Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

AS Trenčín zdolal vysoko Pohronie

Po viac ako trojmesačnej pauze sa v súťažnom zápase predstavili Trenčín a Pohronie.

(Zdroj: TASR)

ŽILINA. Najvyššia slovenská futbalová súťaž Fortuna liga odštartovala po vyše trojmesačnej pauze spôsobenej koronakrízou zápasmi 1. kola skrátenej nadstavby. V sobotu sa najprv dostali k slovu tímy v skupine o udržanie sa, AS Trenčín vyhral doma nad FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vysoko 4:0.

AS Trenčín - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 4:0 (2:0)
Góly: 27. Ghali, 39. van Kessel, 51. Roguljić, 56. Bukari. Rozhodovali: Kružliak Somoláni, Jánošík, ŽK: El Mahdoui - Abrahám, 207 divákov

Trenčín: Šemrinec Šulek c (73. Slávik), Križan, Kapuadi, Julien Kadák (73.Čatakovič), El Mahdioui, Roguljić Bukari (78. Tučný), van Kessel, Ghali
Pohronie: Jenčo Hatok, Pavlík, Jacko, Župa Blahút, Chríbik, Pellegrini c (60. Gerebenits), Mazan Weir (55. Badalo) Matić (72. Abrahám)

Po viac ako trojmesačnej pauze sa v súťažnom zápase predstavili Trenčín a Pohronie. Súboj prvého s posledným v skupine o udržanie začal opatrne. Prvú šancu mali Trenčania vo 8. minúte, pokus Kadáka aj následnú Bukariho strelu zvládol Jenčo vyraziť.

Súvisiaci článok Príchod medzi mužov bol pre neho šokom, spomína Jakub Kadák Čítajte

Veľkú tutovku zahodil v jednom z protiútokov hráč AS, van Kessel. S jeho slabým pokusom si Jenčo bez problémov poradil. Prvý gól prišiel po Šulekovej kolmici a Bukariku úniku z pravej strany. Ten prebehol cez obranu súpera a naservíroval gól Ghalimu, ktorý vystrelil do prázdnej brány.

Po náznaku tlaku hostí sa Trenčín opäť dostal do protiútoku a v 39. minúte skóroval na 2:0 po prihrávke od Bukariho van Kessel. Mohol si pritom vybrať, či neprihrá Bukarimu alebo Ghalimu. Hostia pohrozili

v 44. minúte. Po faule v tesnej blízkosti pokutového územia zahral priamy kop Pellegrini, jeho strela sa odrazila od brvna, avšak len pred bránkovú čiaru Šemrincovej brány. Následná dorážka Blahúta už nemala potrebnú razanciu.

Pohronie bolo v úvode druhého polčasu o čosi aktívnejšie, v 51. minúte však udrel opäť Trenčín. Po úniku Juliena zľava vyrazil gólman Jenčo strieľanú prihrávku len pred seba a tam už bol nikým nestrážený Roguljič, ktorý mal pred sebou len prázdnu bránu - 3:0. V 56. minúte to už bolo 4:0, po krásnej kombinácii dua van Kessel - Bukari skóroval druhý menovaný, opäť prakticky do prázdnej brány z bezprostrednej blízkosti.

Roguljičov pokus z hranice pokutového územia z priameho kopu letel tesne nad. Podobne skončil aj Šulekov pokus po rýchlej akcii v 62. minúte. V 65. minúte si krásne prebral loptu Bukari a pri pravej čiare prebehol polovicu ihriska. Tiesnený obrancom však nedokázal razantnejšie zakončiť. V tej istej minúte sa pripomenuli aj hostia, Mazáňovu strelu spoza šestnástky vyrazil Šemrinec nad bránu.

Súboj Mazáň - Šemrinec mal reprízu v 70. minúte, tentokrát po priamom kope gólman Trenčína vyrazil pred seba. V závere stretnutia sa ešte hostia snažili aspoň o čestný úspech v podobe gólu, po krásnom centri Mazáňa mal v 88. minúte gól na kopačke z bezprostrednej blízkosti Badolo. Narazil však na Šemrinca, ktorý poslal loptu na roh. Skóre sa už viac nemenilo, Trenčín zdolal Pohronie 4:0.