Nedeľa, 24. jún, 2018 | Meniny má Ján

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Horná Streda - Domaniža 1:6 (1:0)
Góly: 40. Luštík - 53. a 70. vlastný, 56. Svoboda, 64. a 86. Lagin, 66. Kvaššay
Svižnejšie v tomto zápase začali hostia a domáci asi od 15. min hru vyrovnali a do konca prvého polčasu boli lepším mužstvom. Do prvej šance sa dostal Pavlovič, no ten ju nepremenil. O niekoľko minút neskoršie Šupkovu hlavičku zastavilo až brvno. V 40 min. dostal peknú prihrávku Luštík, nezaváhal a z voleja otvoril skóre zápasu. Hosťom vyšiel nástup do druhého polčasu a v priebehu troch minút otočili skóre. Až do 70. min po chybách domácej obrany zvyšovali hostia skóre, domáci chceli ešte pridať nejaký ten gólik, no Majerník v samostatnom úniku neprekonal hosťujúceho brankára. Ďalší únik Kľačmana zastavila ofsajdová pasca obrany. Hostia v závere zápasu prikrášlili víťazstvo ďalšími gólmi - na škodu domáceho mužstva, ktoré malo určite naviac. Pred zápasom bola na štadióne Spartaka milá slávnosť, keď odovzdali mladším žiakom H. Stredy ocenenie za 6. miesto v celoslovenskom školskom pohári - McDonald Cup. Pred 120 divákmi rozhodoval Pucher.
H. STREDA: Mráz - Mar. Miklovič (74. Majerník), Kusovský, Bilik, Šupka, Kľačman, Mašán, Mir. Miklovič, Bielik, Pavlovič, Luštík.
Roman Markech

V. Kostoľany – Častkovce 3:2 (0:1)
Góly: 50. Bednár, 72. a 90. Polčík (oba z 11m) - 15. Štepko, 88. Gažo.
Prvý polčas bol vyrovnaný a hostia sa ujali vedenia v 15. min po strele Štepka z 18 m. Za domácich vyrovnal po zmene strán v 50. min Bednár, keď predtým brankár chytil malú domov a Bednár dorazil Málekovu strelu. V 72. min po ruke v šestnástke rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Polčík bezpečne premenil. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 88. min, po chybe obrany dorazil Gažo na 2:2. V nadstavenom čase brankár hostí fauloval Koníčka a aj druhý pokutový kop Polčík premenil a rozhodol tak o víťazstve domácich.
V. KOSTOĽANY: Valo – Polčík, Málek, Kolarovič, Kadlíček, Čúzy, Bednar (Galbička), Gula, Koníček, Holiš (Dekan), A. Kollár.
ČASTKOVCE: Pisca – Valo, Gono, Burza, Vrábel, Gažo, D. Nadro, Koník, M. Madro (Vlado), Madera, Štepko (Kubica).

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – Vrbové 1:1 (1:1), Moravany – Chynorany 6:1 (4:1), Partizánske - Tovarníky 8:1 (5:0), Šimonovany - Prievidza B 2:1 (1:0), Chtelnica – N. Pravno 4:1 (2:1)

1. Vrbové 27 18 3 6 68:21 57 (+18)
2. Partizánske 27 17 5 5 84:31 56 (+14)
3. Dubnica B 27 15 6 6 64:28 51 (+9)
4. Častkovce 27 15 2 10 54:34 47 (+8)
5. Moravany 27 14 4 9 66:36 46 (+4)
6. Domaniža 27 12 7 8 57:28 43 (+4)
7. Prievidza B 26 12 6 8 50:45 42 (+6)
8. Hrnčiarovce 27 11 5 11 49:38 38 (-4)