Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Stankovce – Sverepec 10:1 (5:0)
V stretnutí veľmi dobrej úrovne zo strany domácich dostali hostia riadny prídel, keď už v 17. minúte bolo 3:0, pričom druhý gól dal kapitán domácich Raček pre neho nezvyčajne - ľavou nohou! Hostia aj napriek vysokej prehre sa snažili až do konca a čestný gól dali v 55. minúte.
Góly: Sedláček 3, Ďuďák, Brandís a Breznický po 2, Raček – Stacha. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Michna, 200 divákov.
(vič)

Podolie – Bošany 1:0 (0:0)
Líder tabuľky v Podolí neoslnil, naopak domáci hráči si vytvárali šance, najväčšie z nich mali v prvom polčase Ostrenka a Radošinský. V druhom polčase sa hral iba priemerný futbal, domáca obrana nedovolila hosťom vytvoriť si vážnejšiu gólovú príležitosť. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí bezgólovou remízou, v nadstavenom čase sa usmialo šťastie na domácu stranu, keď domáci gólom z jedenástky po úmyselnej ruke v šestnástke, presnou strelou Alexandera Ščepka zariadili lídrovi prehru.
Gól: 90.+ A. Ščepko (11 m). Rozhodoval Štrba, 180 divákov.
DORAST: Bošáca - Podolie 1:4. ŽIACI: Podolie – Záblatie 0:2.
Peter Srnec

V. Uherce - Brezová p/Br. 0:1 (0:0)
Góly: 59. Šimek.
Zápas začali aktívnejšie hostia, ale Dobrovocký spálil dve gólové šance. Prvú zneškodnil domáci brankár a druhá skončila nad bránou Radosu. Potom domáci hru vyrovnali a diváci videli typický medzi šestnástkový futbal bez šancí na jednej alebo druhej strane. Po prestávke začali opäť lepšie hostia. V 59. min. si Šimek nabehol na center a hlavou s 5 m otvoril skóre zápasu. V závere sa domáci v zúfalom tlaku pokúšali vsietiť vyrovnávajúci gól. Mrzieť ich môže najmä šanca v úplnom závere zápasu, keď ani na dva krát nedokázali s čistej tutovky prekonať gólmana v bráne hostí. Rozhodoval Debnár, 200 divákov.
V. UHERCE: Radosa - Uhlár, Gupka, M. Kováč (Birka), Svrček, Šebesta, Vlčko (Jančich), Bartoš (Štálnik), Král, R. Kováč, Zeleník.
BREZOVÁ: Vajáš - Dobrovocký, Šido, Nemec, Marík, J. Michalica (Jankovič), Michalička, Šimek, Škoda, I. Michalica, Pavlík.

Rybany - M. Lednice 4:2 (1:1)
Góly: 42. a 77. Rais 81. Valach 90. Horváth - 18. Hudek 90. Čelko (11 m).
Prvá vážnejšia šanca sa naskytla domácim v 13. minúte, keď po rohovom kope minuli súperovu bránu. Boli to však hostia, ktorí otvárali skóre, keď sa v 18. minúte po centri Hudek umiestnil hlavou loptu do brány. V 41. minúte pohrozil z 20 m strelou domáci Rais. Ten istý hráč sa o minútu neskôr z rovnakej pozície už nemílil a vyrovnal stav stretnutia. V druhom polčase mali Rybany územnú prevahu. V 56. minúte z dobrej pozície minul Ďuračka. Domácim sa podarilo skórovať opäť v 77. minúte, keď sa do streleckehj listiny po druhý krát zapísal Rais. V 81. minúte po nevydarenej strele Horvátha z blízka doťukol Valach a domáci sa radovali po tretí krát. Hostia znížli po pokutovom kope v 90. minúte na 3:2, ale posledné slovo mali Rybany, keď už v nastavenom čase potvrdil víťazstvo Horváth. Rozhodoval Kolena, 120 divákov.
RYBANY: Žatko - P. Stolárik, Burza, Kikuš, M. Stolárik, Valach, Bobuš (Tretinár), Podolák (Rais), Horváth, Šimuni, Ďuračka.
M. LEDNICE: Rybárik - Topličanec, Ľ. Vančo, J. Vančo, P. Vančo, Hudok, Miloš Lednický, Čelko, Dudek, Milan Lednický, J. Lednický.

Zemianske Kostoľany – Považská Teplá 3:2 (1:1)
Góly: Pružinec 3 – Párinec, Janech, 80, Hajnala.
Úvod zápasu patril hosťom, ktorí sa ujali vedenia gólom Párinca už v 3. min. Futbalisti domáceho tímu si počas prvej časti stretnutia vypracovali niekoľko gólových príležitosti, využili však len jednu a to v 20. min Pružinec vyrovnal na 1:1. Druhý polčas patril Zemianskokostoľancom, prevyšovali hostí vo všetkých futbalových činnostiach. Diváci videli opäť množstvo gólových príležitostí, iba dve z nich však zužitkoval Pružinec. Považskoteplania zdramatizoval záver duelu, keď Janech v 86. min znížil na rozdiel jedného gólu, ale umnou hrou si domáci nenechali zobrať tri body a zaslúžene zvíťazili.
ZEMIANSKE KOSTOĽANY: Kusý – Duda, J. Oršula, Adamec, Záhon, Paukeje, Rolinec, A. Oršula, Mokoš, Pružinec, Bajgar, str. Baláž, Dzúrik.
POVAŽSKÁ TEPLÁ: Zábojník . Neheš, Urík, Hlušek, Barančík, Jankejech, Mucha, Pauer, Šimík, Repáč, Párinec, str.: Mičo, Janech, Barenčík.
(J. Záhon)

Kanianka – Prečín 9:0 (4:0)
Góly: Nemec 2, Šušol, Rybár 2, Drahňovský, Mihalička, Kostolányi, Barborka, 200 divákov, rozhodoval Belanský. Domáci futbalisti narazili na odovzdaného súpera, s ktorým si schuti zahrali a okrem gólov nastrelili ešte sedemkrát žrď.
KANIANKA: Gregor – Líška, Mihalička, Richter, Slaný, Rybár, Píš, Hvolka, Šušol, Nemec, Barborka, str.: Kostolányi, Drahňovský, Komoš.
PREČÍN: Turčáni – Mojžišík, Políček, Raček, Sklenář, Ligas, Almasi, Birošík, Blaško, Micheľ, Šaradín, str.: Potecký.
(J. Kobulda)

Lehota pod Vtáčnikom – Trenčianske Jastrabie 1:3 (1:2)
Gól: Vojta – A. Piláthy 2, Mišák, 100 divákov, rozhodoval Liščák.
Zápas priemernej úrovne, domáci z desiatich gólových príležitostí zužitkovali len jednu. Naopak, hostia dokázali z minima vyťažiť maximum, zo štyroch šancí tri skončili v sieti domáceho gólmana.
LEHOTA POD VTÁČNIKOM: Rybnický – Barčin, Vida, M. Habrman, Trungel, Halama, R. Habrman, Mendel, Vojta, Orság, Junas, str: D. Mendel.
TRENČIANSKE JASTRABIE: Bulko – M. Glaga, Doktor, Fodrek, Pročko, Cintula, Kyselica, Valach, Mišak, R. Gaga, Piláty, str: Praženica, Oboňa.
(V. Škríba)

H. Poruba - Krásno 6:0 (2:0)
Góly: 9., 50. a 53. Prostinák, 62. a 84. M. Živčic, 32. Meliš.
Proti poslednému celku tabuľky začali domáci zostra a už v 9. min po úniku Prostinák nedal bombou Obertovi šancu. Porubania boli lepší, no na ďalší gól čakali do 32. min, kedy Meliš exportnou strelou z priameho kopu trafil šibenicu. Tlak domácich pokračoval aj po prestávke a v rozpätí troch minút Prostinák dovŕšil hattrick a rozhodol o výsledku. Až po piatom góle sa osmelili aj hostia, no osamotený Švec zaváhal. V závere ešte domáci pridali šiesty gól a potvrdili zaslúžené víťazstvo. H. PORUBA: P. Puček, Meliš, Buchta (Solík), Hofierka, Krajči, M. Staňo st. (R. Puček), Kozík, Jozefovič (Kvasnica), prostinák, M. Živčic, A. Staňo.
(sta)

1. Tr. Stankovce 27 17 7 3 55:17 58 (+16)
2. Kanianka 27 17 5 5 86:24 56 (+14)
3. Bošany 27 17 3 7 65:35 54 (+15)
4. Horná Poruba 27 14 4 9 65:47 46 (+4)
5. Podolie 27 14 3 10 45:40 45 (+3)
6. Malé Lednice 27 13 4 10 39:47 43 (+4)
7. Zem. Kostoľany 27 10 10 7 56:51 40 (-2)
8. Brezová p/B 27 12 4 11 42:43 40 (+1)
9. Rybany 27 10 7 10 41:38 37 (-5)
10. Veľké Uherce 27 10 6 11 39:41 36 (-6)
11. Tr. Jastrabie 27 10 5 12 51:60 35 (-4)
12. Pov. Teplá 27 10 3 14 43:49 33 (-6)
13. Prečín 26 9 4 13 34:51 31 (-5)
14. Sverepec 27 7 6 14 39:63 27 (-12)
15. Lehota p/Vt. 27 4 7 16 29:48 19 (-23)
16. Krásno 26 2 0 24 21:96 6 (-33)
Rybanom po skončení súťaže odrátajú 6bodov.

1. Študent pestoval marihuanu, hrozí mu 20 ročné väzenie Foto 10 634
  2. Súboj o kreslo župana Trenčianskeho kraja sa v opozičnom tábore vyostruje 1 326
  3. Po náraze do prekážky zahynul motorkár 679
  4. Cyklotrasu spod Juhu do centra Trenčína dokončili Foto 382
  5. Šéf mestskej cyklokomisie: Konečne! Aspoň jedna cyklotrasa je hotová Foto 368
  6. FOTO: Bábätká z trenčianskej pôrodnice 333
  7. Kvety, pavučiny, ale aj ženský zadok. Tretí ročník fotofestu vyhral Tomáš Jurovatý Foto 251