NOVÉ MESTO NAD VÁHOM. Novomestskí dopravní policajti boli v pondelok večer (2.9.) privolaní k dopravnej nehode na ulici Klčové v Novom Meste nad Váhom.
Podľa doteraz zisteného 59–ročný vodič išiel parkovať do parkovacieho boxu, avšak sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a pri parkovaní poškodil auto stojace vo vedľajšom parkovacom boxe. Na svojom vozidle Škoda Fabia poškodil prednú časť a na zaparkovanom Volkswagene Golf pravú zadnú časť.

Polícia po príchode na miesto vykonala s vodičom dychovú skúšku, ktorá skončila s výsledkom 2,02 promile alkoholu v dychu. Pri dopravnej nehode nedošlo našťastie k zraneniu osôb. Spôsobená škoda bola odhadnutá na tisíc eur.

„Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a umiestnený v cele policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený z prečinu Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. O tom, aký trest dostane, rozhodne súd v najbližších hodinách,“ informovala polícia na sociálnej sieti.