Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

FUTBAL / III. liga Západ

FKM Nové Zámky – AFC Nové Mesto n/V. 0:0
Súperi sa len pomaly dostávali do tempa. Novomešťania spočiatku vyčkávali, no keďže kombinácie domácich úplne viazli, iniciatívu vzali do svojich rúk hostia. Tiesnený Zsák po rohu hlavou Volešáka nezaskočil, na opačnej strane musel Madarász vytlačiť spod brvna tiahlu strelu Gardiana z dobrých 20 m. To už mali loptu častejšie pod kontrolou hostia, ktorí ani jednu zo svojich črtajúcich sa šancí nepremenili. Priamy kop P. Bogoru Madarász vyboxoval, v 27. min zluftoval M. Bogora spätnú prihrávku Ježíka, Balocký mieril spoza šestnástky do náruče gólmana FKM a ďalej hrozili obaja Bogorovci. V 39. min sa valili piati hráči AFC na dvoch domácich, no M. Bogora zakončil nad. Rovnako namieril štyri minúty pred prestávkou v dovtedy najväčšej šanci Ježík. Hneď po obrátke dobre púšťal loptu Dékány, no Lovász ostal zaskočený. Potom sa zaskvel Madarász pri strelách Omastu či P. Bogoru, a domácich podržal najviac v 69. min, keď M. Bogora poslal do čistej šance P. Bogoru, brankár Nových Zámkov však včas vybehol. Medzitým si na „päťke“ urobil miesto Zsák, no Volešáka neprestrelil. A nepochodil ani Dobrý, ktorý si dobre prevzal dlhý pas, z uhla ale zakončil iba pozdĺž brány. Pätnásť minút pred koncom ešte predviedol ležérnosť pri zakončení inak nebezpečný M. Bogora.
Rozhodoval: Mikulaj, ŽK: Gardian, A. Šupka, 200 divákov.
AFC: Volášek – Ježík (71. Rojko), Otočka, Gardian, A. Šupka, Omasta, P. Šupka, Balcír, Balocký, M. Bogora (81. Kostelan), P. Bogora. Tréner M. Lintner. MARIÁN DRAGÚŇ

Vráble - Bánovce 2:0 (1:0)
Góly: 29. a 90.+ Ürge.
Vrábľania sa museli po zlých výsledkoch zvonku verným revanšovať a veru sa im to aj podarilo. Od úvodu Bánovčanov zatlačili. Už v 6. min domáci Toman našiel krásnym pasom Ürgeho, lenže jeho strela šla vedľa. Domáci si vytvorili veľké množstvo šancí. Pozahadzovali ich postupne Drienovský, Poláček i Pánik. Avšak prišla 29. min a biliardová akcia vo vnútri šestnástky hostí. Guľatá sa prikotúľala strelcovi Ürgemu a ten nekompromisne otvoril. Ani po góle na privítanie sa Vrábelčania nevzdali zvyšovania svojho tlaku, lenže muška im pravdepodobne zostala v šatni. Hostia sa dostali prvýkrát k slovu až v 33. min a to, keď M. Slovák prestrelil z dvanástich metrov. Druhé dejstvo bolo také isté ako prvé, lenže tá koncovka... V 70. min sa po krásnej krížnej delovke Ürgeho zaskvel hosťujúci gólman Marek Igaz. Ako blesk z jasného neba prišla na konci zápasu tutovka hostí. Hrubý však z 10 krokov trestuhodne prestrelil. Trest nenechal na seba dlho čakať. Už v nadstavenom čase platilo známe „nedáš – dostaneš“, keď dokonale zohraný tandem Toman s Ürgem zakombinoval a druhý menovaný ideálne uzavrel gólový účet stretnutia.
Rozhodoval Mizerák, ŽK: Poláček, Husár – Hrubý, Martin Igaz, 1000 divákov.
SPARTAK: Marek Igaz - Mikloš, Stano, Guniš, Filin, Senko, Mezovský, M. Slovák, Valach, Hrubý, Martin Igaz, Tréner J. Jurkovič.
IMRICH PECEK

Myjava - Púchov B 2:1 (1:0)
Góly: 36. Zríni, 75. Černý - 47. Šnegoň.
V prvom polčase domáci hráči hrali do „plných“, hostia sa predstavili v dobrej technickej forme. Prvý vzruch nastal v 7. min, keď po šľapáku v šestnástke hostí domáci kopali namiesto penalty len nepriamy kop. V 10. min prvá tvrdá strela Zvereca letela nad. V 26. min ďalšia strela Neoveského išla vedľa, v 32 min gólovú strelu Zvereca zastavilo telo obrancu hostí, o dve minúty neskôr šanca Šarudiho z 5 m neskončila gólom, keď hostia loptu zblokovali. V 36. min dlhá krížna lopta Zvereca našla hlavu Kumančíka, ktorý spätnou hlavičkou prihral na nohu Zríniho a ten z metra nezaváhal - 1:0. V 41. min mali hostia šťastie, keď tečovaná strela Zvereca s priameho kopu išla tesne vedľa. Prvú propagačnú strelu vyslali hostia v 45. min z kopačky Holčíka vysoko nad. Hneď po prestávke nekoncentrovanú domácu obranu prekvapil Šnegoň, ktorý si dobre nabehol na center a poľahky vyrovnal. Potom prišiel stály domáci tlak, do ktorého sa hostia snažili podnikať nebezpečné protiútoky. V 68. min ďalšia dobrá strela letela nad bránu, v 75. min individuálna akcia striedajúceho Viselku, ktorý obohral dvoch obrancov a nahral úplne voľnému Černému skončila druhým gólom domácich - 2:1. V 90. min akcia Viselku neskončila gólom a Neoveský trafil loptu do brvna. Zápas skončil zaslúženým víťazstvom domácich.
Pred 300 divákmi rozhodoval Lieskovský. ŽK: Gúčik, Stehel, Hrehuš, Vavrík
SPARTAK: Solnička - Kumančík, Bruško, Manák, Neoveský (90. Coufalík), Zverec, Zríni, Gúčik, Černý, Mráz (57. Viselka), Šarudi. Tréner Š. Potúček.
ZDENO ŠIMO

Nemšová - D. Vestenice 0:0
Zápas sprevádzal prudký vietor, ktorý znemožňoval plynulé spracovanie lopty a aj preto sa väčšinou hralo medzi šestnástkami. Táto situácia vyhovovala najmä hosťom, ktorí väčšinou bránili a udržovali loptu mimo dosahu vlastnej brány. Domáce mužstvo zakladalo útoky aj krajnými obrancami Krchňávkom a Jakúbkom, v zálohe ich podporoval snaživý Ďuďák, ktorý centroval lopty na Valachoviča a Jančoviča, v druhom polčase aj na Vavruša. Ich snaha však bola bez gólového efektu, čoho dôkazom bola 37. min, keď Batelka potiahol loptu pred bránu hostí, túto však nepochopiteľne stratil. V 60. min založil akciu Jančovič - s Valachovičom, ale ten strieľal vedľa. V 63. min Laco nastrelil nohy vybiehajúceho brankára, a dá sa hovoriť o čistej gólovej šanci. Hostia ohrozili bránu iba jedenkrát, v 61. min Masarovič nastrelil žrď. Zápas slabej úrovne nakoniec skončil deľbou bodov.
Pred 140 divákmi rozhodoval R. Farkaš, ŽK: Poliak, Kermiet.
SLOVAN: Zubo - Krchňávek, Jakúbek, Šmelko, Poliak, Batelka (53. Valachovič), Ďuriš, Schlesinger (56. Laco), Ďuďák, Jančovič, Suchý. Tréner M. Albrecht.
ŠK VEGUM: Jurenka - Zimmer, Bárta (78. Krajčo), Kermiet, Šorec, Jandák (67. Katrena), Néma, Kotula (72. Raučina), Kytka, Masarovič, Argyusi. Tréner L. Šuhajda.
JOZEF RAUČINA

Ostatné výsledky: Topoľčany - Močenok 0:2 (0:0), Komárno - J. Bohunice 0:2 (0:0), Vrbové - Prievidza 3:2 (0:2), Led. Rovne – Štúrovo 2:0 (1:0)
Dohrávka: ŠK Vegum Dolné Vestenice - ŠK Eldus Močenok 0:0

1. Eldus Močenok 8 7 1 0 19:1 22 (+13)
2. Vrbové 8 5 3 0 24:7 18 (+3)
3. Led. Rovne 8 5 1 2 25:12 16 (+1)
4. Nové Mesto 8 5 1 2 10:5 16 (+7)
5. Myjava 8 4 2 2 13:8 14 (-1)
6. Vráble 8 4 2 2 14:9 14 (+2)
7. D. Vestenice 8 3 4 1 8:7 13 (+4)