Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Chynorany – Šimonovany 5:1 (1:1)
Góly: 38., 62. a 72. Kováč, 52. Gajdoš, 82. Pilát - 21. Vlčko.
V susedskom derby zaslúžene vyhrali domáci, ktorí okrem prých dvadsiatich minút jasne dominali na ihrisku. Ospalý začiatok domáceho mužstva využil hosťujúci Vlčko a skóroval – 0:1. Po tomto góle prevziali iniciatívu Chynorany, z čoho padlo päť gólov do súperovej siete. Už v 38. min. vyrovnal Kováč z hranice šestnáskty peknou strelou do protipohybu brankára. Hostia po vyrovaní kondične odpadli. Hneď na začiatku druhého polčasu premenil skvelú prihrávku mladý Gajdoš. Na 3:1 zvyšoval opäť Kováč, ktorý sa postaral aj o štvrtý gól, keď sa najlepšie zorientoval v malom vápne. Keď už bolo o výsledku rozhodnuté, Pilát prestrelil Hatalau a spečatil osud hostí. R Otiepka, 230.
CHYNORANY: Mir. Mikula – M. Magdolen, T. Magdolen, Aneštík, Halás, P. Maťavka, Pilát, Gajdoš, J. Maťavka (62. Košík), Mich. Mikula, K. Kováč.

Dubnica B – Senica 7:0 (2:0)
Góly: 4. a 72. Švikruha, 56. a 59. Belák, 44. Zápotoka, 60. Staňo, 68. Ondráš.
V hodovom zápase mali domáci obrovskú prevahu. V 4. min dal prvý gól po krásnom zbehnutí Švikruha, potom Zápotoka nevyužil vyloženú šancu, ale v 44. min dal druhý gól. Seničania nič neukázali a takmer sa pred bránu nedostali. V 56. min dal Belák tretí a v 59. min z priameho kopu zvýšil nemastnou neslanou strelou k žrdi na 4:0. Najkrajší gól dal Staňo v 60. min, keď po samostatnej akcii trafil šibenicu. Ondráš potom prešiel celým ihriskom a v 68. min dal krásny šiesty gól. V 72. min Švikruha dokončil skazu Senice. Hostia sa iba prizerali na koncert domácich chlapcov, ktorí odčinili minuloročný hodový nezdar a 600 ľudí ich odmenilo potleskom.
Dubnica B: Poštrk (Meliš), Staňo, Mujkoš, Decký, Zápotoka, Augustíni (Bortel), Ondráš, Gábor, Švikruha (Maník), Belák, Jakuš.
Senica: Perička (Bíba), Sadloň, Hrebíček, Surový, Bajan, Blanárik (Sládek), Starych, Mikula, Šurek, Joniak (Kunštek), Mihok.
(ško)

Trenč. Stankovce – V. Kostolany 4:1 (2:1)
Góly: 28. Bulko, 65. Brandís z 11m, 70. Ďuďák, 80. Daško - 19. Polčík z 11m
V stretnutí veľmi dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti, aj keď vedenia sa ujali hostia z pok. kopu, ktorý premenil Polčík v 19. min. Domácich to nedeprimovalo a v 28. min vyrovnal Bulko. V poslednej minúte prvého polčasu z pok. kopu zvýšil Brandís na 3:1. V druhom polčase boli streleckí úspešní len domáci futbalisti, ktorých góly strielali Daško a Ďuďák. Pred 200 divákmi rozhodoval Fehér, ktorý ukázal žlté karty domácemu Kapkovi a hosťujúcemu Polčíkovi.
Tr. Stankovce: Haško - Meško, P. Koprivňanský, Bulko, Kapko, Bošanský, Sedláček, Raček, Ďuďák (87. Poruban), Navrátil (70. Breznický). Brandís (46. Daško).
Ivan Adamkovič

Častkovce - Chtelnica 5:1 (2:1)
Góly: 14., 53., 72. M. Madro, 12. Gažo, 70. Križák, - 33. Vaško z 11m
Vedúci gól domácich po centri M. Madru a presnej prihrávke Kuníka vsietil s prehľadom hrajúci Gažo v 12. min. O dve minúty neskôr po krásnej akcii Matyáša po pravej strane zvýšil na 2:0 M. Madro. V 33. zo sporného pokutového kopu hostia znížili na 2:1.
V 53. po chybe hosťujúceho obrancu zvýšil M. Madro na 3:1. V 70. mi po perfektnej prihrávke kapitána Vrábla preloboval gólmana hostí Križák. Na konečných 5:1 upravil v pohode hrajúci M. Madro svojím tretím gólom v zápase. Tieňom tohto duelu bolo vylúčenie hosťujúceho hráča Kohutoviča za zbytočne a hrubé nešportové správanie v 35. min po ŽK uvidel červenú kartu.
Pred 100 divákmi rozhodoval Šmidovič. ŽK: Kohutovič, Blaško. ČK. Kohutovič.
Častkovce: Minárik - Matyáš, Gono, D. Madro, Vrábel, Gažo, Kuník, Mitošinka (64. Kubica), M. Madro, Ostrovský (46. Križák), Ščepko.
Chtelnica: Kudela - Pollák, Kohutovič, Kubiš, Tomáška, Hlavatovič, Gába (81. Lukáč), Bilík, D.Blaško, M. Blaško, Piešťanský.
Peter Halienka

Ostatné výsledky: Moravany - Hrnčiarovce 7:1 (4:0), N. Pravno – Tovarníky 2:3 (1:2), Skalica – Kanianka 2:0 (1:0), Partizánske – Domaniža 0:3 (0:0)

1. Moravany 3 3 0 0 21:2 9 (+3)
2. T. Stankovce 3 3 0 0 11:1 9 (+3)
3. Domaniža 3 3 0 0 8:0 9 (+3)
4. Častkovce 3 3 0 0 10:3 9 (+3)
5. Dubnica B 3 2 1 0 10:0 7 (+4)
6. Skalica 3 2 0 1 9:4 6 ( 0)
Partizánske 3 2 0 1 9:4 6 ( 0)
8. Chynorany 3 2 0 1 8:6 6 ( 0)