Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

FUTBAL / III. liga Západ

Slovan Nemšová - Matador Púchov B 2:1 (1:0)
Góly: 2. Valachovič, 84. Ďuriš - 57. Šnegoň.
Zápas ovplyvnil rýchly gól, keď v začínajúcej druhej minúte zahral Valachovič z ťažkého uhla nacvičený voľný priamy kop, ktorý skončil v hornom rohu brány hostí. Súper bol touto skutočnosťou donútený produkovať otvorenú hru. Domáci na to odpovedali disciplinovaným výkonom v obrannej činnosti a zápas sa stal šachovou partiou, výsledkom ktorej bolo minimum šancí. Súper mal dlhé minúty neplodnú prevahu v strede poľa, ktorá nevyústila do žiadnej nebezpečnej situácie. Do druhého polčasu poslal tréner hostí reprezentačného hráča do 19 rokov Šnegoňa do útoku a zariskoval hru na troch útočníkov. Tým sa viac otvoril priestor pre domáce mužstvo k rýchlym protiútokom, pričom si vytvorilo niekoľko sľubných šancí. Najväčšiu z nich spálil v 72. min domáci Kiačik. V závere stretnutia sa hostia uspokojili so stavom 1:1, čo využili domáci, pričom sa kapitán Nemšovej Ďuriš uvoľnil v šestnástke a umiestnenou strelou k bližšej žrdi rozhodol o výsledku tohto merania síl. Domáci umnou hrou v závere zápasu podržali loptu na útočnej polovici súpera a uhájili tak cenné víťazstvo. Celé mužstvo Nemšovej trojbodovým ziskom dalo najkrajší darček odchádzajúcemu trénerovi Radúzovi Dorňákovi.
Pred 100 divákmi rozhodoval Poruban, hralo sa bez kariet.
SLOVAN: Zubo - R. Sabatka (83. Krchňávek), Jakúbek, Šmelko, Verchola, Kiačik, (83. Bahno), Ďuriš, Ďuďák, Laco, Valachovič, Batelka (79. Naňák). Tréner R. Dorňák.
TOMÁŠ BEŇO

Slovan Levice - AFC Nové Mesto n/V. 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Miloš Ármai - 42. M. Bogora, 73. P. Bogora.
Ak si chceli Levičania zachovať šancu na záchranu, museli vyhrať a čakať na zakopnutie Komárna. Celý prvý polčas mali domáci územnú prevahu a v 18. min. takmer otvoril skóre Michal Ármai, ale lopta sa po jeho strele odrazila od tyče späť do poľa. Neskôr sa pokúšal prekonať brankára Suchánka dvakrát Turčan, ale gólmana hostí neprekonal. Hostia pohrozili jedine po prieniku Ježíka a strele P. Šupku vysoko nad. V 42. min. hostia podnikli rýchlu kontru a M. Bogora otvoril skóre, vlastne ich prvou strelou na bránu. Domáci na začiatku druhého polčasu pridali, ale strely Fulmeka, Lenárda a Miloša Ármaia si cestu do siete nenašli. V 73. min. si futbalisti Nového Mesta zopakovali rýchly protiútok. Na jeho konci bol P. Bogora, keď obišiel aj brankára Molnára a pohodlne vsietil na 0:2. Levičania sa nevzdávali, snažili sa až do samého konca zápasu. Po štandardke Turčana skončila lopta po teči hostí na brvne. Už v nastavenom čase sa Miloš Ármai najlepšie zorientoval, po rohovom kope, v šestnástke hostí a znížil na konečných 1:2. Domácim nakoniec zostali oči pre plač a od jesene sa bude hrať v Leviciach už iba IV. liga. Mesto sa otočilo futbalu chrbtom a prišiel zákonitý trest, zostup o súťaž nižšie.
Rozhodoval Kalčík, ČK: 86. Šulyan, ŽK: Šulyan, Turčan, M. Gabaš - Benko, A. Šupka, 100 divákov.
AFC: Suchánek - Ježík, Šamaj (83. Gabriš), Benko, A. Šupka, P. Šupka, M. Bogora, Slávik (89. Rojko), Švajka, Gardian (70. P. Bogora), Balcír. Tréner J. Trebatický.
ROMAN UHNÁK

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Bánovce 6:2 (4:2)
Góly: 10. Murko, 22. Buday (11 m), 24. Mihálik, 31. Mikuška, 74. Matušík, 88. Schwarz - 17. Valach, 45. Filin.
V derby sa obe mužstvá od začiatku snažili hrať aktívne, a tak padlo množstvo gólov. Skóre otvorili v 10. min. domáci, keď Murko mal v šestnástke dostatok času spracovať si loptu a presne vystreliť. O sedem minút bolo vyrovnané, keď trestný kop Valacha preletel celou obranou domácich a skončil v sieti zaskočeného brankára Baláža. Tento moment však viac vyburcoval domácich a onedlho dali za desať minút tri góly. Po rohu bol zozadu sotený Matušík a Buday sa z penalty prudkou strelou po zemi nemýlil. Kým sa hostia spamätali pridali domáci o dve minúty opäť po rohu tretí gól - Matušík ideálne priťukol Mihálikovi, ktorý nekompromisne trafil do vinkla. Otraseným hosťom zasadil štvrtý úder Mikuška, ktorý hlavou usmernil do siete od tyče odrazenú loptu po Muchovom obhodení brankára. V závere polčasu hostia po rohu skorigovali, keď Filin zblízka usmernil do brány strelu Mezovského z hranice šestnástky. V druhom polčase mali hostia dve sľubné príležitosti na zníženie, ale záver bol už v réžii domácich. Ako ináč, po rohu trafil po piatykrát pekne Matušík, potom Klas z priameho kopu opečiatkoval tyč a poltucet domácich dovŕšil po Muchovom trestnom kope do tyče dorážkou Schwarz.
Pred 220 divákmi rozhodoval Formel, ŽK: Teplanský, Matušík, Klas, Hlobik - Jandák.
SPARTAK: Grman - Jandák, Jurčák, Stano, M. Igaz (33. Jánošík), Mezovský, Filin, Valach (72. Mikloš), Slovák (26. Šebo), Kolieska, Jančovič. Tréner P. Ančic.
MATÚŠ BAJZÍK

Spartak Vráble - MFK Myjava/Turá Lúka 3:0 (0:0)
Góly: 51. Chren, 70. Štefanka (11 m), 80. Prešinský.
Úvod zápasu patril domácim, keď si vytvorili územnú prevahu. Už v 3. min mohol otvoriť skóre Chren, ale z 5 m mieril vedľa. V ďalších minútach sa hra prelievala zo strany na stranu, ale len medzi 16-kami. V 29. min. Černý sám proti brankárovi po nevydarenej ofsajdovej pasci Spartaka neuspel, keď V. Vojtek zneškodnil jeho šancu včasným vybehnutím. V samotnom závere prvého polčasu gólovú hlavičku Ürgeho vytlačil Solnička na roh. Úvod druhého dejstva vyšiel perfektne Vrábľanom, keď v 50. min. Chren z priameho kopu zatočil loptu do siete. V 58. min. hlavičku Tomana z bezprostrednej blízkosti bravúrne zneškodnil gólman Myjavy. V 70. min. za faul v 16-ke na prenikajúceho Ürgeho, nariadený pokutový kop s istotou premenil Štefanka. Čestný úspech mohli hostia vsietiť v 76. min., ale hlavičku Mráza pod brvno V. Vojtek vytlačil na roh. V 80. min. vyzvŕtal obranu súpera Ürge a úplne voľný Prešinský nechytateľnou strelou vsietil tretí gól hostiteľov. Za výkon po zmene strán si víťazstvo domáci plne zaslúžili.
Rozhodoval Santa, ŽK: P. Vojtek, 800 divákov.
MFK: Solnička - Pekník (88. Adamec), Kumančík, Gúčik, Buček - P. Vojtek (87. Poláček), Škoda, Zríni, Šarudi - Černý (72. Coufalík), Mráz.
IMRICH PECEK

Ostatné výsledky: KFC Majorka Komárno - Juhcelpap Štúrovo 2:1 (0:1), Vegum Dolné Vestenice - Spartak Trnava B 1:0 (1:0), FK SH Senica - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 2:1 (1:1), FKM Nové Zámky - Crystal Lednické Rovne 0:1 (0:1)

1. D. Vestenice 29 18 5 6 53:19 59 (+14)
8. Nové Mesto 29 13 4 12 45:36 43 (+1)
9. Myjava/T. Lúka 29 13 3 13 37:34 42 ( 0)
10. Nemšová 29 11 7 11 35:37 40 (-5)
11. Nové Zámky 29 11 6 12 26:40 39 (-6)
12. Bánovce 29 11 5 13 36:38 38 (-4)
13. J. Bohunice 29 7 8 14 30:51 29 (-13)
14. Komárno 29 6 9 14 24:43 27 (-18)
15. Levice 29 6 1 22 15:77 19 (-26)
16.Senica 29 1 3 25 13:83 6 (-39)

1. Študent pestoval marihuanu, hrozí mu 20 ročné väzenie Foto 13 342
  2. Súboj o kreslo župana Trenčianskeho kraja sa v opozičnom tábore vyostruje 805
  3. Po náraze do prekážky zahynul motorkár 545
  4. Šéf mestskej cyklokomisie: Konečne! Aspoň jedna cyklotrasa je hotová Foto 395
  5. FOTO: Bábätká z trenčianskej pôrodnice 299
  6. Cyklotrasu spod Juhu do centra Trenčína dokončili Foto 264
  7. Kvety, pavučiny, ale aj ženský zadok. Tretí ročník fotofestu vyhral Tomáš Jurovatý Foto 254