Na začiatku roka vyhlásila krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región anketu o Trenčianskom kraji. V prieskume Srdcu najbližší obsadili najvyššiu priečku práve Trenčianske Teplice a vydobyli si tak titul najobľúbenejšej destinácie v regióne. V júli kúpeľné mesto pre zmenu potešila prestížna nominácia v rámci ocenení CE ZA AR 2021 (Cena za architektúru), ktoré vyhlasuje Slovenská komora architektov. Trenčianske Teplice tak budú mať v celoslovenskej súťaži svoje horúce želiezko v ohni – Likerku Trenčianske Teplice.

S rekonštrukciou prišiel aj nový koncept
„Od začiatku sme sa snažili, aby projekt našej vlastnej destilérky citlivo zohľadňoval hodnotu architektúry, tradícií a lokality. Nesmierne si vážime, že naše úsilie ocenili aj odborníci,“ povedali majitelia Likerky, Pavol Sirotný a Michal Hajský, ktorí pri návrhu a realizácii projektu spolupracovali s ateliérmi Juraj Hubinský atelier a Kuklica Smerek architekti. Rekonštrukcia dala nový život bývalému meštiackemu domu z 20. rokov minulého storočia a oživila mestskú zástavbu na rozhraní pešej zóny a parku. Okrem kvalitnej architektúry však priniesla aj nový gastronomický koncept, keďže prepája aperitiv bar s kaviarňou a vlastnou destilérkou, v ktorej sa vyrábajú lokálne remeselné destiláty.

Degustovali aj tanečníci z Lúčnice
Keďže Likerka leží pri parku, v ktorom sa koncom leta odohráva umelecký festival ART IN PARK, a rovnako sa nachádza len na skok od Kursalonu, ktorý hostí všetky podujatia festivalu Hudobné leto, je ideálnym miestom, kde sa stretáva kultúra a svet gastronomických zážitkov. Už počas leta tu mali návštevníci i hostia kultúrnych podujatí možnosť degustovať lokálne spirity – gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer. „Koštovku“ si nenechali ujsť ani tanečníci z Lúčnice, ktorých famózne vystúpene slávnostne uzatvorilo jubilejný ročník festivalu.
Návšteva folkloristov v Likerke bola pritom viac než symbolická. Tušili by ste, že obal ginu TOISON v sebe tiež ukrýva folklórny prvok? Fľašu v tvare pastierskeho zvonca totiž pokrýva motív ovčieho rúna, keďže podľa legendy objavil liečivé pramene pastier, ktorý hľadal zatúlanú ovečku.
