Streda, 18. máj, 2022 | Meniny má Viola

Vojnový stav ohrozuje samotnú existenciu športu. Vedenie SZĽH škodí Extralige, odmieta trendy zo špičkových európskych líg

Rozhovor s predsedom predstavenstva Dukly Trenčín Milošom Radosom.

Miloš RadosaMiloš Radosa (Zdroj: ARCHÍV M.R.)

Skončila sa základná časť Tipos Extraligy, ako hodnotíte výsledky HK Dukla Trenčín?

Ak mám byť úprimný, mňa trápia v súčasnosti prioritne iné veci. V decembri v rozhovore som písal, že si želám aby nevznikla vojna, už vtedy som mal zlý pocit. Žiaľ, toto želanie sa nenaplnilo a som z toho veľmi smutný.

My tu riešime play off a ja mám úprimné obavy, či vôbec odštartuje budúca sezóna, už štvrtá veľmi problematická.

Nárast energetických nákladov a nedostatok energetických zdrojov môže viesť k takému stavu, že pre našu krajinu zimné štadióny, plavárne a ostatné energeticky náročné športoviská nebudú vôbec predmetom záujmu spoločnosti. Mňa rozčuľuje naivita ľudí.

SkryťVypnúť reklamu
Napísali sme Priestor pred bránkoviskom prirovnal k Švajčiarsku, rohy k Uzbekistanu. Ukazujem chlapcom, ako hrať v Švajčiarsku, pousmial sa Duda Čítajte 

Ľudia tu vymývaju mozgy nejakou slovanskou spolupatričnosťou. Teraz ju vidíme v reálnom živote, tých mierumilovných Rusov. Psychopati si tu naháňajú svoje ego a bezbranní ľudia trpia. My sme ako klub pomohli zatiaľ trom rodinám existovať v pokoji, ich deťom trénovať.

Moja rodina pomáha aj iným rodinám. Ja som zobral starých rodičov jednej z týchto rodín ku mne domov. Tie príbehy utečencov je veľmi ťažké počúvať. Naša pomoc je kvapka v mori, proti tomu, čo Ukrajinci potrebujú.

Súboj USA a Ruska sa odohráva v Európe. Počúvať ruských psychopatov o ,,vojenskej akcii,, je smutné. V roku 1968 to bolo ,,bratská pomoc“. Mal som päť rokov, celé sídlisko Sihoť aj okolie zimného štadióna boli obkľúčené ruskými tankami. Dnes je to zatiaľ ,,vojenská operácia“. Žiaľ, ľudia sú nepoučiteľní. Nie som slepým podporovateľom USA, ale faktom je, že agresor je jasný a nekompromisný. Obdivujem prezidenta Zelenského. Hovoril som s viacerými Ukrajincami, že najprv ho vnímali len povrchne ako komika. Dnes je symbolom Ukrajiny a celá krajina ide za ním.

SkryťVypnúť reklamu
Napísali sme S Paukovčekom sme už v novej sezóne nepočítali, hovorí otvorene Radivojevič Čítajte 

Ale predsa len poďme späť k Dukle. Nedávno ste vymenili trénera Tera Lehterä a na lavičku sa vrátil Branko Radivojevič. Aké sú výhliadky klubu smerom k play off?

Pozrite sa, skúsim byť objektívny. Musím jeho pozíciu porovnávať s pozíciou Jána Pardavého. Parďo je môj dobrý priateľ a predsa len sme pristúpili k jeho výmene. Pritom v tom čase sme boli na siedmom mieste.

S Terom Lehteräm sme sa čo sa týka výsledkov neposunuli k lepšiemu, boli sme na deviatej priečke.

Nikto z nás nie je spokojný s takou pozíciou. A to som presvedčený, že najmä príchodom Samsona Mahboda sme posilnili našu pozíciu. Tréner Lehterä určite priniesol do nášho tímu niektoré nové herné prvky, jeho asistenti Peter Frühauf aj Vilo Čacho si odniesli pozitívne veci z tejto spolupráce. Na druhej strane sme podcenili fakt, že zahraničný tréner väčšinou prichádza z cudzieho prostredia s malou znalosťou hráčov v našej lige.

SkryťVypnúť reklamu

Mali sme trošku očakávanie, že svojimi kontaktami prinesie aj určité návrhy hráčov pre posilnenie kádra v priebehu februára, čo sa žiaľ neudialo. Neposlednou prekážkou bola aj menšia ochota v nasadzovaní mladších hráčov, napríklad Jakub Chromiak mohol nastupovať už skôr.

Od začiatku, keď som nastúpil do funkcie presadzujem výrazný priestor pre mladých hráčov, ale na druhej strane musia si svoju pozíciu zaslúžiť. Cítili sme už aj v tíme nižšiu motiváciu. Niektorí fanúšikovia nám vyčítali, že už sme zabalili túto sezónu a nevidím žiadnu logiku v takomto názore.

Sezóna sa končí cez play off a sponzorské plnenie niektorých sponzorov je viazané na postup do play off. Aj touto zmenou sme chceli reštartovať tím a jeho výkonnosť. Máme eminentný záujem pokračovať v play off čo najúspešnejšie. Chceme víťaziť, mali sme aj s hráčmi tvrdý pohovor aj s vysvetlením, čo je pre nás prioritné a to sú víťazstvá, nie ich individuálne štatistiky. Túto sezónu strieľame extrémne málo gólov, ,,prešustrovali“ sme niekoľko zápasov krátkodobými výpadkami. Play off je úplne nová súťaž a my sa chceme do neho cez kvalifikáciu s Banskou Bystricou dostať a byť úspešní.

Blíži sa kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja (18. marca). Bežní fanúšikovia sa v tom ťažšie orientujú, aká je vaša pozícia?

Priznám sa zo spolupráce s vedúcimi predstaviteľmi hokejového zväzu, najmä čo sa týka Extraligy som sklamaný. Aj samotný termín kongresu 18. marca naplánovali účelovo počas play off dvoch najvyšších súťaží. Väčšina klubov Extraligy bola proti. Žiaľ, ako často ani teraz nebol záujem o ústretovosť zo strany SZĽH. Ja tuším prečo tak trvali na tom, nechám si to zatiaľ pre seba. Ani vo sne som netušil koľko politiky a záujmov je v hokejovom hnutí, unavuje ma to.

Mňa hlavne napĺňa práca v klube. Väčšina extraligových klubov (osem z dvanástich) sme reálne v opozícii súčasnému vedeniu SZĽH, pričom my reálne od nich nič zásadne nechceme. Nechceme od nich žiadne peniaze. Zásadnejšia pandemická podpora klubov v minulej sezóne nebola podporou SZĽH, ale podporou štátu, čo sa často účelovo dezinterpretuje ako pomoc klubom.

V tejto sezóne žiaľ už žiadna podpora doteraz neprišla ani od štátu. Chceme len, aby nás nechali na pokoji, my si chceme vo vlastnej réžii zabezpečovať marketingové aktivity. Prax posledných rokov ukázala, že sme v tejto oblasti omnoho úspešnejší ako SZĽH a na druhej strane ako samostatné obchodné spoločnosti si logicky chceme tieto kompetencie zachovať.

Pripadá mi absurdné, aby niekto cudzí chcel finančne ovplyvňovať cudziu obchodnú spoločnosť, to sa deje zo strany vedenia SZĽH. Viď televízne práva a naša zmluva s RTVS, štvornásobne výhodnejšia, ako nám vyrokovali experti zo zväzu.

Očakával som, že nás pochváli vedenie SZĽH, žiaľ nestalo sa doteraz. SZĽH podpísal zmluvu s komerčnou televíziou aj pre reprezentáciu. Opäť chceme byť svetovým unikátom. Všetky vyspelé krajiny reprezentáciu prepájajú zásadne s verejnoprávnou televíziou. RTVS nebolo ani oslovené pre prípadne pokračovanie súčasnej spolupráce.

Aj generálny riaditeľ Markízy pán Settele veľmi kriticky hodnotil správanie vedenia SZĽH. Nazval ich výber televízneho partnera ,,pod stolom“. Vyrušujú ma kauzy súvisiace s netransparentnosťou SZĽH, návštevy NAKA a iných kontrolných úradov na zväze.

Na hokejkovú aféru mám jasný názor. Tie sa nakúpili s ,,množstevnou prirážkou“, ďalší unikát v našom hnutí. Ten rozdiel činil zhruba 0,8 milióna eur a mohol byť použitý na lepšie účely. Vedenie SZĽH to nazvalo systémovým pochybením. Najbližšie obdobie ukáže, či to bolo systémové pochybenie alebo trestný čin manipulácie vo verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.

Ja som pracoval vo vedúcej pozícii v nadnárodnej korporátnej firme. Ak by špičkoví manažéri pri takýchto prešľapoch nevyvodili dôsledky samy k sebe, platil režim takzvaného hodinového opustenia pracoviska.

V podmienkach slovenského hokeja všetky prešľapy bagatelizujeme. Ja chápem, že Miro Šatan je v očiach mnohých Slovákov modla, ale žiaľ je hlavou zväzu a plne zodpovedá za činnosť tejto spoločnosti.

V neposlednom rade si často pripadám na stretnutiach s vedením SZĽH, ako na scientologistickom kongrese. Výrazy typu, vy tomu nerozumiete, vy tomu zle chápete, oni vedia, že nemajú pravdu, ma unavujú. Mám za sebou viac ako 30 rokov v medzinárodnom biznise a to bola veľká škola života. Rád by som uveril, že len neskúsenosť prepojená s absolútnou neznalosťou klubového života a jeho potrieb vytvárajú logicky vzájomné neporozumenie medzi nami a vedením SZĽH.

Uvediem konkrétny príklad. SZĽH vlani vyšiel s vízou slovenského hokeja na desať rokov. Priznám sa, takéto materiály som s úsmevom pripravoval aj v korporáte, tam sa robia ešte dlhodobejšie vízie. Vedel som, že čokoľvek tam vložím nikto to o 10-15 rokov nebude ani analyzovať. V tejto vízii je cieľ myslím dostať sa do TOP 6 svetového hokeja. Dávam si otázku čo je vlastne TOP 6. Keď vezmeme tretie miesto na olympiáde v Pekingu a porovnám ho so štvrtým miestom vo Vancouveri, je to neporovnateľné.

Získali sme medailu na turnaji výberov európskych líg, ukázali sme aj KHL, že naša Extraliga nie je takou rybníkovou ligou ako ju niektorí neprajníci nazývajú. Ale na druhej strane musíme si uvedomiť, že tímy ako USA, Kanada, Švédsko, Rusko, Fínsko by boli schopné vystavať po dva až tri tímy z hráčov NHL a boli by určite lídrami tohto turnaja. A ďalší konkurenti pre TOP 6 sú už tu ako Švajčiarsko, Nemecko napríklad, takže veľmi náročná vízia.

Počúvame, že sa iskrí vo vzťahoch medzi klubmi. Aký máte na to názor?

Áno, iskrí sa. Ja voči klubom samotným nič nemám. Vyplýva to zo správania sa niektorých vedúcich funkcionárov v týchto kluboch. Nedávno sme v Trenčíne oslavovali 30 rokov od federálneho titulu. Bavili sme sa o našich problémoch v Extralige. Bývalý šéf Dukly Ivan Piovarči mi povedal, že za ich časov stačilo si podať ruky medzi šéfmi klubov a dohoda platila, to bolo ešte v Československu.

Moja skúsenosť zo súčasnosti, pre niektorých ľudí ani písomné dohody neznamenajú nič. Musím sa ohradiť proti manipulatívnym a zavádzajúcim mediálnym výstupom a vo viacerých prípadoch totálnym popieraním vlastných názorov počas rokovaní najmä pána Mráza, pána Hrubého a taktiež niektorých členov vedenia SZĽH.

Očakával som férovu, nekonfliktnú kampaň, v ktorej zúčastneným pôjde o rozvoj slovenského hokeja. Žiaľ, nestalo sa. Očakával som volebný program kandidátov. K dnešnému dňu som taký obdržal len od Ľ. Jurínyiho, M.Šatan argumentuje dlhodobou víziou slovenského hokeja, ktorú predstavili ešte vlani, nič viac.

Musím sa povenovať pánovi Mrázovi a jeho rozhovoru v sport.aktuality.sk, v ktorom okydal kluby, ktoré nie sú názorovo prepojené s ním.

„Dušan Mráz: Ak vznikne nová liga, Zvolen, Slovan a Košice v nej nebudú.“ Zaujímavý headline ku ktorému môžem dodať nasledovné: V minulom roku počas diskusií, myslím vo februári, pán Mráz bol najmilitantnejším kritikom prístupu Slovana a pána Hrubého k Extralige. Navrhoval nekompromisné riešenia proti Slovanu a rok sa s rokom zbehol a pán Mráz sa silne názorovo prepojil so zástupcami Slovana Bratislava.

Napadlo mi, že či sa niečo neplánuje budovať. Len mi zostáva veriť, že to nebude niečo podobné ako predražený zimný štadión v Lipovskom Hrádku, kde on osobne participoval.

V prípade, že budem zvolený do výkonného výboru SZĽH, určite téma budovania infraštruktúry bude jednou z mojich dominantných tém vrátane prešetrenia projektu Liptovský Hrádok a nedopustím, aby členovia orgánov SZĽH zároveň ovplyvňovali realizáciu investičných projektov cez firmy, v ktorých sú spolumajiteľmi.

Čo sa týka Košíc, tie v minulej sezóne taktiež avizovali vyhrážky SZĽH, že odstúpia z Extraligy ak neobdržia dotácie. S veľkou nevôľou a kritikou prijali informáciu od prezidenta Šatana, že v tom prípade budú musieť začať od druhej ligy. Pán Lang bol jedným z iniciátorov zásadných zmien v rámci SZĽH takto pred rokom a autonómnosti Extraligy v tom čase, a samozrejme kritikom prístupu vedenia Slovana Bratislava, a taktiež zmenil rétoriku.

Čo si mám o tom všetkom myslieť. V SZĽH v rámci ,,reorganizácie„ pán Kohút zaviedol nesystémovu podporu niektorých klubov. Súčasné vedenie v tom pokračuje. Prepojenie súčasného vedenia na SZĽH na pána Kohúta je evidentné, aj keď záhadne pár dní pred kongresom počúvame zo strany vedenia SZĽH kritiku na pána Kohúta.

To si fakt myslia, že sme v kluboch takí naivní. Malé kluby za pár tisíc eur podpory sa cítia zaviazané vedeniu SZĽH, to isté platí o mládežníckych organizáciach. Hlavne preto trváme na anonymnom lístkovom procese volieb, čo taktiež súčasné vedenie odmieta. Dušan Mráz: ,, V tejto situácií podľa mňa nie je dôstojné, aby bol nejaký protikandidát“.

Podľa mňa nie je dôstojné, aby v dnešnej dobe zastupoval slovenský hokej človek s takýmito názormi. Od roku 1989 ubehlo veľa rokov. Prebehlo niekoľko demokratických volieb. Princíp demokratických volieb je elementárnou podmienkou fungovania akejkoľvek celospoločenskej organizácie. SZĽH nie je súkromná spoločnosť, ale servisnou organizáciou hokejového hnutia.

Pán Mráz účelovo spomína súkromnú súťaž, o ktorej prebehla v rámci klubov debata naposledy cez leto minulého roka a ku ktorej sa pred rokom hlásil, za predpokladu zotrvania pod strechou SZĽH. Asi nemá zásadné argumenty, ktoré by pošpinili ľudí na opačnej strane barikády.

Dušan Mráz k prípadnému neúspechu M.Šatana: ,,Neverím tomu, lebo dúfam, že v kluboch prevládne zdravý rozum. Ale ak by malo prísť k radikálnej zmene, tak by som skončil v hokeji. Už nemám síl aby som s niekým bojoval“.

Opäť sa prejavil pán demokrat, zdravý rozum je ten, ktorý zdieľa názory pána Mráza. Ak skončí pán Mráz v hokeji, som presvedčený, že predstavitelia väčšiny Extraligových klubov sa veľmi potešia. Myslím si, že to tak cíti, aj preto sa nezúčastňuje zasadnutí APHK.

Koniec koncov posledné roky pravidelne rozpráva o odchode do hokejového dôchodku, ale realita je taká že aj teraz sa budem uchádzať o členstvo vo výkonnom výbore SZĽH.

Pán Mráz taktiež kritizoval niektoré kluby za podmienky na jednotlivých štadiónoch, že vraj dostáva najhoršie miesto počas zápasov. Čo k tomu dodať ? Však on je mám pocit jeden z najstarších mohykánov v hokejovom hnutí, ktorý ovplyvňoval rozvoj infraštruktúry v rámci hokeja a ktorého záhadne a výnimočne nepohltilo cunami pri palácovej revolúcii na SZĽH.

Inak zaujímavé je, že vtedy bolo potrebné meniť vedenie SZĽH po takom výraznom úspechu na MS 2012, dnes tí istí ľudia tvrdia opak. Mimochodom, ani vo Zvolene hostia nemajú ideálne miesta. Naposledy tam vulgárne po mne pokrikoval nejaký ,,geriatrický psychopat“ po zápase. Vzhľadom k jeho veku som ani nemohol adekvátne zareagovať.

Musím sa taktiež tvrdo ohradiť voči medializovaným vyjadreniam Mira Šatana ohľadom ich potenciálu ohľadne marketingu v relácii ,,Pod lampou“ u ortodoxného Slovanistu pána Hríba, ktorý je jedným z ,,garantov“ dodržiavania zákonnosti počas pandémie, keď organizoval ,,párty“ politikov v jeho reštaurácii aj napriek zákazu.

Miro Šatan prišiel na stretnutie s klubmi Extraligy s klamstvom, kde prezentoval dohodu s naším najväčším marketingovým partnerom, ktorá neexistovala a ich vedenie bolo túto informáciu dementovať priamo na stretnutí zástupcov APHK. Máme k dispozícií aj písomné vyhlásenie tohto partnera. Ponúkal nám nič viac len to čo my máme zazmluvnené vo vlastnej réžii. Stále túžia po ovládaní našich marketingových peňazí a okrem deštruktívnej komunikácie na našich sponzorov sme nič nové nezaznamenali. Či vlastne áno, štvornásobne horšiu zmluvu pre televíziu, ako sme si my vyrokovali.

Viaceré kluby vás navrhli do Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja. Ako sa k tomu staviate?

Väčšina klubov ma navrhla po pár mesiacoch do predstavenstva APHK, ich dôveru si vážim. Od začiatku som zaregistroval názory, že takzvané tradičné kluby by mali mať viac právomocí, aj Dukla Trenčín je určite tým tradičným klubom, ak nie najtradičnejším z pohľadu prínosu k reprezentácii, z pohľadu zastúpenia v svetovom hokeji.

Keď sa vo svete bavíte o slovenskom hokeji, padajú tam hlavne mená trenčianskych odchovancov a nežiadam za to tridsať percent marketingových peňazí, ako predstavitelia Slovana. Na rokovaní so Slovanom som sa snažil pánovi Hrubému vysvetliť, že hokejový biznis nie je ako štandardný. Pri hokeji, keď rastieš na úkor menších sa dostaneš do situácie, že zrazu nebudeš mať s kým hrať.

Ten proces prebehol aj v NHL, aj tam je historická ,,Big Six“ ale pochopili, že ak nebudú porovnateľné podmienky v kluboch, marketingová hodnota súťaže klesne. Odmietol som takúto hru. Vidím za tým len záujem o rozoštvanie.

Slovenská Extraliga vznikla na princípoch solidárnosti a na tých budem trvať. Slovan argumentuje, že má najviac fanúšikov, no bodaj by nemal , však Bratislava je hlavné mesto a má k dispozícii arénu, na ktorú sa poskladali daňoví poplatníci z celého Slovenska. Ak majú na mysli facebook followerov, tak to mi pripáda smiešne. Tie počty vznikli počas ich účasti v KHL. Raz som na facebooku zaregistroval výstižný kreslený vtip, kde v pohrebnej sále sedeli dvaja ľudia počas obradu a pred nimi bola rakva s nebožtíkom. Bola tam poznámka, že na facebooku mal 4000 priateľov.

Absolvoval som stretnutia s mnohými klubmi aj vo veľmi malých kluboch. Však väčšina týchto klubov vie presne, čo majú robiť, ako majú robiť. Obdivujem ich prácu aj na úkor voľného času. Pre mňa sú aj oni zlatí chlapci.

Garantujem všetkým zainteresovaným, že v prípade personálnych zmien v SZĽH dôjde k dramatickému obratu zástupcov Slovana od veľkého podporovateľa SZĽH, ku odporcovi SZĽH. Vyplýva to z jasnej podpory vedenia SZĽH v prospech Slovana. Keby bola vôľa zo strany zväzu cesta by sa rýchlo našla. Verím, že k zmene dôjde a delegáti podporia zmenu. Keď som sledoval tlačovú konferenciu M. Šatana a ľudí, ktorí stáli za ním mal som pocit s malými výnimkami, že sa ide voliť Bratislavský hokejový zväz.

Nové vedenie určite nepodporí ,,unikátnu“ pozíciu jednoho klubu na úkor ostatných. Stretol som sa s vedením niektorých európských líg a doslova im bolo smiešne, čo sme na Slovensku schopní akceptovať. Hríb tvrdil v relácii Pod lampou, že mali by sme sa učiť od ostatných vyspelých líg. Keby to malo byť pravdou, všetky problémy Extraligy by boli okamžite vyriešené.

Chcem zásadnú zmenu v slovenskom hokejovom hnutí. Situácia, aby menšie kluby, mládežnícké kluby boli vazalom súčasného vedenia je absurdná a neakceptovateľná. Nedávny prípad Spišskej Novej Vsi a odobratia šampionátu tomuto mestu je mementom pre hokejové hnutie. Systém ,,Dostaneš peniaze, ale budeš lojálny voči vedeniu SZĽH“ sa tu systematicky budoval po ,,revolúcii“ na SZĽH v roku 2015. Bez angažovanosti v rámci celej ligy to nepôjde.

Najčítanejšie na My Trenčín

Inzercia - Tlačové správy

 1. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 2. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 3. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 4. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 5. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 6. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov
 7. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť?
 8. Princípy ostávajú, nástroje sa menia
 1. Potrebujete tichú kosačku? Vsaďte na aku verziu!
 2. Čo by ste mali vedieť o ročnom vyúčtovaní spotreby tepla a vody?
 3. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 4. McDonald´s Cup pozná víťazný tím z Košického kraja
 5. Hypoglykémia – nebezpečná komplikácia cukrovky
 6. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 7. Bojovník Jiří Procházka sa stal novou tvárou XTB
 8. Hľadáte kvalitné diamantové šperky? Kúpite ich na Ardiama.sk
 1. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 13 232
 2. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 6 864
 3. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 5 264
 4. 5 najčastejších chýb pri zateplení fasády: zabráňte im 3 098
 5. Jazdecký areál v lete 2022 ožije akciami 2 035
 6. Doplaťte tisíce. Ako bojovať s podrazmi developerov? 2 013
 7. Príliš veľa vitamínov škodí zdraviu, majte ich pod kontrolou 1 390
 8. Manuál k výsadbe priesad 1 202

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Do NATO
 2. Štefan Vidlár: Pre pani Remišovú
 3. Miloš Svrček: Situácia na Ukrajine ovplyvní aj budúcu výstavbu diaľnice cez Zemplín
 4. Tomáš Vodvářka: Manželské toccaty a fugy - manželství snižuje riziko demence
 5. Irena Šimuneková: Túlačky Kremnicou a okolím – mesto a mestský hrad
 6. Jozef Sitko: Tentoraz ani slovo o politike ... (0d 01:00 hod. je článok tech. cenzúrovaný)
 7. Ján Marton: Ultradementná organizácia rezortu poľnohospodárstva bez poľnohospodárov.
 8. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCIV - Zámok Žerotinských, Valašské Meziříčí /CZ/
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 23 040
 2. Miroslav Kocúr: Pápež sa pomýlil 7 273
 3. Jana Melišová: Skutočná cena za vojnu 7 256
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 7 201
 5. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 6 784
 6. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 4 661
 7. EQUUS: Prvý 6-kolesový lesný traktor EQUUS. Čo všetko dokáže? 3 690
 8. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 2 889
 1. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 3. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 4. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 5. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 6. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 36. - Arktída - Dva roky v ľade Expedície Jeannette (1879 – 1881)
 8. Jiří Ščobák: Odporúča sa zobrať dnes hypotéku? Ako myslia a čo robia banky na Slovensku?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

PR článok


1 h

Trenčianska radnica poskytne v rámci svojho grantového programu v tomto roku na dotácie v sociálnej a zdravotnej oblasti takmer 35.000 eur.


TASR 3 h

V utorok 17. mája sa v prievidzskej športovej hale zišlo osem firiem, ktoré bojovali v regionálnom kole Ligy zamestnancov.


a 1 ďalší 6 h
Výsatba cibuľovín v Bánovciach nad Bebravou.

Verejné priestranstvá v Bánovciach nad Bebravou zakvitnú v lete novými kvetmi. V rôznych lokalitách mesta vysadili ľalie, letničky i muškáty, informovala samospráva.


TASR 20 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Firma poukazuje na nárast cien kľúčových stavebných materiálov až o niekoľko sto percent.


(JÁ) 17. máj

Cesta je obojsmerne uzavretá.


a 1 ďalší 4 h

Po škole sa šíril štipľavý zápach.


TASR 20 h

Vedenie školy nedodržiavalo viaceré všeobecne záväzné právne a interné predpisy.


22 h

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Do NATO
 2. Štefan Vidlár: Pre pani Remišovú
 3. Miloš Svrček: Situácia na Ukrajine ovplyvní aj budúcu výstavbu diaľnice cez Zemplín
 4. Tomáš Vodvářka: Manželské toccaty a fugy - manželství snižuje riziko demence
 5. Irena Šimuneková: Túlačky Kremnicou a okolím – mesto a mestský hrad
 6. Jozef Sitko: Tentoraz ani slovo o politike ... (0d 01:00 hod. je článok tech. cenzúrovaný)
 7. Ján Marton: Ultradementná organizácia rezortu poľnohospodárstva bez poľnohospodárov.
 8. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCIV - Zámok Žerotinských, Valašské Meziříčí /CZ/
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 23 040
 2. Miroslav Kocúr: Pápež sa pomýlil 7 273
 3. Jana Melišová: Skutočná cena za vojnu 7 256
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 7 201
 5. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 6 784
 6. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 4 661
 7. EQUUS: Prvý 6-kolesový lesný traktor EQUUS. Čo všetko dokáže? 3 690
 8. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 2 889
 1. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 3. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 4. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 5. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 6. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 36. - Arktída - Dva roky v ľade Expedície Jeannette (1879 – 1881)
 8. Jiří Ščobák: Odporúča sa zobrať dnes hypotéku? Ako myslia a čo robia banky na Slovensku?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu