Štvrtok, 14. december, 2017 | Meniny má Branislava, Bronislava

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Čachtice – Horná Súča 3:0 (2:0)
Domáci nastúpili na existenčný zápas dosť nervózne, čo sa prejavilo už v 2. minúte nepremenenou jedenástkou. V ďalšom priebehu prvého polčasu vsietili najskôr vytúžený gól Herákom a po ďalších šanciach zvýšili v 44. minúte po dorážke Jozefa Imrišku na rozdiel dvoch gólov. V 52. minúte na 3:0 upravil Roman Opatovský. Vo zvyšnom čase mali domáci ešte niekoľko dobrých šancí, ale skóre sa už nemenilo. Rozhodoval Jančo, 200 divákov.
Marián Halák

Trenč. Teplice – Mel.-Lieskové 1:4 (0:1)
Góly: vlastný - Horňák a Vendžúr po 2. Pred 150 divákmi rozhodoval Vl. Mrázik.(rm)

Nová Ves n/V – Dolná Poruba 2:1 (0:0)
Mužstvá nastúpili za pravého letného počasia do zápasu, o ktorom sa hovorí, že už o nič nejde. A tomu zodpovedal aj priebeh prvého polčasu, keď obidvoch brankárov ohrozilo len niekoľko striel z diaľky. V druhom polčase sa s príchodom striedajúcich hráčov zrýchlila hra a po pekných akciách mohli diváci zatlieskať trom gólom.
Góly: Matulja, Gábor – Dorička. ŽK: Matulja – J. Suchý. Rozhodoval Majcher, 150 divákov.
Pavol Pristaš

Dolná Súča – Soblahov 1:4 (0:0)
Dolnosúčanskí chlapci sa chceli so súťažou a aj so svojimi vernými fanúšikmi rozlúčiť víťazstvom, čo sa im však nepodarilo. V prvom polčase si vypracovali niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale hosťujúci brankár všetky zneškodnil. Druhý polčas začali lepšie hostia a v 61. minúte sa Huszlicskom ujali vedenia 1:0. Šance sa striedali na obidvoch stranách, ale premieňali ich len hostia. Najprv v 71. minúte Halgoš a v 82. minúte Rehák. V 84. minúte z priameho kopu ďalekonosnou strelou znížil Pleva na 1:3. Posledné slovo však patrilo opäť hosťom a v 88. minúte stanovil konečné skóre Halgoš. V slušnom zápase bez žltých kariet rozhodoval pred 150 divákmi Rožník.
Jaroslav Šedivý

Veľká Hradná – Horné Srnie 4:2 (3:1)
Obe mužstvá mali už zabezpečenú účasť v majstrovstvách oblasti aj v nasledujúcom ročníku, preto sa čakal otvorený zápas, čo sa nakoniec i potvrdilo. Domáci si vytvorili dostatočný náskok a hostia začali kontrovať. V bráne domácich však stál spoľahlivý Igor Ježík, ktorý bol najlepším hráčom domácich a útočníkom hostí chytil najmenej štyri gólové príležitosti. Jeho kolega na druhej strane tiež podržal svoje mužstvo, najmä v prvom polčase. V domácom mužstve boli strelcami gólov bratia Kováčovci (Peter dva, Karol jeden), ku ktorým sa pridal ich menovec Michal. Za hostí zaznamenali po góle J. Šimko a Chlebana.
ŽK: Berec, K. Kováč – P. Šimko, Kubíček. Pred 110 divákmi rozhodoval Špaček.
ŽIACI: V. Hradná -Neporadza 2:5.
František Kováč

Selec – Kľúčové 3:0 (1:0)
Domáci, ak sa chceli zachrániť v súťaži, potrebovali vyhrať. Hostia mohli hrať uvoľnene, bez zábran a zo začiatku to aj tak vyzeralo. Lepšie si prihrávali a boli lepším mužstvom. Selčanom nervozita zväzovala nohy a aj keď si vypracovali šance, zakončenie bolo nepresné. Vykúpenie pre domácich prišlo v 23. minúte, keď Dušák nedal hosťujúcemu brankárovi šancu a otvoril skóre. Domáci sa uvoľnili, spresnili prihrávky a do konca polčasu boli lepším mužstvom. V druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal a druhý gól domácich pridal v 68. minúte z jedenástky Vavruš. Zaslúžené víťazstvo domácich spečatil v 90. minúte Ondriška po peknej akcii na jeden dotyk. Selčania si týmto víťazstvom zabezpečili účasť aj v budúcom ročníku majstrovstiev oblasti. Hralo sa bez kariet, pred 250 divákmi rozhodoval Klimčík.
Selec: Ján Puna – Godál (Hrbas), Vavruš, Hlavatý, Horňák, Ondriška, Puček, Chromý, Dušák, Masaryk, Ľ. Puna.
Kľúčové: Králik (Ronec) – Kudlík, Pe. Vavruš, Strečanský (A. Kiačik), P. Kendera, M. Kiačik, Papiernik, Rosina, Gajdošík (Pa. Vavruš), Machara.