Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. trieda Sever

Bobot – TTS Trenčín 3:2 (3:0)
Nové dresy vo farbách škótskeho Celticu priniesli Tatranu šťastie a dokázali doviesť zápas do víťazného konca. Prvý polčas domáci pritlačili súpera, ktorému uštedrili trojgólovú nádielku. V druhom dejstve sa hostia nevzdali a urputne sa snažili o obrat v zápase. Čiastočne sa im to aj podarilo, avšak poctivo hrajúcu domácu obranu už tretí krát nedokázali prekonať. Bobot tak zdolal ťažkého súpera v zápase slušnej úrovne.
Góly: Jonis Z., Sokolík Marián, Sokolík Miroslav – Hudec, Kalaba. Rozhodoval: Baláž, 70 divákov.
(bm)

Neporadza – Mn. Lehota 5:1 (0:1)
Domáci sa trošku trápili, hra sa im začala dariť až v druhom polčase, čoho výsledkom boli aj premenené šance.
Góly: Lašo 2, Sloboda M. 2, Dlábik J. – Lagin. Rozhodoval: Kasala, 100 divákov.(mk)

Zamarovce – Horňany 4:1 (3:1)
Domáci začali proti nováčikovi s chuťou, ale v 10. min otvoril po centri skóre nekrytí Šmehíl Michal. Domácich to vyburcovalo ešte k väčšej aktivite, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Mojžiša v 20. min. O päť minút vsietil Mojžiš hlavou gól na 2:1. V 38. min uzavrel prvý polčas svojím tretím gólom Mojžiš. V druhom polčase z priameho kopu zvýšil Fraňo na 4:1. Výsledok mohol byť aj väčší, keby domáci premenili šance, medzi tým aj pokutový kop.
Góly: Mojžiš 3, Fraňo – Šmehíl M. Rozhodoval: Zváč, 50 divákov.
Žiaci: Plevník – Zamarovce 3:2.
Milan Skovajsa

Ivanovce – V. Bierovce/Opatovce
2:3 (1:2)
Prvý polčas boli hostia lepší. Využili ponúknuté šance. Druhý polčas domáci zatlačili hostí, ale hostia využili jeden protiútok a rozhodli.
Góly: Lukáčik, Struhár – Barták 2, Sabatka. Rozhodoval: Petrík, 70 divákov.
Vladimír Fabián

Tr. Turná – Záblatie 6:0 (2:0)
Po dlhých 63 dňoch pôstu bojov o majstrovské body mohli fanúšikovia Tr. Turnej opäť povzbudiť svoj tím na vlastnom ihrisku vo všešportovom areáli. Domáca omladina zoskupená okolo kapitána Martina Chorváta sa snažila nadviazať na dobrý výkon z prvého stretnutia vo Svinnej. Po pomalšom úvode sa naplno rozbehol Turniansky útočný vlak, čoho výsledkom boli dva góly v prvom polčase. Oba vsietil kanonierské eso Patrik Chorvát. Prvý v 14. min z priameho kopu a druhý v 39. min po samostatnej akcií. Druhé dejstvo bolo plne v réžií domáceho Slovanu. Kombinačnou hrou a okulahodiacimi gólmi niekoľko krát potešili aj náročnejšieho diváka. Z gólu sa ešte radovali v 69. min starší z bratov Sivákovcov Marek, v 74. min Repka, v 86. a 90. min striedajúci žolík Zdeno Mikolášek a zápas z chuti rozhodoval Macejka.
Góly: Chorvát P. 2, Mikolášek Z. 2, Sivák M., Repka. Rozhodoval: Macejka, 120 divákov.
Dorast: Tr. Turná – Tr. Jastrabie 1:1.
(wčp)

Drietoma – Svinná 1:1 (1:0)
V prvej polhodine divcáci veľa futbalu nevideli, hoci domáci Sokolovič mohol dva krát skórovať. V 31. min po skrumáži v šestnástke presne napriahol Bariš a jeho prudká strela skončila pod brvnom. Hostia sa snažili, ale gólový efekt im to v prvom polčase neprinieslo. Druhý polčas hostia začali iniciatívnejšie a boli lepším mužstvom až do konca stretnutia. Ich úsilie bolo naplnené v 90. min, keď vyrovnali na 1:1 gólom Sabu. Hostia si za predvedenú hru v druhom polčase zaslúžene odviezli aspoň bod.
Góly: Bariš – Sabo. Rozhodoval: Rožník, 110 divákov, ŽK: 2:3.
Dorast: Drietoma – Nitrianske Pravno 2:2 Góly domácich: Zajac, Babrnák.