Dukla v Košiciach nestrelila ani gól

Kríza Trenčanov sa prehlbuje. V Košiciach prehrali.

Dukla nestačila na Košice. Dukla nestačila na Košice. (Zdroj: TASR)

HC Košice - HK Dukla Trenčín 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 37. Milý (Klhůfek, Mráz). Rozhovali: Müllner, Adamec - Hercog, Šoltés, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC Košice: Sedláček - Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák - Chovan, Pospíšil, Jenyš - Milý, Mráz, Klhůfek - Belluš, Eliaš, Jokeľ - Krasničan, Havrila, Frič - Džugan

Napísali sme Trenčianska kríza pokračuje, Dukla prehrala aj v Detve Čítajte

HK Dukla Trenčín: Valent - Starosta, Rajnoha, Ackered, Bokroš, E. Švec, Mesikämmen, Stacha - Bezúch, Kettunen, Kukuča - Hecl, Valach, Chromiak - Okuliar, J. Švec, Väyrynen - Krajč, Ferenyi, Ďurina - Vaňo

Už v 2. minúte sa mohol v staronovom drese ideálne uviesť Okuliar, ale v sľubnej šanci neprekonal košického brankára Sedláčka. Domáci sa rozbiehali pomalšie a Valenta vážnejšie ohrozili až v 11. minúte, keď neuspel Mráz. Gól nepriniesla ani šanca Trenčana Kukuču v 16. minúte a v najväčšej príležitosti prvej tretiny neuspel Frič, ktorý v samostatnom úniku neprekonal Valenta.

Napísali sme Futbal ako náboženstvo. Balocký: Vidím, ako sa tu pracuje s mládežou Čítajte

V druhej tretine sa hral svižnejší hokej a nechýbali ani zaujímavé príležitosti. Presilovka Trenčína v 23. minúte priniesla sľubnú šancu Hecla, ale aj príležitosť domáceho Mráza. Obaja brankári boli aj v druhej tretine oporami svojich tímov a potvrdili to aj pri šanciach domáceho Baráneka, resp. Trenčana Ferenyiho, ktorý mal šancu po návrate z trestnej lavice. Potlesk oboch tímov si v 2. tretine vyslúžil domáci obranca Růžička, ktorý rozhodcom priznal, že ho Krajč nefauloval a tí napokon nevylúčili trenčianskeho hráča. Skóre zápasu otvoril v 37. minúte domáci Milý, ktorý Valenta prekonal blafákom do backhendu - 1:0.

V 48. minúte mohol vyrovnať Hecl, ale zblízka neprekvapil košického brankára. Tretia tretina priniesla najmä snahu Trenčanov o vyrovnanie, no pre nich bol veľkou prekážkou rozchytaný brankár Sedláček. Ten zmaril viacero sľubných príležitostí "vojakov" a odolal aj v 25-sekundovom oslabení o dvoch hráčov v 56. minúte. V trenčianskej presilovke nevyrovnal ani Väyrynen, keď na bránkovej čiare hokejkou zasiahol košický obranca Deyl. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, ale bez želaného efektu.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?