Trenčiansku víťaznú sériu uťali barani

Zverenci trénera Jána Pardavého nestačili na vedúci tím tabuľky.

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: HKDUKLA.SK/V.K.)

Trenčín – Ban. Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Trenčania ťahali pred zápasom štvorzápasovú víťaznú sériu a Banskobystričania dokonca neprehrali v piatich dueloch. Od úvodných minút sa hral svižný hokej. Viac dôrazu mali na hokejkách hosťujúci hokejisti, no domáca obrana na čele s gólmanom Valentom stála na pevných nohách. V 11. minúte sa pritlačila prvá formácia baranov. Pokusy Southorna, Jääskeläinena i Hickmotta si cestu do siete nenašli. Trenčania sa proti konsolidovanej defenzívnej činnosti súpera presadzovali iba veľmi ťažko. Nepomohli im ani dve presilové hry, ktoré vybojoval čiperný Krajč. Až v závere úvodnej tretiny našiel Hlinka pred bránkou Špirka, no ten puk do siete neusmernil. Hostia napokon sekundu pred koncom úvodnej časti hry skórovali v presilovej hre. Na konci kombinačnej akcie zostal medzi kruhmi nepokrytý Hickmott a puk usmernil do ľavého horného rohu Valentovej bránky.

Napísali sme Zdeno Chára už pätnásty v počte zápasov, vyrovnal sa Delvecchiovi Čítajte

Úvod druhej tretiny vyšiel hosťom. Stupka vybojoval puk v rohu klziska. Uvoľnil Krišku, ktorý našiel Mlynaroviča. Ten si položil Valenta a ponad jeho telo poslal puk do siete. Barani sa následne príliš do útoku nehrnuli a vyčkávali na ďalšie príležitosti. V 28. min mohlo byť s domácimi ešte horšie. Po Stupkovej strele sa puk odrazil od žŕdky. Tiesnený Mlynarovič ho nedokázal „upratať“ do siete. Domáci boli blízko ku gólu v 35. minúte. Počas presilovej hry však Gajana neprekonal Sádecký. Po skončení početnej výhody gólman Banskej Bystrice vychytal aj Paukovčeka. V 38. minúte predviedli pästný súboj Paukovček s Gaborom.

Napísali sme Vytratil sa z ihrísk. Igora Gúčika čaká transplantácia srdca Čítajte

V 43. minúte mohol Trenčanov do hry vrátiť Sojčík. Jeho pokus sa však odrazil iba od ľavej žŕdky. Aktivita na domácich hokejkách stúpala. Ferenyi uvoľnil Hlinku, ale ten vhodný moment na zakončenie preváhal. Aktivita Dukly napokon bola gólom odmenená v 48. minúte. Po odrazenom puku vystrelil od modrej čiary Sládok a ten preplachtil za Gajanov chrbát. Následne pri vojakoch stálo aj šťastie, keď sa puk odrazil od zadného mantinelu, ale nikto ho nedokázal dopraviť do bránky. Na opačnej strane zblízka Gajana v stopercentnej príležitosti neprestrelil Švec. V čase stúpajúceho tlaku v domácich radoch udrelo na opačnej strane. Brejkovú situáciu dvoch proti jednému zakončil nechytateľne z prvej Ďatelinka, čím potvrdil bystrické víťazstvo.

Góly: 48. Sládok (Špirko, Hecl) - 20. Hickmott (Jääskeläňinen, Southorn), 22. Mlynarovič (Kriška, Stupka), 52. Ďatelinka (Mlynarovič, Jääskeläinen)

Rozhodovali: Adamec, Kókai – Jurčiak, Soltész, 3810 divákov. Vylúčení na 2 min: 8:10, 10 min OT Bartovič (vrazenie na mantinel), 10 min OT Paukovček (bitka) – 5 min OT Gabor (bitka), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

TRENČÍN: Valent – Starosta, McCormack, Stacha, Brodeur, Sládok, Bokroš, Kajínek – Sojčík, Švec, Valach – Hecl, Paukovček, Sádecký – Hlinka, Špirko, Bartovič – Ďurina, Ferényi, Krajč

BAN. BYSTRICA: Gajan – Southorn, Mihálik, Ďatelinka, Cardwell, Owens, J.Brejčák, Nemčík – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Kriška, Mlynarovič, Stupka – Bartánus, Ihnačák, Hričina – Kabáč, Gabor, Fafrák

1. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  2. Nové číslo Historickej revue
  3. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  4. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  5. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  6. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  7. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  8. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  9. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
  1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
  2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?