Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

AS Trenčín porazil Senicu. Môže hrať ligovú baráž o Európsku ligu

Jakub Kadák.Jakub Kadák. (Zdroj: AS TRENČÍN)

SENICA. Futbalisti AS Trenčín sa stali víťazmi skupiny o udržanie sa v nadstavbovej časti Fortuna ligy 2019/2020.

V sobotu v 3. kole nadstavby zvíťazili v Senici 3:1 a pred druhými Zlatými Moravcami majú nedostihnuteľný 7-bodový náskok.

Zabezpečili si tak účasť v ligovej baráži o Európsku ligu UEFA, ak sa tá uskutoční vzhľadom na výsledok finále Slovenského pohára medzi Slovanom a Ružomberkom.

Na Záhorí mali Trenčania od začiatku výraznú územnú prevahu. Domáci hrali ustráchane, nepodržali loptu a tak polčasový výsledok bol jednoznačný v prospech AS.

Už v 11. minúte nebezpečne hlavičkoval Križan z päťky nad. Prvý gólový moment priniesla 21. minúta, keď po obliehaní šestnástky domácich Bukari poslal loptu za obranu a prestretil Vorla.

Súvisiaci článok Marián Hossa: Na tento telefonát nikdy nezabudnem Čítajte

V 23. minúte domáci Moses takmer prekvapil z diaľky Šemrinca, s jeho prízemnou strelou si ten nakoniec poradil.

V 26. minúte najprv Roguljič technickou strelou nastrelil brvno, o pár sekúnd sa Trenčania radovali, keď van Kessel pohodlne skóroval hlavičkou z malého vápna pod brvno.

Tretí gól hostí strelil z priameho kopu v 31. minúte Roguljič, ktorý krásne trafil od brvno. V druhom polčase sa stretnutie len dohrávalo.

Trenčania ubrali z plynu, a aj keď si vypracovali zopár šancí strelecky sa už nepresadili. Najlepším hráčom domácich bol Moses, ktorý skúšal svoje šťastie v 57. minúte, ale Šemrincovi nenarobil veľa problémov.

V 85. minúte však tento hráč pekne vnikol do pokutového územia, kde ho trenčianska obrana zastavila len faulom a nariadenú penaltu Moses premenil a uzatvoril tak strelecký účet zápasu.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
  3. Snažíte sa o ekologickú domácnosť?
  4. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  5. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  6. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  7. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  8. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  9. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  10. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  1. Snažíte sa o ekologickú domácnosť?
  2. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  3. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  4. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?

Bánovce nad Bebravou.

Mesto Bánovce nad Bebravou dlžilo ku koncu minulého roka viac ako 3,035 milióna eur.

7 h

Otvoriť tiež môžu fitnes centrá, presnejšie parametre budú upravené vo vyhláške hlavného hygienika.

7 h

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.