Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

FUTBAL / V. liga Sever

Hôrka n/V – Podolie 0:2 (0:0)
V derby stretnutí s množstvom streleckých príležitostí, ale aj s množstvom nepresností na oboch stranách sa nakoniec radovali z víťazstva hosťujúci hráči, ktorí dokonale využili prevahu o jedného hráča v poli a v záverečnej desaťminútovke dvomi gólmi rozhodli o stretnutí.
Góly: 81. Lednický, 88. Brezuľa. ČK: 70. Mikuška (Hôrka n/V). Rozhodoval Ľ. Monček, 250 divákov.
(rš)

Horná Streda – Trenč. Jastrabie 1:6 (1:2)
Hostia mali famózny nástup do zápasu, keď v 8. minúte viedli už 2:0. Domáci postupne hru vyrovnali a v 28. minúte z priameho kopu trafil nechytateľne Pavlovič. Do konca prvého polčasu sa hra prelínala na obe strany a mužstvá si vypracovali ešte niekoľko príležitostí. Zlomovým momentom zápasu bol tretí gól v sieti domácich, ktorí sa dovtedy snažili o vyrovnanie, tento gól však zlomil ich snahu a vzápätí prišli ešte ďalšie tri góly hostí.
Góly: 28. Pavlovič – 1. a 87. Piláthy, 68. a 78. R. Glasa, 8. Kyselica 70. Panák.
ŽK: M. Miklovič, Pavlovič – Kožej. ČK: Klačman. Rozhodoval Magdolen, 100 divákov.
H. Streda: Mráz – Madunický, Majerník, M. Miklovič, Petráš, Klačman, Bielik, L. Miklovič, Pavlovič, Lúštik, Mikuš.
Trenč. Jastrabie: Lobotka – M. Glasa, Kožej, Fodrek, Bročko, Cintula, Kyselica, Pavlo, Panák, R. Glasa, Piláthy.
Roman Markech

Zemianske Kostoľany – Veľké Uherce 0:4 (0:3)
Góly: Vekenik 2, R. Kováč, Bartoš, 150 divákov, rozhodoval Lištiak.
Úvod stretnutia patril domácim, ktorí nevyužili dve pekné gólové príležitosti. Po hrubej chybe zemianskokostoľanských stopérov sa k lopte dostal Bartoš a s istotou premenil. Domáci zvýšili úsilie, snažili sa vyrovnať, ale opäť po hrubej chybe obrany hostia zvýšili na 2:0 a prakticky o výsledku rozhodli pred odchodom do šatní, keď upravili na 3:0 vo svoj prospech. Do druhého polčasu kostolianski futbalisti nastúpili s odhodlaním niečo urobiť s výsledkom, ale Uherčania umnou hrou a dobrým pohybom domácich do gólovej príležitosti nepustili a pridali ešte jeden gól. Tri body si zo Zemianskych Kostolian odvážajú zaslúžene.
ZEMIANSKE KOSTOĽANY: Dzúrik – Duda, J. Oršula, Bajgar, Hancko, Zvalo, Rolinec, Pánis, Mokoš, Baláž, A. Oršula, str.: Adamec, A. Zvalo, Dado.
VEĽÉ UHERCE: Radosa – Uhlár, Zubka, M. Kováč, Svrček, Zekenik, Vlčko, Kuzma, Král, R. Kováč, Bartoš, str.: Hudok, Birka, Gašparovič.
(J. Záhon)

Prievidza B/Nováky – Brezová pod Bradlom 1:2 (1:0)
Góly: 6. Škríp – 61. a 65. Sadloň, 120 divákov, rozhodoval Vajzer.
Domáci začali stretnutie útočne a už v 6. min sa ujali vedenia Škrípom. Potom sa hra vyrovnala, do konca prvého polčasu sa hralo medzi šestnástkami. Druhý polčas začali hostia útočnejšie a v 61. a 65. min otočili výsledok hrajúcim trénerom Sadloňom.
PRIEVIDZA B/NOVÁKY: Gendiar – Jankeje, Škríp, Ďuriš, Kováč, Pánis, Znášik, Petráš, Švirik, Chrenko, Karak.
(L. Ďurech)

Pov. Teplá – Oslany 1:1 (1:1)
Góly: 45. Šimík (11m) - 13. Ferianc
Hostia boli pohyblivejší, mali lepší štart na loptu. Domáci sa snažili, ale do šancí sa zo začiatku nedostávali. V 13. min dvaja domáci obrancovia minuli loptu a voľný Ferianc prekonal zblízka Janecha. Teplania sa snažili o vyrovnanie, ale v sieti neskončil ani priamy kop Repáča, ani strely zdiaľky Hlušeka a Šimíka. V závere obrancovia hostia stiahli po skrumáži v šestnástke Mateja Barenčíka. Šimíkovu penaltu Bartoš najprv chytil, ale keďže sa predčasne pohol, rozhodca ju nechal opakovať a Šimík sa už nemýlil. Po zmene strán domáci pritlačili, ale v nervóznom a tvrdom zápase už im víťazný gól dať nebolo súdené.
Pov. Teplá: Janech, Krasňanský, Matej Barenčík, Hlušek, Abík, Jankejech, Mucha (Kostelanský), Šimík (Meško), Lašček (Hrubo), Repáč, Sárinec.
Oslany: Bartoš, Ivanka, Čavoj, Jančich, R. Šándrik, Černák, Kollár, Sliepka, Gaži, Cifrík, Ferianc – striedali P. Šándrik, Tkáč, Adamec.
(jan)

Prečín - M. Lednice 0:1 (0:1)
Góly: 25. J. Vančo.
Zápas sa hral väčšinou medzi šestnástkami a brankári veľa práce nemali. V 25. min vystrelil J. Vančo, Múčka loptu vyrazil do žrde, od ktorej sa odrazila do neho a skončila v sieti. Po zmene strán mali domáci jednu gólovú šancu, ale lopta skončila vedľa, na druhej strane ušiel Dudák, ale prehodil brankára aj bránu.
Prečín: Múčka, Mojžišík (Križan), Buday, Poliček, Raček, Hluško, J. Orávik (I. Orávik), Almasy, Blaško, Michel (Kopáč), Birošík.
M. Lednice: Rybárik, P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo (Ernek), P. Vančo, Miloš Lednický, Milan Lednický, Vavrík (T. Čelko), Dudák (M. Vančo), Čerňanský, J. Lednický.
(led)

P. Bystrica – Sverepec 2:0 (1:0)
Góly: 27. P. Kostelanský ml., 90. M. Gáborík.
V 2. min mal šancu Raninec, ale Minarech kryl. V 15. min vysunul Bednár J. Gáboríka, no Minarech bol opäť namieste a neskôr si poradil aj s gólovým centrom smerujúcim na Hederu. Domáci hráč v 22. min mieril z priameho kopu nad a neujala sa ani spolupráca J. Gáborík s P. Kostelanským ml.. V 26. min Minarech nepustil za chrbát pokus Gardiana, no o minútu kapituloval po strele P. Kostelanského ml. zblízka. V 30. min strelec gólu prihrával Šuškovi, ktorý z ôsmich metrov prestrelil. Raninec bránu v 33. min netrafil a o dve minúty J. Gáboríkovi lopta „nesadla“ dobre lopta. V 48. min začali domáci Ranincovým pokusom vedľa, o chvíľu ho napodobnil J. Gáborík. V 60. min sa hostia dožadovali penalty po Richtárikovom páde a potom prišli chvíle Sverepeca. V 65. min Popelka hlavičkoval tesne vedľa a v 66 min preveril M. Pavlík Barteka. Klužák najprv v 75. min bránu vysoko prestrelil a v 87. min Bartek jeho šancu zneškodnil. Hosťom nevyšla ofsajdová pasca, prestali hrať a striedajúci M. Gáborík zvýšil na 2:0 a ešte jednu šancu nevyužil P. Kostelanský ml. po prihrávke Šefaru.
Pov. Bystrica: Bartek, Ištok, Melicherík, Gardian, Šuška, Bednár, Hedera (Masaryk), Briestenský (M. Gáborík), Raninec, P. Kostelanský ml., J. Gáborík (Šefara).
B&B Sverepec: Minarech, P. Kostelanský st. (A. Biel), Klužák, Richtárik, Valášek, M. Pavlík, Hôrkový, L. Pavlík, Mikušík, Popelka (Záhradník), Štedrák (Pružinec).