Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Horné Srnie – Trenč. Teplá 1:3 (0:1)
Úvodné stretnutie sezóny začali aktívnejšie domáci hráči, keď sa k bráne hostí dostávali najmä po chybách hosťujúcich hráčov. Paradoxne, boli to však hostia, ktorí sa ujali vedenia, keď sa po štandardnej situácii lopta odrazila od hráča hostí Lacka a tá v 16. minúta skončila v domácej sieti – 0:1. Potom domáci hráči dlho hľadali kľúč na otvorenie obrany hostí, lebo do šancí sa dostávali len sporadicky. A tak do polčasu sa skóre nemenilo. V druhom dejstve začali domáci náporom, ale ani vyložená šanca Ďuríka v 50. minúte na výsledku zatiaľ nič nemenila. Hostia však nepríjemne kontrovali a v 60. minúte po sóle Beňa jeho ideálnu prihrávku zužitkoval Haviar – 0:2. V 75. minúte obrana hostí faulovala v pokutovom území Chlebanu a nariadenú jedenástku premenil J. Šimko – 1:2. Kalich horkosti sa však naplnil v 90. minúte, keď po hrubej chybe domáceho obrancu upravil na konečných 1:3 Martinus. Pred 100 divákmi rozhodoval Petrík. ŽK: Kresánek, Ďuriš – Prno, Frohn.
H. Srnie: Horný – Ďurík, Sekula, P. Šimko, Ďuriš, Blaško, Chlebana, Vydrnák, M. Kebísek (Kresánek), Kubíček, J. Šimko.
Trenč. Teplá: Matejka – Marušinec, Lacko, Rýdzi, Hošták, Beňo, Prno, Frohn, Haviar, Šubert, Bagin (Blaho).
DORAST. Zem. Kostoľany – H. Srnie 6:0 (2:0).
ST. PÁNI: H. Srnie – Malženice 4:2 (2:1). Góly za domácich: Hajdák, Papiernik, Štefánek, M. Lamačka.
Peter Štefánek

Nová Ves n/V – Kľúčové 2:0 (0:0)
Za ideálneho futbalového počasia domáce mužstvo od začiatku zápasu zatlačilo súpera na jeho polovičku, no ale ani niekoľko príležitostí nestačilo v prvom polčase na prekonanie brankára hostí. V druhom polčase ale už premenili štandardné situácie, keď najskôr v 49. minúte dal gól z trestného kopu Zelenák a potom v 69. minúte uzavrel skóre stretnutia hlavou Mikušík po rohovom kope.
Góly: Zelenák, Mikušík. ŽK: L. Vavruš. Rozhodoval Bušo, 150 divákov.
Nová Ves n/V: Režný – Kukučka, Suchý, Kendera, Zelenák, Jančo, Kováč, Masár, Jambor, Matulja, Blaško, striedali Mikušík, Kačina, Hrehor.
Kľúčové: Králik – Gajdošík, P. Vavruš, P. Kiačik, Pa. Kudlík, Papiernik, L. Vavruš, Vykopal, Vydrnák, Pe. Kudlík, Machara, striedali Sabadka, A. Kiačik, Koníček.
DORAST: Hôrka - N. Ves n/V 2:3 (0:1).
Pavol Pristaš

Čachtice – Očkov 3:0 (0:0)
Hostia ako nováčik nastúpili s veľkým elánom, ale pribrzdilo ich zbytočné vylúčenie Rusnáka v 25. minúte po dvoch žltých kartách. Domáci mali niekoľko šancí, avšak nemohli trafiť súperovu bránu. Vykúpením pre nich bol gól po akcii Maderu, ktorý vsietil Čavojský v 75. minúte. V 88. minúte zvýšil na 2:0 Michal Trebatický a v 90.minúte uzavrel skóre zápasu Tomáš Imriška.
ŽK: D. Imriška, Opatovský – K. Gono, Žažo, Rusnák, R. Klčo.
ČK: Rusnák po druhej žltej. Rozhodoval Kyška, 200 divákov.
Čachtice: Zemka – Ďuriš, Balala, Moravčík, T. Imriška, Herák, J. Imriška, M. Trebatický, D. Imriška, Madera, Opatovský, striedali Čavojský, Novotný.
Očkov: Behúl – K. Gono, Burdej, Žažo, P. Augustín, Zámek, Rusnák, Masár, R. Klčo, M. Gono, D. Klčo, striedali Burza, S. Augustín.
DORAST: Čachtice - Omšenie 7:0. Góly: Šimo, Tulis, Kačáni, Vido, Jurda, Selecký, Peterka.
Marián Halák

Dubodiel – Dolná Súča 3:2 (1:1)
V priemernom zápase začali lepšie hostia, ktorí sa ujali gólom Plevu. Domáci vyrovnali v 36. minúte po peknej akcii Knollom. Začiatok druhého polčasu sa niesol v miernej prevahe domácich, ktorí sa v 61. a 67. minúte ujali po góloch Doktora. Hostia znížili v 73. minúte Fábikom. Za predvedený výkon si domáci víťazstvo zaslúžili.
ŽK: 2 – 3. Rozhodoval Burian, 100 divákov.
Dubodiel: L. Petrík – D. Malec, M. Malec, Mikula, V. Malec, T. Petrík, Kúdela, Doktor, R. Hostačný, Knoll, B. Malec, striedali Koreň, Červený, P. Hostačný.
D. Súča: R. Šedivý – Hlávek, Dobo, Kišš, I. Sedláček, Blaško, Kramár, Pleva, Slezák, P. Sedláček, Straka, striedali M. Šedivý, Fábik, Kotrbčík.
DORAST: 1:1 (0:0).
Stanislav Doktor

Soblahov – Dolná Poruba 1:1 (1:1)
Vo vyrovnanom zápase si obe mužstvá vytvorili niekoľko šancí, premenili však na každej strane len po jednej, a tak sa nakoniec v slušnom stretnutí zrodila zaslúžená a spravodlivá remíza.
Góly: I. Halgoš – R. Suchý. S prehľadom rozhodoval Nedveď, 100 divákov.
Vlado Mrázik

Mel.-Lieskové – Selec 1:4 (0:0)
Domáci futbalisti odohrali smolné stretnutie. Zápas bol obojstranne vyrovnaný, záver stretnutia však zvládli lepšie hostia, ktorí aj napriek oslabeniu o jedného hráča v poli dokázali stopercentne využiť a gólmi potrestať chyby domácej obrany. Výsledok je vzhľadom na priebeh zápasu až príliš krutý pre domáce mužstvo.
Gól za domácich: Ondrejička. Stretnutie sledovalo 150 divákov.
(mm)

Ľuborča – Horná Súča 5:0 (1:0)
Po päťročnom pôsobení v nižšej súťaži nastúpili domáci k zápasu s veľkým odhodlaním dokázať, že právom patria do MO. Prvý polčas sa hral bez výraznejších šancí na oboch stranách. Dôležitý moment sa udial v 40. minúte, keď loptu smerujúcu priamo z rohového kopu do brány hosťujúci hráč rukou vyrazil, nasledovalo vylúčenie a pokutový kop, ktorý premenil Vavruš. V druhom polčase v presile o jedného hráča si domáci vytvorili veľké množstvo gólových príležitostí, z ktorých sa gólovo presadili štyrikrát. Najskôr v 52. minúte Belko bombou prestrelil brankára, potom v 73. minúte striedajúci Mutňanský po individuálnej akcii pridal tretí gól. V 76. minúte Belko po vyšachovaní pridal do prázdnej brány štvrtý úspech a skóre uzavrel v 88. minúte výborne hrajúci Mutňanský, keď si položil aj brankára a do prázdnej brány stanovil konečné skóre. Hostia počas celého zápasu len trikrát nebezpečne ohrozili domácu bránu, avšak čestný úspech sa im nepodarilo streliť.
Góly: M. Belko 2, M. Mutňanský 2, P. Vavruš (11 m). ŽK: 0-1, ČK: 0-1. Rozhodoval Oppenberger, 250 divákov. DORAST: 3:1 (1:1).
Marek Koníček

Veľká Hradná – Stará Turá 3:1 (1:1)
Hostia predviedli výborný futbal ešte v jarnej časti minulého ročníka a svoj dobrú formu predviedli i v tomto zápase. Hostia sa ujali vedenia po dobre rozohranej akcii, keď predtým domáci nevyužili výbornú príležitosť. Ešte do prestávky domáci Peter Kováč efektnou hlavičkou vyrovnal. V druhom polčase obe mužstvá pokračovali vo výbornom výkone, no domáci stupňovali svoje tempo a hosťujúca obrana sa mala čo obracať. V 60. minúte strelec mužstva Peter Kováč nepremenil svoj prvý pokutový kop, keď brankár jeho strelu vystihol. O pár minút však svoju chybu napravil a lopta z jeho hlavy presne zakotvila v bráne. V 80. minúte opäť hosťujúca obrana faulovala dotieravých útočníkov a druhý pokutový kop premenil Kurkin, ktorý prišiel z LO Trenčín. Najväčšou posilou bol však bývalý prvoligový hráč Ozety Dukla Trenčín Ľuboš Ježík, ktorý svoj krátky pobyt (momentálne je v zahraničí) využil na to, aby po 21 rokoch, kedy odišiel do TTS Trenčín, pomohol svojím bývalým spoluhráčom a svojím výborným výkonom prispel k víťazstvu domáceho celku.
Góly: P. Kováč 2, Kurkin (11 m) – Abrahám. ŽK: Lúkáč, Horniak. Pred 200 divákmi s prehľadom rozhodoval Pavlovič.