Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Častkovce - Horná Streda 10:0 (7:0)
Góly: 2., 10., 36., 39. Ščepko, 25., 56., 64. Madera, 16. M. Madro, 43. Gažo, 86. Ležák z 11 m
Posledný zápas sezóny začali domáci hráči s posledným mužstvom tabuľky vo veľkom štýle. Bohaté skóre zápasu otvoril už v 2. min Ščepko, a neskôr pridal ďalšie a postaral sa o hetrik. V domácom drese sa s aktívnou činnosťou rozlúčil Jaroslav Madera, ktorý odohral v drese Častkoviec pozoruhodných 13 sezón! Do polčasu bolo už 7:0 a a výsledku bolo faktický rozhodnuté. V 86. min faulovali hostia Ščepku a desiaty gól domácich vsietil z jedenástky brankár Ležák.
Častkovce: Ležák - Valo, Gono, Burza (46. Vlado), Vrábel, Gažo, D. Madro, Kuník (84. Kubica), M. Madro, Madera, Ščepko.
H. Streda: Mráz - L. Miklovič, M. Miklovič, Madunický, Šupka, Pavlovič, Mašán, Kusovský, Bielik, Petráš, Luštík.
Pred 200 divákmi rozhodoval Klabník. ŽK: Mráz. Madunický.
Ján Augustín

Chynorany - Šimonovany 2:1 (2:0)
Góly: 6. a 44. Podoba - 77. Žiak.
V derby začali lepšie domáci a už v 6. min. po presnom centri P. Maťavku otvoril skóre Podoba. Autor gólu bol aj naďalej pri chuti, ale v 9. min. jeho strela skončila na spojnici a v 11. min. ju brankár vyrazil. Hra bola potom na dlho nepresná Hostia len sporadicky dostávali do šestnástky domácich a strely z diaľky boli nepresné. Až v 32. min. ohrozil Bencu voľný Král. V závere polčasu najskôr hlavičkoval vedľa J. Maťavka, ale v 44. min. dostal Podoba ideálnu prihrávku a krížnou strelou po zemi zvýšil. Po zmene strán sa do série zahadzovania šancí domácich zapojili Podoba, Košút i P. Maťavka. Na opačnej strane tak udreli hostia, keď v 77. min. po centri do malého vápna nedal barnkárovi šancu Žiak. Ten istý hráč potom v 82. min. vystrelil zblízka nad, podobne ako o tri minúty Hurtiš. V zápase ani jedno z mužstiev nepresvedčilo. R Lauko, 190.
CHYNORANY: Benca (79. Mikula) - Cifra, Magdolen, Lazreg, Halás, P. Maťavka, Pilát, J. Pristach, Košút, J. Maťavka, Podoba.
ŠIMONOVANY: Hatala - Škorec, Stručka, Makva, Vlčko, Beňačka, Oravec, Halaška, Psotný (78. Hurtiš), Žiak, Szabó.

Ostatné výsledky: Tovarníky - Hrnčiarovce 0:3 (0:2), Domaniža - Chtelnica 4:0 (1:0), Nitrianske Pravno – Dubnica „B“ 0:5 (0:0), Vrbové – V. Kostoľany 3:1 (0:0), Prievidza „B“/Čereňany – Partizánske 0:3 (0:1)

1. Vrbové 28 19 3 6 71:22 60 (+18)
2. Partizánske 28 18 5 5 87:31 59 (+17)
3. Dubnica B 28 16 6 6 69:28 54 (+12)
4. Častkovce 28 16 2 10 64:34 50 (+8)
5. Moravany 28 15 4 9 70:36 49 (+7)
6. Domaniža 28 13 7 8 61:28 46 (+4)
7. Prievidza B 28 12 6 10 50:52 42 ( 0)
8. Hrnčiarovce 28 12 5 11 52:38 41 (-1)