Drevorubači na Javorine zistia, že v temných lesoch nie sú sami. Dusná a hrozivá atmosféra hôr ukrýva neznáme tajomstvo, za ktorým sa týči nebezpečenstvo a smrť. Ak sa už teraz bojíte urobiť čo i len malý krôčik v horách na slovensko-mo-ravskom pomedzí, robíte správne. Stelesnené hororové zlo skrývajúce sa v lesoch neďaleko Nového Mesta nad Váhom neveští nič dobré.
A nás môže tešiť, že novomestský autor drsných hororov Ivan Kučera v autorskej spolupráci s ďalším majstrom hororov Honzom Vojtíškom z Českej republiky otvorili vo svojom najnovšom románe Ďáblův hřbet, tajomnú komnatu strachu, odohrávajúcu sa v 13. storočí práve na nám blízkej Javorine.

Desivý román Novomešťana vychádza dokonca za hranicami našej vlasti vo vydavateľstve Golden Dog. A práve jeho zakladateľ a zároveň spisovateľ a prekladateľ hororovej literatúry v jednej osobe Martin Štefko nás zavedie nielen do hrozivých útrob lesov Javoriny, ale aj do sveta hororovej literatúry, v ktorom majú strach a zimomriavky aj tí najotrlejší čitatelia. Vydavateľ Martin Štefko je už roky spätý s týmto desivým žánrom a prúdi v ňom tá správna hororová krv.
Prečo majú ľudia chuť báť sa a túžia po strachu a jeho zachytení aj v tomto smutnom svete súčasnosti?
Strach je emócia ako každá iná. A niekto ju môže vnímať ako emóciu príjemnú, aspoň do určitej miery. Knihy a filmy ponúkajú verziu strachu, ktorá je príjemná, ktorá je bezpečná. To je na nich krásne. Od týchto strachov ľahko utečiete. A nie je krásne iba čítať o strachu, od ktorého je jednoduché utiecť? Tam vonku, v skutočnosti, často čakajú strachy, od ktorých sa utiecť nedá. Knižné strachy sú bezpečné.

Ktoré vekové kategórie čitateľov sa pri čítaní najradšej boja a horory najčastejšie vyhľadávajú?
Čo som zistil, je to veková skupina od dvadsať do štyridsať rokov. A prekvapujúco najmä ženy, pokiaľ môžem posúdiť.