Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. trieda Sever

Chocholná – Bobot 3:0 (1:0)

Svinná – Tr. Teplice 0:3 (0:2)
Po úvodnom tlaku domácich, keď nepremenili dve gólové šance, hostia začali vyučovať domácich z učebnice futbalu. Hostia ovládli hru a domáci po najslabšom výkone za posledné tri roky jednoznačne podľahli lepšiemu mužstvu Teplíc.
Rozhodoval: Kyška, 150 divákov.
Dorast: 2:1. Žiaci: Horňany – Mn. Lehota 4:0.
(jh)

Záblatie – Drietoma 3:1 (1:0)
V prvých dvadsiatich minútach hostia domácich pritlačili, z tlaku však vyťažili nastrelenú tyč. Od 20. min začali hrať domáci, nastrelili brvno a po fatálnej chybe hosťujúceho brankára, ktorý pri výkope nastrelil vlastného obrancu dával do prázdnej brány Čakloš. Druhý polčas hosťujúca obrana odvrátila center domácich k Šťastnému, ktorý vymietol ľavý horný roh hosťujúcej brány. Následne po peknom vysunutí po zemi elegantne obstrelil brankára Valo, bolo 3:0 a domáci vedeli, že tento zápas neprihrajú. Za hostí znížil Cingeľ, keď domáca obrana nedokázala odvrátiť a potom sa hosťujúci hráči zamerali viac na debaty z rozhodcom, čoho následkom bola aj červená karta. Domáci ďalšie šance nedotiahli do konca.
Góly: Čakloš J., Šťastný, Valo – Cingel. Rozhodoval: Rožník, 200 divákov, ŽK: 1:1, ČK: 0:1.
Ján Šťastný

V. Bierovce/Opatovce – Tr. Turná 3:3 (2:1)
V derby zápase favorizovaní hostia vstúpili do stretnutia vynikajúco, keď hneď v 5. min po dlhom autovom vhadzovaní prekvapili domácu obranu a vyhrávali 1:0. Domáci však nezložili zbrane, jednoduchými akciami na vysunutých hráčov prekvapili obranu hostí a najskôr Barták po sólovom prieniku a teči Novotku vyrovnal na 1:1 a ďalší rýchly protiútok po centri premenil Marcinát na 2:1. Hostia pôsobili herne lepšie, ale domáci bojovali. Druhý polčas niekoľko rýchlych protiútokov hostí ostalo nevyužitých, nasledujúca akcia domácich a momentálne v pohode hrajúci stopér domácich Sabatka prestrelil brankára z dvadsiatich metrov. Favorizovaní hostia zapli na plné obrátky, o minútu znižovali z pokutového kopu na 3:2 a o ďalších desať minút po nedorozumení domácej obrany s brankárom vyrovnal na 3:3 Častulin. Do konca stretnutia sa striedali šance na oboch stranách s miernou prevahou hostí, ale domáci s lídrom súťaže uhrali potrebný bod.
Góly: Barták, Sabatka, Marcinát – Chorvát P. 2, Častulin. Rozhodoval: Sokol, 180 divákov, ŽK: 3:3.
Žiaci: V. Bierovce/Opatovce – Tr. Bohuslavice 4:3 (4:0) Góly: Mojžiš 2, Turai, Svatík – Kochan 2, Matúš.
Peter Oravec

Horňany – Ivanovce 2:4 1:1)
Zápas slabej úrovne, v ktorom vynikol len hosťujúci Šotník a objektívne rozhodoval Žákech.
Góly hostí: Šotník 2, Lukáčik, Kopunec. Rozhodoval: Žákech, 20 divákov.
Žiaci: Bošáca – Ivanovce 6:4
Vladimír Fabián

Mn. Lehota – Zamarovce 3:0 (1:0)
Domáci hráči po dvoch prehrách sa chceli rehabilitovať. Od začiatku zápasu zatlačili súpera na jeho polovicu, mali prevahu, z ktorej dal v 23. min Krajčo prvý gól, keď dobehol už stratenú loptu a išiel sám na brankára hostí. Druhý polčas domáci pokračovali v tlaku, v 47. min z pokutového kopu dal Plichta na 2:0. V 69. min zvýšil na 3:0 Hoos hlavou do opačnej strany bránky hostí. Domáci si víťazstvo za svoj výkon zaslúžili, ale hostia nemohli prehru zniesť, keď posledných desať minút hrali tvrdo a nervózne.
Góly: Krajčo, Plichta, Hoos. Rozhodoval: Tabak, 80 divákov.
Dorast: LO Trenčín – Horná Súča 7:0 (3:0) Góly: Glodiš 2, Klodner 2, Puček, Marušinec, Ondriška. Žiaci: Horňany – Mn. Lehota 4:0 (1:0), Zamarovce – Nová Dubnica 4:0 (2:0)