NOVÉ MESTO NAD VÁHOM. V príjemnom areáli sa nachádzajú dve základné zóny. Okrem agilitnej časti s prekážkami a prvkami vhodnými pre hru psíka je v psom parčíku aj voľno-výbehová zóna bez akýchkoľvek prekážok.
Prekážky, ktoré svojimi rozmermi spĺňajú medzinárodné štandardy, umožňujú psíkom prirodzené formy pohybov, ktoré by vykonávali aj vo voľnej prírode. O parku pre psíkov sme sa zhovárali s jeho autorom Jurajom Ferkom, ktorý je zakladateľom, majiteľom, hlavným inštruktorom a riaditeľom výcvikovej školy Doggie.
Ako ste sa dostali k projektovaniu prvého novomestského parku pre psíkov?
Už pred ôsmimi rokmi som „vybehal“ prvý verejný oplotený areál pre psov v bratislavskej Petržalke. Túžili sme niečo také vymyslieť a realizovať. Išiel som sa do zahraničia naučiť, ako majú takéto areály vyzerať a aké majú mať parametre. Postavili sme prvý areál.
A možno som od tohto momentu jediný človek na Slovensku, ktorý v spolupráci s naším architektom Jakubom Hošekom kreslíme a projektujeme areály pre psov. Či už sú to súkromné areály, chovné priestory, alebo práve takéto mestské výbehy v podobe oplotených psích parkov.

Vaše skúsenosti v tomto smere sú už naozaj rozsiahle.
Určite to nie je prvý a ani posledný projekt, na ktorom som týmto spôsobom participoval. Pod našou hlavičkou sme realizovali už deväť takýchto areálov. V najbližšom roku nás čaká ďalších päť. Nové Mesto nad Váhom ma oslovilo. Na základe konzultácií sa mesto rozhodlo u mňa objednať celý projekt.
Spolu s architektom sme to celé nakreslili, navrhli a naprojektovali. Predstavili sme všetky prekážky, potrebne technické parametre, oplotenie, vodu, všetko, čo v areáli parku pre psov je, a následne sa projekt realizoval.
Zhotoviteľom oplotenia a prekážok na základe našich nákresov bolo mesto, ktoré má vlastné technické služby mesta.
Čo ponúka pohyb po skokových či preliezacích prekážkach samotnému psovi?