FUTBAL / III. liga Západ

Spartak Bánovce – Matador Púchov B 3:2 (0:1)
Góly: 56. a 82. M. Stano, 90. Kolieska - 25. Náther (11 m), 71. Novisedlák.
Po obojstranne opatrnej úvodnej desaťminútovke predsa len o čosi aktívnejšie pôsobili spartakovci. Ku gólovému efektu im chýbala presnejšia finálna prihrávka. Domáci sa však nevyvarovali hrubých chýb v obrane, za čo pykali inkasovanými gólmi. V 25. min Náther bezpečne premenil pokutový kop za faul na Pavloviča. Gól domácich vyburcoval k väčšej aktivite. Viaceré dobre rozohrané akcie však nedotiahli do gólovej koncovky. V druhom polčase sa Bánovčania snažili vyrovnať. V 56. min po dobre zahranej štandardke sa to podarilo hlavou M. Stanovi. V 71. min po dlhom odkope hostí sa nepochopiteľne zrazili v hlavičkovom súboji domáci obrancovia, čo využil Novisedlák na strelenie gólu - 1:2. Striedania v mužstve domácich priniesli oživenie v ich útočnej hre. V 82. min zahrali nacvičený signál, ktorý presnou strelou k žrdi zakončoval opäť M. Stano – 2:2. Keď už prakticky všetci na štadióne boli zmierení s remízou, rozohrali domáci Šebo, Valach a Hrubý sériu krátkych prihrávok a Kolieska akciu zakončil víťaznou strelou k ľavej žrdi.
Pred 200 divákmi rozhodoval Kravárik. ŽK: Šebo, Kolieska, Jurčák, Stano – Veng, Náther, Vanák, Pavlovič, Hrehuš.
SPARTAK: Marek Igaz - Urban (46. Martin Igaz), Stano, Jurčák, Filin, Kolieska, Mezovský, Slovák (66. Zita),Valach, Šebo, Jančovič (74. Hrubý). Tréner J. Jurkovič.
MATADOR: Ivanka - Veng, Hrehuš, Holčík, Závaterník, Madara (77. Poljak), Novisedlák, Náther, Pauer, Šnegoň (46. Vanák), Pavlovič (88. Zábojník) Tréner L. Stehel.
PETER BULÍK

AFC Nové Mesto - Juhcelpap Štúrovo 1:0 (0:0)
Gól: 82. P. Bogora.
Diváci videli od úvodných minút zápas dvoch vyrovnaných celkov. Hneď v úvode mohol otvoriť skóre M. Bogora, ktorý sa ocitol pred brankárom Proházskom, avšak jeho pohotová strela špicom minula cieľ. Celý prvý polčas sa niesol v znamení rýchlej a bojovnej hry na oboch strán. Obe obrany si stopercentne plnili svoje povinnosti, a tak sa ani jedno mužstvo do vážnejšej šance nedostalo. Až v 41. min pohrozil hosťujúci Marsal, keď na bránkovej čiare dočahoval loptu, ktorá prešla celým pokutovým územím, no skóre sa nemenilo. V 43. min Omasta unikol po pravej strane a vystrelil nad. V druhom polčase zvýšili oba kolektívy nasadenie, a miestami až prehnane tvrdé zákroky dvíhali divákov zo sedadiel. Najmä vtedy, keď píšťalka hlavného arbitra zostala mlčať. V 57. min zdiaľky vystrelil Balocký, no mieril nad. O tri minúty neskôr vystrelil z tej istej pozície opäť, ale jeho jedovatú strelu pod brvno zlikvidoval gólman hostí. Domáci neustále zvyšovali tlak a po jednom z rýchlych útokov sa v 82. min najlepšie v trme-vrme zorientoval všadebol kapitán P. Bogora a brankárom vyrazenú loptu doklepol do odkrytej brány a jediným gólom zabezpečil domácim tri cenné body.
Pred 300 divákmi rozhodoval Frič, ŽK: P. Šupka, Marsal, K. Balázs.
AFC: Volešák - Ježík, Otočka, Šumaj (56. Osuský, 88. Bočák), A. Šupka, P. Šupka, Omasta, Gardian, M. Bogora, Balocký, P. Bogora (85. Kostelán). Tréner M. Lintner.
JUHCELPAP: Proházska - Jurga, Marsal, Harhovský, Vrtiel, Gavroň (83. Szabó), Lúčan, Kamas, K. Balász, Slezák (52. Mankovecký), Kušpál. Tréner L. Totkovič.
BORIS OSTRENKA

Led. Rovne - Myjava 1:1 (1:1)
Góly: 12. Grendel - 25. Zríni.
Zápas začal opatrne, no postupne prebrali iniciatívu domáci. Kadlec mieril na Solničku, Grendel v šanci zle prebral loptu, ale v 12. min. po akcii Detka s Holeščákom otvoril skóre. Hostia odpovedali pokusom Viselku a v 17. min. Detko hlavičkoval tesne nad. Myjava odpovedala dvoma šancami Mráza, ale domáca obrana ho zblokovala. V 25. min. sa po chybe obrany dostal k lopte Zríni a vyrovnal. Sklári zatlačili, no nemali šťastie. Detko mieril hlavou vedľa, Kadleca obrana zblokovala a Holeščákovu strelu vykopli Myjavčania z čiary. Šatka trafil v dobrej pozícii do bočnej siete a Grendel potom prehodil opustenú bránu. Hostia sa potešili prestávke, no v druhom polčase mali lepší nástup. Postupne však sklári prebrali iniciatívu. Grendela zablokovali v dobrej pozícii a rovnako pochodil J. Martinka. Basila o chvíľu mieril najprv nad a potom si zle prebral loptu. V sieti neskončila ani Melišova prudká hlavička a P. Martinka neprestrelil obranný val súpera. V 75. min nastrelil z ničoho nič hosťujúci Molnár tyč, o päť minút Grendel nepretlačil obrancu a Detko mieril nad bránu. Sklári dreli do úmoru, ale víťazný gól nedali, čo potvrdil v 90. min Meliš, ktorého hlavičku Solnička reflexívne vyrazil na roh.
Pred 200 divákmi rozhodoval F. Farkaš. ŽK: Šatka - Buček.
CRYSTAL: Minarech - Meliš, Šatka, P. Martinka, J. Martinka (82. Mišík), Holeščák, Mackovčin (88. Bagin), Basila, Kadlec (60. Molnár), Grendel, Detko. Tréner V. Kavecký. SPARTAK: Solnička - Gumančík, Bruško, Buček, Viselka (66. Manák), Zverec, Zríni, Gučík, Černý (75. Neoveský), Mráz (83. Kvasnica), Šarudi. Tréner Š. Potúček.
STANISLAV DETKO

FKS Nemšová - MFK Vrbové 1:1 (1:0)
Góly: 45. Jakúbek - 86. Kubiš.
Nemšovania nastúpili na svoj prvý domáci jesenný zápas s jasným predsavzatím - odčiniť nepríjemnú prehru z prvého kola a preto začali veľkým náporom. Najmä Jakúbek a Suchý v 2. a 13. min po vzájomných prihrávkach ako-tak ohrozili bránu súpera. V 21. min Ďuďák zakončil tvrdou strelou nad brvno a hostia sporadický atakovali domácu bránku. Z tímu hostí ju vážnejšie - prvý raz ohrozil v 27. min snaživý Kubiš, ale minul cieľ. Následne domáci Vavruš ležérne zahodil čistú tutovku, keď sám pred brankárom strelil do jeho rúk. V 34. min vážnejšie zaútočili opäť hostia, keď Andrísek prestrelil bránku, pričom ani po troch rohoch sa skóre nemenilo. Strelecký zahrmelo v prospech domácich až v 45. min, keď vytúžený gól do šatne dal Jakúbek. V druhom polčase pokračovala Nemšová náporom a domáci hráči Ďuriš, Ďuďák a Valachovič sa predbiehali v zahadzovaní sľubných šancí, až nakoniec doplatili na známe pravidlo nedáš - dostaneš. Postaral sa o to najlepší hráč hostí Kubiš, ktorý potrestal v 86. min domácich hráčov vyrovnávajúcim gólom na konečných - 1:1.
Pred 150 divákmi rozhodoval Formel. ŽK: Verchola, Klas, Sciranka, Koyš, Mucha.
FKS: Zubo - R. Sabatka, Jakúbek, Šmelko, Vavruš, Verchola, Ďuriš, Schlesinger, Ďuďák, Valachovič (84. Batelka), Suchý. Tréner M. Albrecht.
MFK: Sedláček - Klas, Penko, Sciranka, Heteš (73. Mucha), Koyš, Andrísek (57. Greguš), Adamec, Uváčik (90. Jakubička), Vlado, Kubiš. Tréner M. Sedláček
JOZEF RAUČINA

Ostatné výsledky: ŠK Eldus Močenok - HFK Prievidza 4:0 (2:0), FKM Nové Zámky – KFC Majorka Komárno 6:0 (4:0), Topoľčany – Dolné Vestenice 1:1 (1:1), , Spartak Vráble – ŠK Blava J. Bohunice 3:0 (3:0)

1. Eldus Močenok 2 2 0 0 8:0 6 (+3)
2. Vráble 2 2 0 0 5:1 6 (+3)
3. Nové Mesto 2 2 0 0 2:0 6 (+3)
4. Myjava 2 1 1 0 5:2 4 (+1)
5. Led. Rovne 2 1 1 0 4:2 4 (-2)
6. Bánovce 2 1 1 0 4:3 4 (+1)
7. Vrbové 2 1 1 0 3:2 4 (+1)
8. Nové Zámky 2 1 0 1 7:2 3 ( 0)