NOVÉ MESTO NAD VÁHOM. Natočiť takmer trojminútový animovaný film o svojej škole zo stavebnicových kociek Lega a ešte zaň získať aj víťaznú cenu na výstave Stredoškolák – Hrdina remesla v kategórii Najlepšie promo video školy je kombinácia, po ktorej zatúži nejeden školák a rozbiehajúci sa umelecký tvorca.
15-ročnému Novomešťanovi Oskarovi Pepelovi, tvoriacemu aj pod umeleckým menom Legoscar, sa to podarilo.
Jeho unikátna animácia, na ktorej uviedol do filmového pohybu obrovskú masu legokociek, zaujala odbornú porotu, ale aj priaznivcov animovaného filmu či pedagógov a spolužiakov z novomestského bilingválneho gymnázia.
Vytúženú školu predstavil vo filme z kociek.
Dnes už pätnásťročného študenta prvej triedy Bilingválneho gymnázia v Novom Meste nad Váhom Oskara Pepela sme na stránkach našich novín už pred takmer dvoma rokmi predstavili.
Úspešný a nadaný stredoškolák, ktorého do svojich chápadiel vtiahol už pred ôsmimi rokmi svet animovaného filmu.

Už v jeho siedmich rokoch sa tvorivému umeniu začal venovať naozaj v netradičnej podobe.
Vďaka svojej neutíchajúcej fantázii, tisíckam kociek zo stavebnice Lego, ďalším tisíckam fotozáberov a ich následnému počítačovému spracovaniu, dokáže „Legoscar“ rozpohybovať statické postavy a rôzne figúrky zakomponované do množstva scén do plynulého a dynamického pohybu.
Hoci má Oskar Pepel za sebou už desiatky krátkych animovaných filmov s množstvom námetov odohrávajúcich sa na pláži, v záhrade, ale aj vo vesmíre či v kruhu svojich najbližších v domácnosti, v parku či počas osláv narodenín starej mamy, tentokrát sa zaskvel na verejnosti naozaj netradičným filmovým námetom. Vo svojej najnovšej filmovej animácii predstavil svoju túžbu dostať sa zo základnej školy na vysnívanú strednú školu od momentu prípravy na prijímacie pohovory až po otvorenie školského roku a prvé vyučovacie hodiny na gymnáziu.

Statické zábery „rozbehal“ vo filme
V Oskarovom animovanom filme Ísť na GMRŠ bol dobrý nápad hrajú opäť dominantnú rolu dve veci. Jeho nevyčerpateľná fantázia pri skladaní kociek z Lega do množstva filmových scén a sekvencií a nekonečná trpezlivosť pri fotografovaní niekoľkých tisícok záberov, ktoré potom s využitím počítača a vhodného softvéru dokáže uceliť do živého pohybu.