
Historickým leitmotívom tohtoročných slávností boli vojnové roky vojvodu Stibora, najznámejšieho hradného pána Beckova.
Na lúkach pod hradbami, ako každoročne, vyrástla stredoveká pevnosť, utáborili sa tu skupiny „husitov či príslušníkov uhorského vojska“ s arzenálom dobových zbraní a výbavy. Hodnoverné imitácie dobových zbraní, železných obrnení a kostýmov účastníkov, takmer reálne scény šermiarskych súbojov muža proti mužovi, zvýrazňovali krutosť vtedajších vojnových udalostí. Akcia bola pre divákov nielen atraktívna, ale i poučná, ak sa započúvali do sprievodného konferansu, ktorý okomentoval priebeh útoku i historické medzníky v období panovania vojvodu Stibora. O interesantné divadlo sa postalo takmer 170 rytierov, šermiarov, ktorí sa zgrupovali z 12-tich skupín historického šermu zo Slovenska, Čiech a Moravy. Lákavým bolo aj nočné obliehanie hradu, na ktoré podľa jedného z organizátorov akcie Jaroslava Majetku zo združenia Hradu Beckov Bludni rytieri prišlo aj viac ľudí ako na denné predstavenie.
Mix histórie a súčasnosti ponúkalo aj pohradie a celý sprievodný program slávností. Na jarmoku prevládala ponuka ľudovoumeleckých výrobkov, ale našli ste tu i stánok s ponukou modernej PC techniky. Členovia folklórnej skupiny z Liptova z Komjatovej, ktorí na jarmokoch po Slovensku približujú tradičné remeslá, pred zrakmi zvedavých divákov predviedli kedysi bežné činnosti slovenského vidieka - brúsenie kosy, vyrezávanie drevených predmetov, či tkanie na tkacích stavoch. Tkáčka Žofia Plešková sa posťažovala, že kvôli premenlivému daždivému počasiu sa neprezliekli ani do krojov, ako to tradične robia.
Areál pri pódiu zastrešil obrovský stan, ktorý poskytol dostatočnú ochranu pred takmer celodenným dažďom pre poslucháčov hudobnej produkcie alebo konzumentom ponuky občerstvenia. Na slávnostiach sa prezentovali aj sokoliari, drobnochovatelia, konala sa výstava fotografií cestovateľa Petra Ondrejoviča alias Becka a nočné premietanie v parku.