Kolektív zanietených hráčok to vtedy dosiahol pomerne vysoko, keď družstvo hralo dôstojnú úlohu nielen v najvyššiej československej súťaži - I. lige, ale na svoje konto získali aj veľmi vzácnu trofej - Československý pohár. Odvtedy korytom Tepličky pretieklo už veľa vody a na tieto krásne „pozemkárske“ časy zostali už iba spomienky žijúcich pamätníkov.
Všetko však nasvedčuje tomu, že na tento skvelý úspech hráčok pozemného hokeja - chcú po niekoľkých rokoch nadviazať aj futbalistky, ktoré sa do najvyššej celoslovenskej súťaže - I. ligy - prebojovali tento rok z krajskej súťaže. Nepochybne je to historický a pozoruhodný úspech vyznávačiek futbalu, ktoré si taktiež predsavzali dosiahnúť maximum, v rámci svojich schopností a možností. A tak v novom ročníku 2005/06 prvej ligy žien pribudlo na futbalovej mape Slovenska meno úplne nového účastníka - Trenčianskych Teplíc!
Pri tejto príležitosti sme oslovili predsedu MŠK Ing. Rudolfa Mrázika a trénera družstva žien Ivana Bobota, aby nám čo-to povedali na margo samotnej činnosti tohto životaschopného družstva, o ktorom budeme určite ešte veľa počuť.
Ing. RUDOLF MRÁZIK (predseda MŠK Trenč. Teplice): „Futbalové družstvo žien vzniklo v roku 1997, keď pod hlavičkou Leoni začalo trénovať niekoľko dievčat, ktoré sa neskoršie zúčastnili na prvých turnajoch v Nemecku, Rakúsku a Česku, kde dosiahli striedavých úspechov a výsledkov. Od roku 2000 začali ako družstvo žien pôsobiť v oblastnej súťaži majstrovstiev Trenčianskeho kraja, kde štartovalo približne šesť-sedem družstiev. Záležalo predovšetkým od toho, ako boli na tom jednotlivé kolektívy - najmä po finančnej stránke. Podľa toho sa odvíjal počet družstiev v súťaži. Stabilnými účastníkmi bola napr. Ilava (bývalý účastník I. ligy), Prievidza, Bánovce n/B., Trenč. Stankovce, so ženským futbalom chvíľu koketovali aj v Dolnej Súči, Bobote a v Dežericiach. Všetky ročníky oblastnej súťaže odohrali hráčky Žihlavníka Omšenie. Posledné dve sezóny futbalistky Trenč. Teplíc súťaž vyhrali a využili možnosť postupu do najvyššej ligy s tým, že si musia na celý ročník pokryť finančný rozpočet. Stručne povedané - kto má peniaze, môže hrať prvoligovú súťaž žien na Slovensku! Futbalistky som spočiatku trénoval pod mojím vedením, potom taktovku prevzal J. Jozefovič, neskoršie zasa F. Patka a všetci vedno odviedli kus dobrej roboty. Postupne sme však skonštatovali, že to všetko potrebuje profesionálnejšiu úroveň a preto sme oslovili trénera Ivana Bobota, ktorý dáva do svojho trénerského remesla povestný „šmrnc“. Postupne oslovujeme rôzných sponzorov, aby nám pomohli vykryť takmer polmiliónový rozpočet na túto sezónu.
Popri družstve žien existuje aj družstvo žiačok, ktoré je dvojičkou a hrajú 100 minút pred ženami predzápas. Futbalistkám už pred tromi rokmi sme sľúbili postup medzi slovenskú elitu a tento rok sme ich už nechceli zavádzať a skonštatovali, že práve teraz je už najvyšší čas realizovať dávnejší prísľub. V súčasnom kádri máme aj dievčatá, ktoré už v minulosti pôsobili v I. lige (na bratislavskom Slovane, v Ekonóme, v Žiline) a vrátili sa s určitými skúsenosťami opäť k nám.
S akými ambíciami vstupujeme do najvyššej súťaže? Dievčatá hrať futbal baví, chcú to skúsiť v I. lige a ich cieľom je pritiahnúť divákov. Naším cieľom nie je byť na prvom mieste, nechceme robiť na hráčky žiadný tlak, aby vyhrávali, ale aby sa futbalom predovšetkým bavili. Samozrejme, že očakávame neúspechy a aj nepríjemné „sprchy“. Je to úplne niečo iné, ako mužský futbal. Ženy hrajú totálny futbal, bez faulov, bez rečnenia a pod. V kádri je momentálne okolo 20 hráčok (sedem - osem dievčát je z Trenč. Teplíc, ostatné z blízkeho okolia, jedna dokonca z Prievidze). Čakáme finančnú pomoc od mesta Trenč. Teplice. Od 17. novembra 2004 je náš klub už občianskym združením s názvom - MŠK Trenčianske Teplice.“
IVAN BOBOT (nový tréner futbalistiek Trenč. Teplíc): „Mal som niekoľko lukratívnych trénerských ponúk, najmä zo susednej Moravy, ale nakoniec po oslovení ambiciozným predsedom MŠK R. Mrázikom som sa rozhodol pomôcť dievčatám po futbalovej stránke v Trenč. Tepliciach. Prišiel som za situácie, keď družstvu chýba kondícia, taktika, herný prejav a celkové futbalové myslenie. Hráčsky kolektív som oficiálne prevzal od 1. augusta 2005. Pravdupovediac, v súčasnosti ani nespávam, nakoľko ani neviem, čo mám spraviť ako prvé. Keď sa stavia dom, tak treba najskôr spraviť základ a až potom komín a preto nechcem na začiatku pritvrdiť. V súčasnosti pracujem s kolektívom žien na rôzných modelovaných tréningoch, ale najmä kondičná stránka sa musí v tíme jednoznačne zlepšiť. Tréningy sú trikrát v týždni (po 1,5 hodine), v sobotu býva modelovaný zápas. Na tréningoch býva okolo osemnásť hráčok, potrebujem však čím skôr vzhliadnúť niektoré ligové ženské zápasy, aby som sa dostal do obrazu, na čo máme a na čo nie. Dievčatá však chcú všetkým dokázať, že na to majú, múdrejší však budeme po niekoľkých majstrovských strenutiach, lebo iba chcenie môže byť málo. Naším cieľom je rozhodne zatraktívniť ženský futbal v okolí a káder nabudiť na ten správny herný systém. Samozrejme, že všetko sa bude odrážať od dosiahnutých výsledkov a priebežného umiestnenia v tabuľke. Na patričnej úrovni musí byť aj lekárska starostlivosť o hráčky, ktorú nám bude zabezpečovať Dr. Látalová a jej manžel Milan bude technickým vedúcim družstva. Čaká nás ešte veľa roboty, k dispozícii sú však mladí ľudia, ktorí majú príležitosť ukázať svoje hráčske a funkcionárske schopnosti. Veľa si sľubujeme aj od vzájomnej spolupráce s kúpeľmi v Trenč. Tepliciach (regenerácia hráčok a pod.) ako aj štedrých sponzorov. Veríme, že postupom času sa dostavia aj lichotivé výsledky a ženský futbal v tomto kúpeľom mestečku zapustí ešte hlbšie korene a získa si dostatok priaznivcov a zanietených divákov.“
Jesenné vyžrebovanie 1. ligy žien a žiačok vo futbale
1. kolo: nedeľa 4. 9. 2005: ŠKF VIX Žilina - FK MŠK Žiar nad Hronom, MŠK Trenčianske Teplice - FC Union Nové Zámky, 1. MFK Atlas Veľký Krtíš - TJ Olympia Košice, TJ Skloplast Trnava - 1. DFC Gulik Rim. Sobota, Slovan Duslo Šaľa - Polygraf VFA Bratislava, ŠK Štich Humenné - FK Čadbus Čadca. MFK Malé Dvorníky - TJ Družstevník Priechod.
2. kolo: sobota 10.9.: Žilina - Trenč. Teplice
3. kolo: sobota 17.9.: Trenč. Teplice - Žiar nad Hronom
4. kolo: streda 21.9.: Trenč. Teplice - Veľký Krtíš
5. kolo: streda 5.10.: Trnava - Trenč. Teplice
6. kolo: sobota 8.10.: Trenč. Teplice - Šaľa
7. kolo: sobota 15.10.: Humenné - Trenč. Teplice
8. kolo: streda 19.10.: Trenč. Teplice - Malé Dvorníky
9. kolo: sobota 22.10.: Priechod - Trenč. Teplice
10. kolo: sobota 29.10.: Trenč. Teplice - Čadca
11. kolo: utorok 1.11.: VFA Bratislava - Trenč. Teplice
12. kolo: sobota 5.11.: Trenč. Teplice - Rim. Sobota
13. kolo: nedeľa 13.11: Košice - Trenč. Teplice