Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

FUTBAL / II. trieda Sever

Bobot – Zamarovce 3:0 (3:0)
Domáci sa rehabilitovali po troch prehratých zápasoch v rade a dotiahli zápas do víťazného konca. Všetko sa rozhodlo už v prvom polčase, keď sa domácim podarilo tri krát gólovo presadiť a strhnúť tak víťazstvo na svoju stranu.
Góly: Sokolík D., Šmehíl, Matuška. Rozhodoval: Zemko, 50 divákov, ŽK: 0:1, ČK: 0:1
Žiaci: Bobot – Dubodiel 0:6
(bm)

Ivanovce – Neporadza 1:1 (1:0)
Priemerný zápas, ktorý sa skončil spravodlivou remízou
Góly: Šotník – Dlábik. Rozhodoval: Rožník, 70 divákov.
Žiaci: Ivanovce – Tr. Bohuslavice 7:1 (4:0). Góly: Letaši 7.
Vladimír Fabián

Tr. Turná – TTS Trenčín 2:1 (1:0)
V dlho očakávanom prestížnom súboji sa stretli dva perspektívne mančafty: mladí Trenčania (vekový priemer 22,2) a ešte mladší domáci (s priemerom 21,3). Turňania, ktorých prvoradým cieľom je tešiť fanúšikov dobrou hrou, už od úvodného hvizdu priklincovali TTS-ku svojimi kombináciami po zemi i vzduchom na ich polovicu, čoho výsledkom bol gól Zdena Mikoláška už v 9. min, ktorému sa oplatilo sledovať loptu. Hosťujúci hráči sa iba sporadicky nadýchli k útoku. V závere polčasu však do osudu zápasu nepochopiteľne zasiahol rozhodca, ktorý dvoma žltými vykartoval motor domáceho tímu Martina Chorváta. Hosťom sa síce podarilo skórovať v 55. min gólom Haška, ale obraz zápasu sa príliš nezmenil. Domáci svojimi bleskovými kontrami ešte niekoľko krát zamotali hosťom hlavy. Jeden z takýchto brejkov sa podarilo v 70. min využiť na strelenie gólu fantómovi v bielo-modrom drese Patrikovi Chorvátovi. Od tohto momentu prebrali iniciatívu Trenčania, no tri body ostali doma.
Góly: Mikolášek Z., Chorvát P. – Haško. Rozhodoval: Burian, 250 divákov.
(wčp)

Drietoma – Mn. Lehota 5:1 (2:0)
V domácom mužstve vládla túžba po prvom domácom víťazstve v tomto ročníku. Od prvých minút boli aktívnejší ako súper a hneď v 13. min po peknom centri Kukučku Šugra hlavou skóroval do prázdnej brány. Tlak domácich pokračoval, čoho výsledkom bola v 25. min pekná akcia Lacku Michala a Bariš zvyšoval na 2:0. Po tridsiatich minútach hra upadla na obidvoch stranách a polčasový výsledok sa nezmenil. Úvodné minúty druhého polčasu sa hrali opäť v réžií domácich a po peknej kombinácii Kukučka zvyšoval na 3:0. O pár minút prišlo nedorozumenie hosťujúceho brankára z obrancom a ten mu pri odkope vymietol pravý roh brány a bolo 4:0. V 73. min na 5:0 zvyšoval opäť Bariš, no o dve minúty sa z ojedinelého protiútoku tešili aj hostia, autorom gólu bol Lagin. Hosťujúce mužstvo hoci vysoko prehralo predviedlo slušnú hru a taktiež treba vyzdvihnúť výborný výkon rozhodcu Farkaša.
Góly: Bariš 2, Šugra, Kukučka, vlastný – Lagin. Rozhodoval: Farkaš, 80 divákov.
Dorast: Zemianske Kostoľany – Drietoma 4:1. Gól hostí: Blažej. Žiaci: Horná Súča – Drietoma 7:0.
Marián Šugra

Tr. Teplice – Horňany 1:0 (1:0)
Hostia dostali v prvom polčase tri červené karty, ale ani to nepomohlo domácemu mužstvu, aby podali čo i len podpriemerný výkon. Hostia si zaslúžili minimálne bod, napriek tomu, že hrali oslabení o troch hráčov.
Gól: Belák z pok. kopu. Rozhodoval: Opatovský, 50 divákov.
Dorast: Tr. Teplice – Svinná 5:2
(rm)

Chocholná-Velčice – V. Bierovce/Opatovce 0:0
Susedské stretnutie nabralo dobrý kurz. Domáci zahodili množstvo príležitostí hlavne v prvom polčase, čo pokračovalo aj v druhom polčase. Keď bol brankár hostí prekonaný, ktorý podržal svoje mužstvo, pomohli žrde. Strelecká smola domácich trvá už niekoľko zápasov. Treba pochváliť celé družstvo domácich za svoj výkon.
Rozhodoval: Felgr, 150 divákov.
Žiaci: Beckov – Chocholná-Velčice 3:4(iš)

Svinná – Záblatie 4:1 (1:1)
Po rozháranom prvom polčase, ktorý sa skončil remízou sa druhý polčas po vylúčení hosťujúceho hráča a po nepremenení jedenástky zo strany domácich sa stal zápas jednoznačnou exhibíciou domáceho mužstva. Napriek trom strelených gólom domáci nepremenili množstvo ďalších gólových šancí. Zdá sa, že v hre domácich nastáva konečne obrat k lepšiemu.
Góly domácich: Szabo 2, Jandák Z. 2. Rozhodoval: Malec, 200 divákov.
Žiaci: Klúčové – Horňany 0:5, Dorast: Tr. Teplice – Svinná 5:2.