TRENČÍN. Dopravná polícia spolu s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska na vyše 40 priechodoch po celom Slovensku zisťovala, ako vodiči zareagujú na bielu palicu. Robili tak pri príležitosti Svetového dňa bielej palice. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.
Cieľom vzájomnej spolupráce je zvyšovanie bezpečnosti chodcov s bielou palicou. "Ochrana života a zdravia účastníkov cestnej premávky je jednou z úloh Policajného zboru. Mimoriadnu pozornosť venujeme tým najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky, kam bezpochyby patria aj nevidiaci a slabozrakí chodci," povedal Tomáš Vrábel z odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru.

Aktuálny ročník Dňa bielej palice podľa policajtov ocenili aj v zahraničí. Aktivita bola nominovaná na získanie ocenenia Európskej charty bezpečnosti na cestách v kategórii účastníkov so zníženou mobilitou.