Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

5. kolo (štvrtok 1. 9.):

Veľká Hradná – Dolná Poruba 4:1 (2:0). Góly: P. Kováč 2, Mi. Kováč, Behúl – Jozef Suchý. Horná Súča – Selec 0:3 (0:2). Góly: Horňák, Paulíny, Puček. Ľuborča – Očkov 4:0 (3:0). Góly: Ľ. Koníček 2, J. Korienek, T. Koníček. Mel.-Lieskové – Kľúčové 1:0 (1:0). Gól: Sklár. Dubodiel – N. Ves n/V 1:1 (1:1). Góly: Kúdela – Masár. Soblahov – Horné Srnie 2:0 (2:0). Góly: Fabo, Talian. Čachtice – Trenč. Teplá 2:0 (2:0). Góly: Trebatický, Madera. Stará Turá – Dolná Súča - hostia sa nedostavili.

6. kolo:

Trenč. Teplá – Selec 0:2 (0:0)
Domáce mužstvo sa pustilo do lídra tabuľky a od úvodných minút ich zatlačilo do defenzívy. Keď v 5. minúte neuznal rozhodca gól Lackovi, ešte nič nenaznačovalo tomu, že nedotiahnu zápas do víťazného konca. Ale celý prvý polčas ukázali domáci hráči divákom, ako sa dajú zahodiť aj tie najvyloženejšie šance. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a zvrat vo vývoji nastal až v 75. minúte, kedy po druhej žltej karte bol vylúčený domáci hráč Blaho. V 78. minúte odrazená lopta sa dostala k hosťujúcim útočníkom, ktorí sa ujali vedenia 1:0. Od tohto momentu bola hra vyrovnaná, záverečný tlak teplanov bol neefektívny, naopak hostia v 90. minúte poistili víťazstvo druhým gólom. Ukázalo sa, že futbal niekedy nemá logiku, ale bez gólov sa zápasy nedajú vyhrávať. Teplania doplatili na nemohúcnosť svojich útočníkov.
Góly: Hrbas, Paulíny. Rozhodoval Vl. Pavlovič, 150 divákov.
DORAST: Trenč. Teplá – Podolie 4:4.
Peter Švec

Dolná Súča – Veľká Hradná 0:6 (0:2)
Dolnosúčanskí futbalisti túto sezónu bojujú žiaľ iba s nedostatkom hráčov. Pred 100 divákmi rozhodoval Rožník.
DORAST :Dolná Súča – LO Trenčín 0:0. ŽIACI: Dolná Súča – Modrová 3:2.
Jaroslav Šedivý

Očkov – Stará Turá 3:1 (3:1)
Za slnečného počasia na dobre pripravenom trávniku nastúpili domáci s odhodlaním odčiniť štvrtkovú prehru. Začali famózne a už v prvej minúte navrátilec Rehák otvoril skóre – 1:0. V 18. minúte po hrubej chybe domácej obrany hostia vyrovnali Kolárikom. Domáci udreli v 29. minúte keď po centri P. Masára vsietil Rusnák hlavou druhý gól domácich. V 44. minúte po individuálnej akcii Richarda Klča a nezištnej prihrávky do prázdnej brány zvyšoval Marek Gono na 3:1. V druhom polčase domáci s prehľadom ukontrolovali hru a doviedli zápas do víťazného konca.
Góly: Rehák, Rusnák, M. Gono – Kolárik.
ŽK: 1 – 1. Rozhodoval Felgr, 100 divákov.
Dušan Klčo

Horné Srnie – Mel.-Lieskové 3:0 (1:0)
Úvod stretnutia v H. Srní sa vyvíjal podľa postavenia oboch mužstiev v tabuľke a najmä podľa doterajších výsledkov - vo vlažnom tempe a v strede ihriska. Šancí bolo málo, v prvej polhodine domáci ohrozili brankára hostí dvakrát z diaľky, no obe strely, ktoré mu vypadli z rúk, nemal kto dotlačiť do siete. V prvom polčase nič nenasvedčovalo k tomu, že domáci hráči túžia po prvom víťazstve, najmä čo sa týka nasadenia. Až v 44. minúte sa prvýkrát radovali, keď po rohovom kope otvoril skóre stretnutia hlavou M. Šimko – 1:0. Druhý polčas začali domáci šancou M. Kebíska, ktorú však brankár hostí zlikvidoval. V 55. minúte pohrozili aj hostia, no vyloženú príležitosť brankár Horný zlikvidoval. V 62. minúte po krásnej bratskej spolupráci ideálne uvoľnil Jozef Šimko brata Mareka a ten pomedzi nohy neistého brankára hostí zvýšil na 2:0. Hostia ihneď pohrozili, no na bránkovej čiare zachraňoval Blaško. O chvíľu na to hostia zahrávali priamy kop Horňákom, ale domáci brankár opäť podržal svoje mužstvo. V 80. minúte najlepší hráč na ihrisku Peter Chlebana ušiel hosťujúcemu ofsajd-systému, obišiel brankára, súpera ho stiahol a ten istý hráč perfektne zahral trestný kop, ktorý brankár vyrazil, no nekrytý Martin Kebísek poslal loptu do siete – 3:0. Záver už domáci dohrávali v pohode, v domácom mužstve bolo cítiť najmä prítomnosť navrátilca Milana Vandžalu, ktorý dobre dirigoval obranu a v nadstavenom čase ešte odvrátil nebezpečenstvo na domácej bránkovej čiare. Týmto výsledkom aj dobrým výkonom sa domáce mužstvo rozlúčilo s odchádzajúcim odchovancom Milanom Blaškom, ktorý odchádza popri štúdiu hrať do AFK Inter Bartislava.
ŽK: Kotek. Rozhodoval Malec, 100 divákov.
Hor. Srnie: Horný – Vandžala, Ňaňák, Meščánek, Kresánek, Blaško (Húserka), Chlebana, Vydrnák, Kebísek, M. Šimko, J. Šimko.
Mel.-Lieskové: Mizerák – Biras, Sklár, Kotek, Uhlárik, Hanták, Šikuda, Mikušať, Ondrejička, Horňák, Vendžúr.
DORAST: Sverepec – H. Srnie 6:0 (4:0). ŽIACI: Beluša – H. Srnie 0:0.
Peter Štefánek

Dolná Poruba – Horná Súča 4:2 (0:1)
V úvode stretnutia domáci zatlačili súpera a zdalo sa, že ovládnu hru. Ale keď Kaukal nepremenil tutovku a z následného brejku dali gól hostia, domáci znervózneli a hra sa vyrovnala. V druhom polčase to boli hostia, ktorí zvýšili na 0:2. Zdalo sa, že o zápase je rozhodnuté. Ale to čo začali predvádzať domáci, nikto nečakal a v 60. a 62. minúte zásluhou Doričku a Jozefa Suchého bolo vyrovnané. Bojovnosťou a za povzbudzovania divákov sa domácim podarilo zvýšiť na 3:2 Kaukalom a už v nadstavenom čase striedajúci hráč Hrbáček prikrášlil stav stretnutia na 4:2. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Kyška, 100 divákov.
Dol. Poruba: Masaryk – Peter Suchý, Ivan Suchý, Galko, Uhlárik, Dorička, Jozef Suchý, Daniel Suchý, Rast. Suchý, Dohál, Kaukal, striedal Hrbáček.
Hor. Súča: Balaj – Žáček, Košút, M. Jurica, P. Častulín, Pečeňanský, V. Jurica, Lukšo, Dohnan, A. Častulín, Kučerák, striedal Mrázik, Machara.
Milan Suchý

Kľúčové – Ľuborča 2:3 (0:2)
Domáci po dvoch chybách a inkasovaných góloch v prvom polčase vložili viac síl do druhého polčasu, avšak opäť hostia zvýšili svoj náskok. Nápor domácich v druhom polčase priniesol už len zníženie skóre na konečných 2:3.
Góly: Mikušinec, Gajdošík – Belko, Ľ. Koníček, Trška. Rozhodoval Oppenberger, 350 divákov.
Patrik Kiačik

Nová Ves n/V – Soblahov 0:0
Domáci hráči nezačali zápas tak aktívne ako v predchádzajúcich stretnutiach, Celý prvý polčas sa hral nezáživný futbal medzi šestnástkami, keď oboch brankárov ohrozili len slabé strely hlavou. V druhom polčase domáci zrýchlili hru, ale výsledkom boli len nevyužité príležitosti, keď najskôr v 54 .minúte chytil brankár hostí pokutový kop Matuljovi za faul na prenikajúceho Jambora a potom v 64. minúte Kukučka z bezprostrednej blízkosti hlavou netrafil bránu. Neujala sa ani príležitosť v 74. minúte, keď Kendera v päťke len prekopol hosťujúcu bránu. K nevyužitým príležitostiam sa pridali i hostia a T. Rehák v 80. minúte sám v päťke prestrelil. Záver zápasu sa už len dohrával.
ŽK: Kukučka, Šorec, Kunda – Kyselica, P. Rehák, Huszlicska. Rozhodoval Klimčík, 200 divákov.
N. Ves n/V: Režný – Kukučka, Suchý, Kendera, Zelenák, Šorec, Seneši, Masár, Jambor, Matulja, Blaško, striedali Kunda, Kováč, Mikušík.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, P. Rehák, Markovský, Kyselica, Fabo, Talian, T. Rehák, Jambor, Huszlicska, striedal Beleš, Oravec.
Pavol Pristaš

Čachtice – Dubodiel 3:2 (1:2)
Už v 3. minúte sa ujali vedenia hostia, za domácich vyrovnával v 32. minúte Madera z pokutového kopu. Z rovnakej výhody sa o tri minúty neskôr ujali hostia opäť vedenia. Domáci v druhom polčase bojovnosťou otočili skóre a po góloch T. Imrišku a Heráka zaslúžene zvíťazili. Rozhodoval Burian, 150 divákov.
Čachtice: Zemka – Ďuriš, Opatovský, Balala, J. Imriška, T. Imriška, D. Imriška, Herák, Novotný, Stacho, Madera, striedali Trebatický, Čavojský, Šimo.

16. Stará Turá 5 0 0 5 2:13 0 (-3)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN: Michal Mutňanský 5 gólov, Ľuboš Koníček (obaja Ľuborča), Peter Kováč (Veľká Hradná), Peter Čavojský (Čachtice), Patrik Dorička (Dolná Poruba), Jozef Šimko (Horné Srnie) a Martin Ondrejička (Mel.-Lieskové) po 4, Branislav Dušák (Selec), Jozef Doktor (Dubodiel), Milan Belko (Ľuborča), Jozef Kaukal, Miroslav Galko (obaja Dolná Poruba), Radomír Hlávek (Dolná Súča), Jaroslav Madera (Čachtice) a Peter Jambor (Nová Ves n/V) po 3,atď. (žit)

1. Jedenásť gólov Melčíc-Lieskového, šláger kola v Novej Vsi skončil nerozhodne 500