal hostí do vedenia. Po tejto akcii začal skutočne boj a stretnutie gradovalo. V 60. min Cifrík z výhodnej pozície prestrelil, aj hostia strieľali a lopty tesne míňali bránu domáceho brankára. O vyrovnanie sa pričinil Kolár, ktorý z voleja z 20 m strelil krásne do šibenice. Aj jedno aj druhé mužstvo sa do konca zápasu snažilo vsietiť víťazný gól, ale nakoniec sa body zaslúžene delili. Mnohí fanúšikovia odchádzali zo štadióna s konštatovaním, že taký pekný futbalový zápas v Oslanoch už dávno nevideli.
OSLANY: Bartoš – Adamec, Čavoj, Jančich, R. Šandrik, Černák, Kolár, Cifrík, Gaži, Néč, A. Šandrik, str.: Volf.
PODOLIE: Pisca – R. Hrušovský, Jozef, Kališ, M. Hrušovský, Havrlent, Červeňanský, Korytina, Ivan, Ostrenka, Lednický, str.: Helbich, Brezuľa.
(D. Baláž)

Sverepec - V. Uherce 1:0 (0:0)

H. Poruba - Tr. Jastrabie 1:0 (0:0)
Gól: 81. Solík.
V stretnutí dvoch vyrovnaných súperov boli domáci o jeden gól lepší. Už v 4 min D. Staňo zmaril Kyselicovu šancu pádom pod nohy a Kozík o chvíľu vyskúšal Lobotku. Hra pokračovala neplodnými útokmi na oboch stranách. Po prestávke H. Poruba pridala, ale hostia hrozili z brejkov. Prišla 81. min, kedy trestný kop Kozíka brankár vyrazil a Solík bol na správnom mieste, čím rozhodol o zisku troch bodov pre domácich.
H. PORUBA: D. Staňo - Hofierka, P. Živčic, Buchta, Krajči, Meliš (J. Staňo), Kozík, Jozefovič (A. Staňo), Prostinák, Solík, R. Puček (M. Staňo st.).
TR. JASTRABIE: Lobotka - M. Glasa, Janči, Doktor, Kožej, Cintula, Kyselica, Pavlo, Panák (Fodrek), R. Glasa, Piláthy.
(sta)

M. Lednice - Z. Kostoľany 1:0 (1:0)

Pov. Teplá – Hôrka 2:0 (1:0)
Góly: 23. Sárinec, 73. Mucha.
Hralo sa za silného vetra, ktorý robil hráčom problémy. Repáč mieril najprv vedľa a v 15. min hlavičkoval do brvna. V 23. min Sárinec trafil presne k žrdi a domáci viedli. O sedem minút Mucha preloboval brankára i bránu. Potom prišli chvíle hostí, ale Janech dva nebezpečné pokusy vyrazil.. Hostia s vetrom začali lepšie druhý polčas, ale Janech bol pozorný. Nasledovali dva domáce trestné kopy, lenže Meško a Mucha bránu netrafili. V 66. min Hlušek mieril do brvna a v 73. min Mucha po úniku potvrdil výhru Pov Teplej. Janech ešte v závere zlikvidoval hosťom nebezpečný únik.
POV. TEPLÁ: Janech - Meško, Barenčík, Hlušek, Abík (Chudovský), Slaninka, Mucha, Šimík, Jankejech, Repáč (Kostelanský), Sárinec (Lutišan).
HÔRKA: Turovský - Zmeko, Mikuška, Škoda, Farkaš, Hujík, P. Korytina (Kováč), J. Korytina, Némethy, Horniak (Sevald), Jaroš (Huna).
(jan)

Prečín - Pov. Bystrica 2:1 (1:1)
Góly: 44. Almasy, 78. I. Birošík – 3. P. Kostelanský.
PREČÍN: Múčka - Mojžišík, Buday, Poliček, Raček, Almasy (Križan), Hluško (Hozdek), Kopáč, Sádecký, Michel, I. Birošík.
POV. BYSTRICA: Bartek, Ištok, Melicherík, Hedera, Bednár, Ondrička, M. Gáborík, J. Gáborík, Raninec, Šefara (Masaryk), Kostelanský (Mišutka - Šuška).
A. Demáček

1. Horná Poruba 8 6 1 1 22:7 19 (+7)
2. Sverepec 8 6 0 2 14:9 18 (+6)
3. Pov. Bystrica 8 5 1 2 17:5 16 (+7)
4. Trenč. Jastrabie 8 5 0 3 21:11 15 (+6)

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

Online prenos: AS Trenčín - FK Budučnosť Podgorica

Zverenci trénera Ricarda Moniza majú pred domácou odvetou 1. predkola Európskej ligy UEFA ideálnu pozíciu. Po víťazstve 2:0 na ihrisku Budučnosti Podgorica sa budú snažiť potvrdiť postup do ďalšieho kola.