TRENČÍN. Náklady samospráv na strednom Považí na prvé kolo celoplošného testovania sa vyšplhali na tisíce eur. Radnice veria, že financie im štát vráti čo najskôr.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, náklady mesta na prvé kolo testovania dosiahli takmer 30.000 eur. "Na ochranné pomôcky išlo takmer 6200 eur, na stravné lístky administratívnym pracovníkom a dobrovoľníkom išlo 1070 eur. Príspevok na nevyhnutné náklady pre administratívnych pracovníkov dosiahol asi 20.800 eur," doplnila hovorkyňa.
Celkové náklady považskobystrickej samosprávy na testovanie radnica podľa prednostu mestského úradu Antona Martausa stále vyhodnocuje. Môže sa vyšplhať na tisícky až desaťtisíce eur. "Veríme, že štát nám náklady preplatí čo najskôr, najneskôr však do konca roka," zdôraznil Martaus.
Mesto Púchov vynaložilo podľa hovorkyne mesta Laury Krošlákovej na prvé kolo celoplošného testovania takmer 11.000 eur. "Suma zahŕňa hygienické potreby, ochranný materiál k celoplošnému testovaniu, úprava, dezinfekcia a zabezpečenie odberových miest, zabezpečenie stravy pre členov odberových tímov, náklady na odmeny pre administratívnych pracovníkov," doplnila Krošláková.
Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.
Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!