FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Dubodiel – Trenč. Teplá 3:0 (1:0)
Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazili domáci hráči, keď na rozdiel od hosťujúcich dokázali využiť ponúknuté šance na strelenie gólov.
Góly: Knoll, B. Malec, Kúdela. Rozhodoval Puna, 100 divákov.
DORAST: 1:1. ŽIACI: Bobot – Dubodiel 0:6.
Stanislav Doktor

Soblahov – Čachtice 5:0 (4:0)
Opäť raketový vstup domácich do zápasu – 2. minúta, po centri tečoval loptu do siete T. Rehák a bolo 1:0. Potom si vypracovali domáci ďalšie šance, ale svoje príležitosti nepremenili. V 26. minúte zvyšoval Huszlicska, keď sa otočkou zbavil dvoch obrancov a spoza šestnástky zavesil do šibenice na 2:0. O štyri minúty neskôr zahrávali domáci priamy kop a Martin Jambor nekompromisne zvýšil na 3:0. V 40. minúte prišla opäť pekná akcia - Huszlicska odcentroval a Tomáš Rehák po vyšachovaní obrany zvýšil už na 4:0. Hostia v prvom polčase herne sklamali a svojím výkonom nepotvrdili postavenie v tabuľke. V úvode druhého polčasu si domáci aj naďalej udržiavali prevahu, k slovu sa však dostali aj hostia, keď v 70. minúte po chybe domácej obrany hostia netrafili poloprázdnu bránu. Ďalší ukážkový gól prišiel v 80. minúte, keď sa k sólu od polovičky ihriska odhodlal vynikajúco hrajúci Huszlicska a s prehľadom zavŕšil na konečných 5:0. Diváci, ktorí odchádzali zo zápasu spokojní, na záver zatlieskali výbornému výkonu domáceho mužstva. Rozhodoval Klimčík, 250 divákov.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Oravec, Markovský, Kyselica, Fabo, Talian, T. Rehák, Jambor, Huszlicska, striedali Gerbel, Beleš, Ďuďák.
Čachtice: Zemka – Ďuriš, Balala, Novotný, T. Imirška, Herák, J. Imriška, Stacho, D. Imriška, Trebatický, Moravčík, striedali Madera, Čavojský.
DORAST: 6:3. Góly za domácich: L. Jambor 3, Gašparovič 2, Hrnčár. ŽIACI: Soblahov – Skalka n/V 0:3.
Vlado Mrázik

Mel.-Lieskové – Nová Ves n/V 0:0
DORAST: Mel.-Lieskové - Trenč. Jastrabie 0:7.

Ľuborča – Horné Srnie 2:0 (1:0)
Po viac ako šiestich rokoch sa v súťažnom zápase stretli títo dvaja súperi pred početnou diváckou kulisou v takmer susedskom derby. V prvom polčase mali po väčšinu času domáci územnú prevahu, ktorá však k ničomu neviedla, keď množstvo centrovaných lôpt a niekoľko striel bezpečne odvrátila dobre organizovaná obrana hostí s bezchybne hrajúcim Kresánkom na čele. Domáci si v prvom polčase vytvorili iba jedinú gólovú šancu, keď Belkovu hlavičku po rohovom kope nohou vyrazil hosťujúci brankár Horný na roh. Prvý gól padol v 40. minúte - po rohovom kope Štefánka hosťujúci hráč v snahe odvrátiť loptu nastrelil vlastného spoluhráča, od ktorého lopta putovala do siete. Po prestávke sa aj hostia osmelili viac v smere k domácej bráne, ale ich aktivita končila pred šestnástkou domácich. V 73. minúte sa dostal do vynikajúcej príležitosti Belko, no jeho strelu hosťujúci brankár zázračne vyrazil. Hostia, hoci si sa celý zápas nevypracovali ani jedinú gólovú príležitosť, mali obrovskú šancu na vyrovnanie v 81. minúte, keď po ruke v šestnástke domácich strelu hosťujúceho kapitána Chlebanu z jedenástky domáci brankár Husár vyrazil. O dve minúty sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš a domáci kapitán Vavruš z priameho kopu krásnou strelou do šibenice prakticky rozhodol o výsledku stretnutia. Hosťujúci brankár Horný sa ešte raz v závere vyznamenal po ďalekonosnej strele Patku.
Góly: Vavruš, vlastný.
ŽK: Vavruš, Štefánek, R. Patka – P. Šimko, Sekula. Rozhodoval Stračiak, 400 divákov.
Ľuborča: Husár – Vavruš, Štefánek, Michalička (Zúbek), R. Patka, T. Koníček, Ľ. Koníček, Mihálik (Trška), Machara (P. Patka), Belko, Schwandtner.
H. Srnie: Horný – Ňaňák, Sekula, P. Šimko (Schizsler), Kresánek, Meščánek, Chlebana, Húserka, Kebísek, M. Šimko, J. Šimko.
DORAST: Ľuborča – Trenč. Turná 3:1 (1:1).
Marek Koníček

Stará Turá – Kľúčové 3:0 (1:0)
Jedna kríza, ktorá panovala v domácom mužstve od začiatku sezóny bola čiastočne zažehnaná. Domáci chceli streliť rýchly gól, aby získali pohodu od začiatku zápasu, avšak úvod patril prekvapujúco hosťom, ktorí boli aktívnejší a ohrozovali nebezpečne domáceho brankára. Postupne však domáci prevzali iniciatívu, výsledkom ktorej bola aj strela Tótha do šibenice, ktorú hosťujúci gólman zázračne zneškodnil. Až v 32. minúte sa podaril domácim rýchly protiútok, ktorý zakončil gólom na 1:0 Juraj Bohuš. V druhom polčase sa hral už futbal v réžii domácich. V 48. minúte unikol Maroň a po centri dal Lukáč na 2:0. V ďalších minútach hrali hostia pod tlakom, domáci hráči si vytvárali ďalšie šance, ako napríklad v 60. minúte, keď Maroň svojou strelou opečiatkoval žrď. Nakoľko sa hosťom zranili dvaja hráči, stretnutie dohrávali nekompletní. Skóre zápasu zavŕšil v 90. minúte na 3:0 Juraj Bohuš. Víťazstvo vyznieva síce presvedčivo, bolo však ťažko vydreté a zaslúžené.
Góly: J. Bohuš 2, Lukáč. ŽK: 1 – 1. Rozhodoval Nedveď, 180 divákov.
Jaromír Štefánik

Veľká Hradná – Očkov 4:0 (0:0)
Domáci chceli v hodovom zápase potešiť divákov víťazstvom, no v prvom polčase sa im hra nedarila. Hostia hrali nebojácne, ale šance na oboch stranách ani jedno mužstvo nevyužilo. I keď domáci po signále z trestného kopu mali veľkú príležitosť na prvý gól. Do druhého polčasu sa domáci pustili do útoku a za dve minúty mali dve šance, opäť ich však nevyužili. Diváci sa predsa dočkali prvého gólu, keď Čačko sledoval loptu, ktorá putovala po bránkovej čiare a dorazil ju do siete. Druhým gólom dostal domácich do dvojgólového náskoku krásnou hlavičkou stopér Sýkora. Tretí gól vypracoval Peter Kováč, keď od stredovej čiary prešiel štyroch hráčov, výborne vysunul Čačka, ktorý išiel sám na brankára hostí, nezaváhal a bolo 3:0. V posledných minútach prekvapil obranu i brankára Lobotka a upravil výsledok zápasu na 4:0.
Góly: Čačko 2, Sýkora, Lobotka. ŽK: Farkaš, Lobotka – Bližňák, Burdej. Pred peknou návštevou - 240 divákov, rozhodoval Jančo.
František Kováč

Horná Súča – Dolná Súča 3:1 (1:1)
V Hor. Súči sa hralo jedno z najslabších derby zápasov za posledné roky. Hostia výrazne ostaršili, domáci naopak výrazne omladili káder. A fanúšikovia trpeli na jednej i druhej strane. Už v 3. minúte sa zastreľoval z trestného kopu Kučerák – tesne vedľa. O minútu sa sám Pečeňanský rútil na brankára, ten však jeho strelu vytlačil na roh, po ktorom už išli domáci do vedenia, keď sa presadil Lukšo. Zdalo sa, že domáci sa dostávajú do pohody a je len otázkou času, keď pridajú ďalšie góly. Opak bol však pravdou, keď hostia po zaváhaní domácej obrany vyrovnali na 1:1. Po tomto góle sa na dlhé minúty futbal vytratil, domáci nakopávali lopty, čo hosťom vyhovovalo a s prehľadom odvracali. V tomto čase sa hral antifutbal, čo dávali najavo domáci aj hosťujúci fanúšikovia. Až v 73. minúte po trme-vrme v šestnástke hostí pretlačil loptu do siete Pečeňanský. Po góle domáci ožili a viackrát ohrozili brankára hostí. Lahôdkou v stretnutí bol gól Vlada Juricu, keď pohotovou strelou z dvadsať metrov prekvapil brankára hostí. A potom sa už len čakalo na konečný hvizd tohto nemastného-neslaného derby zápasu. V Hor. Súči robia radosť akurát len žiaci, ktorí doteraz neprehrali a Drietomu rozstrieľali 7:0 – góly: Coník, P. Dohnan a Ondračka po 2, Blaho. DORAST: 2:0. Góly: M. Gago 2.
Góly: Lukšo, Pečeňanský, V. Jurica – Fábik.
H. Súča: Balaj – Mrázik, Žáček, M. Jurica, P. Častulín, Košút, V. Jurica, Pečeňanský, Lukšo, A. Častulín, Kučerák, striedali P. Guga, J. Machara.
D. Súča: Šedivý – Hlávek, Sedláček, Masteš, Vavro, Straka, Kramár, Dobo, Fábik, Sedláček, Žúži, striedali Šedivý, Šnobel, Földeši.
Ladislav Štefánek

Selec – Dolná Poruba 3:2 (2:1)
V Selci sa hral od úvodných minút výborný rýchly futbal. Domáci sa ujali vedenia už v 9. minúte, keď si Dušák obhodil brankára a pohodlne otvoril skóre zápasu. Hostia kontrovali už o desať minút, keď loptu po priamom kope odrazenú od žrde dorazil do siete Kaukal. V 30. minúte vyšlo striedanie domácemu trénerovi, ktorý poslal na ihrisko Lazara a ten už o minútu strhol vedenie na stranu domácich. Druhý polčas začali domáci oveľa lepšie ako hostia, ale z prevahy si vypracovali jedine sériu niekoľkých rohových kopov. Preto ako blesk z jasného neba prišiel vyrovnávajúci gól hostí v 63. minúte, keď centrovaná plachtiaca lopta z kopačky Galka skončila za chrbtom brankára. Bola to jediná šanca hostí v druhom polčase. Selčanov však ani tento moment nezlomil, ďalej bojovali a už v 69. minúte Paulíny pekne našiel Horňáka a ten s prehľadom rozhodol o ďalšom víťazstve domácich. Do konca stretnutia si domáci pripravili ešte niekoľko šancí, ktoré však už nepremenili. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Ondrušek.
ŽK: Godál, Vavruš, Horňák – I. Suchý, Galko, Dorička, Kaukal.
Selec: Tunega – Godál. Vavruš, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Puček, Milo. Hrbas (Lazar, Ondriška), Dušák, Masaryk, Ľ. Puna.
Dol. Poruba: Masaryk – Peter Suchý, Ivan Suchý, Galko, Uhlárik (Hrbáček), Dorička, Daniel Suchý, Rast. Suchý, Koteš, Kaukal.

16. Dolná Súča 7 1 0 6 7:28 3 (-6)
Zápas 5. kola Stará Turá - Dolná Súča bol skontumovaný na 3:0.

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Kováč (Veľká Hradná) 7 gólov, Ľuboš Koníček 6, Michal Mutňanský 5, (obaja Ľuborča), Patrik Dorička (Dolná Poruba) a Jaroslav Madera po 5, Peter Čavojský (obaja Čachtice), Milan Belko (Ľuborča), Jozef Kaukal (Dolná Poruba), Jozef Šimko (Horné Srnie) a Martin Ondrejička (Mel.-Lieskové) po 4, Branislav Dušák, Andrej Paulíny (obaja Selec), Jozef Doktor, Michal Knoll (obaja Dubodiel), Miroslav Galko, Jozef Suchý (obaja Dolná Poruba), Róbert Kurkin, Miroslav Čačko (obaja Veľká Hradná), Branislav Talian (Soblahov), Radomír Hlávek (Dolná Súča), Peter Jambor (Nová Ves n/V), Michal Gajdošík (Kľúčové), Radovan Trška (Ľuborča), ostatní 2 amenej.