ŽK: Krajčovič, Seman, Adam, Pleva. Strely na bránu 2:6, rohové kopy 5:3.
Pred 1700 divákmi rozhodovali Micheľ (J. Šuniar, Vindiš).
ZTS: Perniš - Pleva, Novák, Škultéty, Tesák - Kopačka, Ižvolt, Bruško (67. Augustín), Držík, Kiška (86. Špendla) - Adam (86. L. Zápotoka). Tréner: Ľ. Nosický.
AS: Buchta - Štyvár, Palša, Krajčovič (46. Mičenec), Seman (74. Lintner) - Velický, Kubala, Prekop - Pastva (46. Baranyai), Lietava, Kamenský. Tréner: L. Hudec

V susedskom považskom derby zápolení Trenčania iba potvrdili skutočnosť, že to na Dubnicu proste vedia a opäť si priviezli z ich trávnika cenný bodík. Hneď od úvodných minút jasne naznačili, že mienia pokračovať v úspešnej tradícii, vsadili na útočný herný prejav a pozorne si strážili aj zadné dvierka. Ani domáci v ničom podstatnom nezaostávali a sem-tam sa bolo na čo pozerať. Dôležitým momentom zápasu bola 14. min, kedy domáci mali výhodu pokutového kopu za ruku Prekopa v šestnástke, ale Kopačka nastrelil len žrď. Aj napriek tomuto nevydarenému momentu sa predsa len ako prví z gólového úspechu radovali Dubničania, keď Kubala v hlbke poľa stratil loptu, Držík si narazil s Adamom a bolo - 1:0. Ešte pred prestávkou sa mohol do streleckej listiny zapísať Bruško, ale jeho strela putovala tesne nad bránou.

Hneď po zmene strán gólovo uderili aj hostia, keď nebojácny Velický v päťke poslal loptu pomedzi Pernišove ruky a bolo vyrovnané - 1:1.

V 62. min sa opäť vyznamenal brankár Buchta, ktorý zneškodnil tutovku Adama. V samotnom závere sa síce oba tímy ako-tak snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale deľba bodov je nakoniec spravodlivým vyjadrením síl a schopnosti na dubnickom trávniku, aj keď diváci videli iba priemerné meranie síl týchto dvoch snaživých ligistov.

5. KOLO:

AS Trenčín - FC Nitra 2:1 (0:0)
Góly: 48. Kamenský, 60. Lietava - 81. Bochnovič

ŽK: Pastva, Kubala, Buchta - Bubenko, pred 2280 divákmi rozhodovali P. Hrčka (Ružbarský, D. Hrčka). Strely na bránu 5:2, rohové kopy 4:9.
AS: Buchta - Štyvár, Palša, Krajčovič, M. Seman - Velický, Kubala, Prekop - Pastva (81. Amrich), Baranyai (37. Lietava), Kamenský (90.+ Mičenec). Tréner: L. Hudec
FC: Senecký - Kukol (71. Bochnovič), J. Nečas, P. Farkaš, Štajer - Grajciar, Erik Hrnčár (60. Bubenko), M. Farkaš, Dobiáš (57. Devečka), - Rák, T. Kóňa. Tréner: I. Galád

Aj v druhom „domácom“ stretnutí v Nemšovej bodovali Trenčania v súboji proti nováčikovi ligy naplno, aj keď góly sa zrodili až v zaujímavejšom a oveľa atraktívnejšom druhom polčase. V Nemšovej bol v piatok jarmok a patričnú atmosféru bolo cítiť aj na štadióne, kde sa zišla na trenčianske pomery pozoruhodná divácka návšteva a dobrá kulisa.

Hostia hneď na začiatku pohrozili Rákom, ale brankár Buchta sa nenechal nachytať na hruškách. V 10. min sa prezentoval peknou strelou spoza šestnástky Kóňa, tá však preletela vedľa brány. Tesne pred prestávkou Kamenský bežal s loptou na bránu súpera, ale ani nevystrelil a ani neprihral. To v prvom dejstve bolo všetko to najpodstatnejšie a najdôležitejšie, čo sa udialo na trávniku. Diváci si na svoje rozhodne neprišli, hra bola obojstranne chaotická, s mnohými nepresnosťami a sľubných streleckých príležitosti na otvorenie gólového účtu bolo ako šafranu.

Našťastie, po obrátke to bolo už o niečom inom a najmä Trenčania začali veľmi dôrazne, so snahou nájsť účinný recept na prekabátenie zadákov súpera. V 47. min Lietava prehlavičkoval Seneckého bránu a o dve minúty neskôr zužitkoval pekný Pastvov center na vedúci gól AS dobre hrajúci Kamenský.

S jedlom rastie chuť a druhý úspech mal vzápätí na kopačke Kubala, ale jeho delovka skončila na žrďi. Po hodine hry aktivní Trenčania zaznamenali dóležitý poisťovací gól, keď Kamenský vysunul Lietavu, ten sa tentoraz nemýlil a celú akciu presne zakončil a zvýšil na - 2:0. Taktovku hry mali v týchto chvíľach domáci pevne v rukách a čoraz častejšie sa osmeľovali hostia, najmä vďaka brejkovým protiútokom a štandartným situáciam. To sa im nakoniec aj oplatilo, keď v 81. min Bochnovič umiestnil priamy kop tak precízne, že lopta skončila v bráne výrazne prekvapeného Buchtu. To bola voda na mlyn Nitranov, ktorí patrične zvýšili obrátky, s cieľom pokúsiť sa o vyrovnávajúci gól, hoci v poslednej minúte mohol Kamenský zvýšiť vedenie Trenčanov a stanoviť konečný výsledok. Už v nadstavenom čase sa dopustil školáckej chyby brankár Buchta a hostia v tesnej blízkosti šestnástky mali výhodu zahratia priameho kopu. K jeho exekúcii sa nakoniec odhodlal Rák, hoci pripravený bol aj Bochnovič, ktorý mal záujem o strelecké repete. Strela Ráka však bola dosť nepresná, minula bránu súpera a hneď po tejto akcii rozhodca P. Hrčka radšej ukončil toto - najmä v závere veľmi dramatické meranie síl.

HLASY TRÉNEROV:

I. Galád (Nitra): „Hráčov, ktorí nám vybojovali postup do prvej ligy a hráči, ktorí boli „ťažiskoví“ počas môjho dvojročného pôsobenia pri mužstve nie je jednoduché nahradiť, keď v tomto zápase mán chýbali štyria stabilní hráči z obrany. Oba góly, ktoré sme dostali patria na úroveň okresnej súťaže. Nedokázali sme sa prispôsobiť agresívnej, ale férovej hre súpera, boli sme z toho prekvapení...“

L. Hudec (Trenčín): „Dobre sme vedeli, že Nitra bude pre nás ťažkým súperom, nás poznačil utorkový zápas v Dubnici. Druhý polčas sme išli na vôlové vlastnosti, ktoré ukázali, že boli vynikajúce, hráči dokázali zrýchliť a ukázať aj agresivitu. Vážime si Kamenského formu, ktorí nám „robí“ zápasy a drží nás. Som rád, že sa nám podarilo dostať z 9. miesta, aj keď naša hra nebola atraktívna, čo tak často proklamujem. Vždy sa to ale nedá...“ (kď)

Ostatné výsledky: Artmedia - Dubnica 2:2, Inter - Trnava 1:0. Zápasy Ružomberok - Žilina a B. Bystrica - Púchov sa skončili po redakčnej uzávierke.

PROGRAM 6. KOLA:
Piatok 19. 8. o 18. h Artmedia - Ružomberok, sobota 20. 8. o 18. h Púchov - Trenčín, Nitra - Inter, Dubnica - Trnava, o 20. h Žilina - B. Bystrica.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?