TRENČÍN. Detské pohotovosti v nemocniciach v Trenčíne i v Dubnici nad Váhom bývajú pravidelne vyťažené, pretože ich využívajú ľudia z okolitých okresov. Poukázali na to nielen niektorí rodičia, ale i Fakultná nemocnica v Trenčíne (FN TN), ktorá obe pohotovostné ambulancie zriaďuje.
V okresoch ako Bánovce nad Bebravou, alebo Púchov podobné ambulancie nie sú už viac ako tri roky, rodičia sú teda nútení so svojimi deťmi za zdravotnou starostlivosťou v prípade núdze vycestovať desiatky kilometrov.

Rezort zdravotníctva avizuje, že hoci nové pohotovosti v týchto okresoch v blízkej budúcnosti nepribudnú, v súčasnosti však plánujú fungovanie pohotovostí pre deti a dorast na Slovensku prehodnotiť.
V článku sa okrem iného dočítate
- Koľko pacientov ošetria v priemere počas služby na detskej pohotovosti v Trenčíne?
- S akými negatívnymi ohlasmi sa Fakultná nemocnica stretla zo strany rodičov?
- Aká je situácia v detskej pohotovosti v Myjave?
- Či v okresoch Bánovce nad Bebravou a Púchov zriadia nové ambulancie?
- Ako plánuje rezort zdravotníctva prehodnotiť fungovanie pohotovostí pre deti a dorast?
- Od čoho závisí počet pacientov v čakárňach detských pohotovostí?
Obe prevádzky bývajú vyťažené
Ambulantnú pohotovostnú službu pre deti a dorast v Trenčíne, Dubnici nad Váhom a v Novom Mesta nad Váhom prevádzkuje Fakultná nemocnica v Trenčíne. Martina Holecová, hovorkyňa FN TN upozornila, že dve z týchto pohotovostí bývajú často vyťažené.
„Určite by sme uvítali personálne posilnenie, čo však aktuálne v dobe dlhodobého globálneho nedostatku zdravotníckeho personálu môže znamenať problém,“ uviedla.