Návštevníkov zaujala aj výstava „História a súčasnosť obce“ a vystúpenia domácich aj cezpoľných folklórnych súborov zo Zliechova, Čavoja, Valaskej Belej, Temeša, Partizánskeho a folklórny súbor Stražov z Ilavy. Slávnostný večer vyvrcholil ľudovou veselicou.
Oslavy svojho výročia zavŕšili na oslavách obce aj ochotníci z divadelného súboru Vápeč, ktorí oslavovali 85 rokov od svojho vzniku. Na oslavách sa predstavili starou porubskou svadbou. Pod vedením režiséra Stana Meliša ju divadelníci nacvičili spolu s ľudovou muzikou a ženským spevokolom. Viac ako 60 účinkujúcich návštevníkom predviedlo porubské kroje, spev a miestne svadobné zvyky.
Divadelný súbor Vápeč, ktorý bol zároveň aj organizátorom osláv, bol ocenený striebornou medailou, ktorú k svojmu 650. výročiu vydala obec Horná Poruba.
Za aktívnu prácu bol ocenený aj Stano Meliš, ktorý je od roku 1970 režisérom divadla Vápeč. Stano Meliš okrem režisérskej taktovky do súboru vniesol nové zábavné prvky. Tak sa zrodili aj „Gazdovia zpod Vápča“ (Stano Meliš a Milan Hudec), ktorí svojím gazdovským humorom rozosmievajú obecenstvo.
Prvou hrou divadla Vápeč bolo predstavenie Strašidlo od Ferka Urbánka v roku 1920. Vtedy ho režíroval farár Burlas. Odvtedy sa v Hornej Porube vystriedalo mnoho hercov a režisérov a odohralo sa veľa hier. Výraznou zmenou v v ochotníctve bol príchod manželov Pučekovcov a neskôr Mareka Dubinu, ktorí svoj život obetovali divadlu a kultúre. Ochotnícke divadlo v Hornej Porube je populárne aj v súčasnosti. Do súboru sa dostali noví mladí členovia a hrajú spolu so staršími hercami. Divadlo Vápeč poznajú v okolitých mestách, ale aj na Morave. Svoje kvality dokázali aj na oslavách obce a so spokojnosťou sa netajil ani starosta Hornej Poruby Milan Staňo.